FIFA
24.05.07,13:13
Od 01.06.2007 zamestnáme zamestnanca, ktorí si žiada o DB. Sme malá firma s piatimi zamestnancami a všetci sme slobodný, takže nieviem ako mám s týmto pracovať. A k tomu bude dostávať len minimálnu mzdu,tak neviem, či aj to má ta to nejaký vplyv. Práve som si prečítala Zákon o dani z príjmu §33 ale buď som to nenašla alebo nepochopila. Vie mi niekto poradiť?
Tweety
24.05.07,11:15
DB je v § 33 celkom zrozumiteľný. A čo konkrétne si nepochopila?
Monika Kováčová
24.05.07,11:17
540 Sk na jedno dieťa bude vlastne príplatok po zdanení pre zamestnanca.
Mirka.V
24.05.07,11:18
nech Ti prinesie rodný list a môžeš mu do prirátať k výplate ... na konci roka v ročnom zúčtovaní dane mu dorovnáš aj tie mesiace, v ktorých mal nárok na DB, ale ešte ho nemal vo výplate ... :)
FIFA
30.05.07,07:39
Nerozumiem vaším odpovediam. Ako ja môžem vyplácať DB, keď z minimálne mzdy nemám žiadnu daň. Jedna známa mi poradila, že na konci roka pri daňovom priznaní si mám požiadať o DB a štát mu to vráti. Prosím poraďte mi niekto, pretože nikdy som s týmto nerobila a neviem,čo mám robiť. Či teda mu vyplácať každý mesiac ako tu píšete alebo až na konci roka pri zúčtovaní dani?
Monika Kováčová
30.05.07,07:41
Ak zamestnanec požiada o vyplatenie DB, si povinná mu ho vyplácať každý mesiac ako som písala: príplatok po zdanení 540,- Sk na jedno dieťa.
Olgica
30.05.07,07:44
A keďže neplatí ani jeden zamestnanec daň zo mzdy a tomu jednému vyplatíte DB z prostriedkov zamestnávateľa, tak si túto sumu budete ako firma žiadať od daň.úradu späť- myslím že mesačne.
macula
30.05.07,07:47
A keďže neplatí ani jeden zamestnanec daň zo mzdy a tomu jednému vyplatíte DB z prostriedkov zamestnávateľa, tak si túto sumu budete ako firma žiadať od daň.úradu späť- myslím že mesačne.
Už nie mesačne, ale na novom prehľade štvrťročne.
abel
30.05.07,07:51
A keďže neplatí ani jeden zamestnanec daň zo mzdy a tomu jednému vyplatíte DB z prostriedkov zamestnávateľa, tak si túto sumu budete ako firma žiadať od daň.úradu späť- myslím že mesačne.
Daňový bonus sa vypláca zamestnancovi mesačne, od daňového úradu sa žiada už len štvrťročne a to pri predkladaní štvrťročného prehľadu ( od 1.1.2007, mesačne sa žiadal do 31. 12. 2006 ).
abel
30.05.07,07:57
FIFA
30.05.07,08:08
A teraz teda čo mám urobiť? Mám si od zamestnanca vypýtať rodné listy detí a poslať nejaký formulár s údajmi na daňový úrad?
Monika Kováčová
30.05.07,08:31
rodné listy založíš k personálnej agende zamestnanca a k výplate mu prirátaš Daňový bonus. Tento bude vyplatený z prostriedkov zamestnávateľa.
Určite robíš 1/4 ročné prehľady na DÚ o zrazených preddavkoch na daň. V najbližšom termíne (2Q/2007) si vyžiadaš vyplatený DB od daňového úradu, práve na tomto tlačive.
abel
30.05.07,08:35
Zamestnanec Ti musí priniesť kópie rodných listov detí a podpíše vo vyhlásení, že si uplatňuje nárok na daňový bonus - oddiel I b) Na daňový úrad nič neposielaš, len pri kontrole predložíš Vyhlásenie, rodné listy a prípadne aj potvrdenia o návšteve školy, ak sú po skončení povinnej školskej dochádzky a pripravujú sa na budúce povolanie.
FIFA
30.05.07,09:24
Veľmi pekne Vám ďakujem, veľmi ste mi pomohli...ste naozaj úžasný, nebyť Vás tak nič neviem. Je tu toho tak strašne veľa, čo som nevedela a teraz to môžem používať. Ď A K U J E M:)