Luba
24.05.07,13:19
Dobrý deň, ako by ste nahliadali na fakturovaný poplatok za účasť na seminári, na ktorý mal ísť zamestnanec, ale nešiel, lebo medzičasom už ukončil pracovný pomer. Nebol namiesto neho nikto iný, ani sa prihláška nezrušila, lebo o tom nejako nitko nevedel... Poplatok však treba zaplatiť. Je to pre zamestnávateľa daňový alebo nedaňový náklad?
Ďakujem, kto vie poradiť.
Tweety
24.05.07,11:21
Účasť na seminári nebola žiadna- služba nebola dodaná, vrátiť fa späť, ak bolo platené vopred, žiadať peniažky späť..
Monika Kováčová
24.05.07,11:21
daňový .
Monika Kováčová
24.05.07,11:22
Účasť na semeniri nebola žiadna- služba nebola dodaná, vrátiť fa späťa žiadať peniažky.


no, ale prihláška mohla byť záväzná.... takže u mňa daňový náklad.:)
Tweety
24.05.07,11:23
no, ale prihláška mohla byť záväzná.... takže u mňa daňový náklad.:)
Ak to bolo záv.,žiadala by som zaslať materiály zo seminára, a až tak by som to uznala.
Monika Kováčová
24.05.07,11:27
oukej Tweety, tie materiály beriem, tie by ma mrzeli...
Luba
24.05.07,11:38
Vďaka (aj za rýchlosť)
Danila
24.05.07,16:40
daňový .Fakt daňový? U mňa nedaňový.
Monika Kováčová
24.05.07,16:46
Fakt u mňa daňový...:)
Danila
24.05.07,16:49
Fakt u mňa daňový...:)Tak skús mi prosím vysvetliť prečo? U mňa aj s predpísaním pohľadávky voči tomu, kto si nesplnil povinnosti nahradiť pôvodného zamestnanca. Rada sa fakt poučím. Ale potrebujem argument.
Monika Kováčová
24.05.07,17:19
Výdavok (náklad) na daňové účely preukážem takto:

Faktúra za seminár prišla na základe záväznej objednávky zo strany našej spoločnosti. Objednávku sme urobili na základe pozvánky s programom seminára. Účasť na seminári je daňovým výdavkom na zabezpečenie príjmu, nakoľko uvedené školenie bolo zamerané na komunikáciu so zákazníkmi. Na seminár bol prihlásený zamestnanec, o ktorom nebolo v čase vyhotovenia záväznej prihlášky známe, že nebude už zamestnancom našej spoločnosti. Nakoľko sa seminára nezúčastnil bývalý zamestnanec, ale organizátor nám zaslal neprevzaté materiály (tu sú brožúry, cédé, dívídí) poštou, tieto naštudoval iný zamestnanec, a získané informácie využíva pri svojej práci a kontakte so zákazníkmi. Zabezpečuje tak našej spoločnosti príjem.
Monika Kováčová
24.05.07,17:27
Danilka, to ťa ale nechcem poúčať. Takto by som reagovala, keby mi ty ako Danila = daňová kontrolórka neuznáš za daňóvý výdavok faktúru za seminár, na ktorom sa nezúčastnil bývalý zamestnanec. Doložila by som ti objednávku, pozvánku, rozviazanie pp a ešte nejaký interný príkaz komu treba odovzdať materiály došlé poštou na naštudovanie. :)

A vieš čo, nechcem teoretizovať, ale predstav si, že som si raz vo svojej vlastnej firme objednala on-line kurz už neviem načo, tuším Podvojné účto. Čo myslíš, koľkokrát som ho otvorila? ;) Maily chodili rovno do spamu, pretože som nemala čas. A hádaj, či mám faktúru v nákladoch alebo nie... :cool: :rolleyes:
Danila
24.05.07,17:41
Danilka, to ťa ale nechcem poúčať. Takto by som reagovala, keby mi ty ako Danila = daňová kontrolórka neuznáš za daňóvý výdavok faktúru za seminár, na ktorom sa nezúčastnil bývalý zamestnanec. Doložila by som ti objednávku, pozvánku, rozviazanie pp a ešte nejaký interný príkaz komu treba odovzdať materiály došlé poštou na naštudovanie. :)

A vieš čo, nechcem teoretizovať, ale predstav si, že som si raz vo svojej vlastnej firme objednala on-line kurz už neviem načo, tuším Podvojné účto. Čo myslíš, koľkokrát som ho otvorila? ;) Maily chodili rovno do spamu, pretože som nemala čas. A hádaj, či mám faktúru v nákladoch alebo nie... :cool: :rolleyes:Jasné, že som uhádla.:)