Klimak,s.r.o.
24.05.07,15:01
Môže mi niekto poradiť? Ak nie som plátcom DPH do akej výšky nemusím podávať hlásenie/aký§/ pri dovoze tovaru alebo to nie je obmedzené? alebo nemusím vôbec?
m.hladka
24.05.07,13:53
Ak nie ste platcom dph, tak by ste sa mal zaregistrovat ako platca DPH pri styku so zahraničim (dovoz-vývoz) §7.
Johanka
24.05.07,14:02
Ak nie ste platcom dph, tak by ste sa mal zaregistrovat ako platca DPH pri styku so zahraničim (dovoz-vývoz) §7.

:confused:

Zákon o DPH
§ 7
(1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku 420 000 Sk.

(2) Žiadosť o registráciu pre daň môže podať osoba podľa odseku 1 aj v prípade, ak hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov nedosiahla v kalendárnom roku 420 000 Sk.

(3) Daňový úrad je povinný osobu podľa odsekov 1 a 2 registrovať pre daň, vydať jej osvedčenie o registrácii pre daň a prideliť jej identifikačné číslo pre daň bezodkladne, najneskôr do siedmich dní odo dňa doručenia žiadosti o registráciu pre daň; tento deň nesmie byť neskorší ako 31. deň po doručení žiadosti o registráciu pre daň; tento deň nesmie byť neskorší ako 31. deň po doručení žiadosti o registráciu pre daň
Johanka
24.05.07,14:03
Môže mi niekto poradiť? Ak nie som plátcom DPH do akej výšky nemusím podávať hlásenie/aký§/ pri dovoze tovaru alebo to nie je obmedzené? alebo nemusím vôbec?
Pýtaš sa na dovoz z tretích krajín, t.j. z krajín mimo územia EÚ ?
O aké "hlásenie" Ti ide ?