zvieratko
24.05.07,14:45
Prosim vas o radu lebo v tom mam velkyyy chaos. Kto je danovnik s obmedzenou dan. povinnostou=nerezident SR? Hocikto kto ma zdroj prijmu (tych ktore su uvede v par.16 ods.1) v SR? alebo len ten kto tu ma stalu prevadzkaren alebo ako??
Ide mi o to ze nemecka firma poskytla sluzbu (prenajom hnutelnej veci) slovenskej firme. A ta slovenska firma sa nas teraz pyta ci ma riesit zrazkovu dan. Ide o nemecky podnikatel.subjekt, nie o pobocku tu u nas!!
Muška
24.05.07,12:54
d) daňovníkom s neobmedzenou daňovou povinnosťou
1. fyzická osoba, ktorá má na území Slovenskej republiky trvalý 1a) pobyt alebo sa tu obvykle zdržiava; fyzická osoba sa obvykle zdržiava na území Slovenskej republiky, ak na území Slovenskej republiky nemá trvalý pobyt, ale sa tu zdržiava aspoň 183 dní v príslušnom kalendárnom roku, a to súvisle alebo v niekoľkých obdobiach; do tohto obdobia sa započítava každý, aj začatý deň pobytu,
2. právnická osoba, ktorá má na území Slovenskej republiky sídlo alebo miesto skutočného vedenia; miestom skutočného vedenia je miesto, kde sa prijímajú riadiace a obchodné rozhodnutia štatutárnych orgánov a dozorných orgánov právnickej osoby, aj ak adresa tohto miesta nie je zapísaná v obchodnom registri,
e) daňovníkom s obmedzenou daňovou povinnosťou
1. fyzická osoba neuvedená v písmene d) prvom bode,
2. fyzická osoba uvedená v písmene d) prvom bode, ktorá sa na území Slovenskej republiky obvykle zdržiava len na účely štúdia alebo liečenia alebo ktorá hranice do Slovenskej republiky prekračuje denne alebo v dohodnutých časových obdobiach len na účely výkonu závislej činnosti, ktorej zdroj je na území Slovenskej republiky,
3. právnická osoba neuvedená v písmene d) druhom bode,
zvieratko
24.05.07,12:58
No dakujem , ale citat zakon viem. Ten moj pripad teda pre ujasnenie - ta nemecka firma ktora poskytla sluzbu SR firme je danovnik s neobmedzenou dan. povinnostou v zmysl enasho zakona? a teda podla §43 ods. 3 pism k) to mame zdanit zrazkovou danou hej??
Muška
24.05.07,13:00
Keď je to daňovník s neobmedzenou daňovou povinnosťou, tak si to zdaní u nás sám.

Keď je to daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou, tak musíte riešiť zrážkovú daň z prenájmu hnuteľnej veci.
Dúfam, že sa nemýlim
Muška
24.05.07,13:02
Musíš najskôr presne určiť, či je to daňovník podľa písmena d), alebo e)
zvieratko
24.05.07,13:07
No dakujem , ale citat zakon viem. Ten moj pripad teda pre ujasnenie - ta nemecka firma ktora poskytla sluzbu SR firme je danovnik s neobmedzenou dan. povinnostou v zmysl enasho zakona? a teda podla §43 ods. 3 pism k) to mame zdanit zrazkovou danou hej??

Pomylila som sa tam-ta nemecka firma je samozrejme danovnik s obmedzenou dan. povinnostou - a jedna sa o prijem za prenajom hnutelnej veci (auta) a teda im to zdanim 19% zrazkovou danou,
dakujem muska
zvieratko
24.05.07,13:38
Este som narazila na problem.....pozerela som zmluva o zamedz. dvoj.zdan. a nasla som toto:

"Zisky podniku jedného zmluvného štátu sa môžu zdaniť len v tomto štáte, pokiaľ podnik nevykonáva svoju činnosť v druhom zmluvnom štáte prostredníctvom stálej prevádzkárne, ktorá je tam umiestnená."

a tiez:

"Príjmy osoby majúcej bydlisko alebo sídlo v niektorom zmluvnom štáte, o ktorých sa nehovorí v predchádzajúcich článkoch, sa môžu zdaniť bez ohľadu na svoj pôvod len v tomto štáte."

Takze si to zdania oni a ja im tu zrazkovu nemam zrazit??????
Johanka
24.05.07,14:08
Články v zmluve o zamedzení dvojitého zdanenia sa týkajú vždy určitého druhu príjmu .... z akých článkov sú Tvoje citácie ?
lorenc
02.03.11,13:02
dobrý deň, prosím vas....manzel je zamestnany v rakusku,....a 180 dni tam odpracoval v roku 2010. Musim mu vypísat DP za rok 2010 typ A....ale neviem do ktorých koloniek???...
Úhrn od zamestnávatelov.....??
alebo
uhrn príjmov zo zdrojov v zahranici (49-53)?
A potom čo znamena ta kolonka o nerezidentovy?
Dakujem