Lucirobo
24.05.07,17:44
Mozte mi, prosim, niekto poradit ako je to s danami ak pracujem v zahranici /Skotsko/. Koncom marca som si podala odklad dane, ktory urcuje zakon. V zahranici pracujem na plny uvazok a riadne odvadzam dane, socialne poistenie atd. Teraz som dostala od zamestnavatela P60 co znamena nieco ako oznamenie o tom, kolko som zaplatila dane, atd. K tejto P60 tke mi u nas povedali, ze budem platit akysi rozdiel. Mozte mi to niekto priblizit? Dakujem Lucia
Monika Kováčová
24.05.07,15:45
Škótsko. Zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia metódou vyňatia z príjmu. Znamená to, že nebudeš doplácať nič, svoje príjmy vyjmeš zo zdanenia.
Lucirobo
24.05.07,16:08
Mozte mi poradit ako sa to robi? Nevyznam sa v tom. Dakujem Lucia
Monika Kováčová
24.05.07,16:23
Daj čísla, poradíme. Iné príjmy si nemala? Celý rok si mala len v Škótsku príjem?
Lucirobo
24.05.07,16:34
Ano, cely rok v Skotsku. Na Slovensku ziadne prijmy. Nemala by som dat priznanie a Slovensku s nulami?
Monika Kováčová
24.05.07,16:35
Ó to teda nie... Na Slovensku podáš daňové priznanie typ A, uvedieš tam svoje príjmy zo závislej činnosti zo Škótska a tieto prepočítaš kurzom NBS napr. 29.12.2006. ročným priemerným kurzom.
Monika Kováčová
24.05.07,16:37
návod ako vyplníš tlačivo je napr. tu:
http://www.porada.sk/t48756-p2-dp-2006-cel-rok-mimo-sr.html

hlavne si všimni krásny príspevok č. 13 od Maríny
Lucirobo
24.05.07,16:40
Takze napriklad ak som zarobila milion za rok v hrubom, dan bola cca430 000, mozu mi na Slovensku vyrubit nejaku dan?
Monika Kováčová
24.05.07,16:43
Nie ak je tvoj príjem z krajiny, kde máme zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia metódou vyňatia z príjmov. Škótsko je presne takáto krajina. (resp. Spojené kráľovstvo VB a Severného Írska)
Monika Kováčová
24.05.07,16:44
Takze napriklad ak som zarobila milion za rok v hrubom, dan bola cca430 000, mozu mi na Slovensku vyrubit nejaku dan?

čítali ste priložený link v mojej predchádzajúcej odpovedi??? prísp. 7 v tejto téme?
Johanka
24.05.07,17:46
Ó to teda nie... Na Slovensku podáš daňové priznanie typ A, uvedieš tam svoje príjmy zo závislej činnosti zo Škótska a tieto prepočítaš kurzom NBS napr. 29.12.2006.

Zákon o dani z príjmov
§ 31
(2) Ak daňovník nie je účtovnou jednotkou, na prepočet sa použije priemerný kurz za kalendárny mesiac, v ktorom bol poskytnutý príjem, alebo sa použije kurz platný v deň, v ktorom bol prijatý príjem v cudzej mene alebo bol pripísaný bankou, s výnimkou uvedenou v odseku 3. Tento kurz sa použije aj na príjmy zo závislej činnosti plynúce zo zdrojov v zahraničí alebo sa na tieto príjmy použije ročný priemerný kurz za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa podáva daňové priznanie, alebo sa použije priemer z priemernýchmesačných kurzov za kalendárne mesiace, v ktorých daňovník poberal príjmy, za ktoré podáva daňové priznanie.

Pri príjmoch, ktoré sú dosiahnuté v krajine, s ktorou máme v zmluve o zamedzení dvojitého zdanenia metódu vyňatia , stačí použiť priemerný ročný kurz ...
Johanka
24.05.07,17:49
Takze napriklad ak som zarobila milion za rok v hrubom, dan bola cca430 000, mozu mi na Slovensku vyrubit nejaku dan?
V DP podanom v SR Ti žiadna daňová povinnosť nemôže vzniknúť.
Do DP síce uvedieš dosiahnuté príjmy, v prvom kroku vypočítaš daň podľa slovenského zákona, ale v druhom kroku tieto príjmy budú tieto príjmy vyňaté zo zdanenia a výsledná daňová povinnosť bude nula.

Doplň svoje zadanie a vyplníme to spolu.
Potrebujeme tieto údaje:
hrubý príjem (hrubá mzda) za zdaňovacie obdobie
zaplatené povinné socálne a zdravotné poistenie v krajine zdroja príjmu ;) .
Monika Kováčová
24.05.07,17:51
hej, jasne že som sa sekla, bolo to už tak dávno... :)
Takže ročný priemerný kurz nie kurz NBS.
Johanka
24.05.07,17:52
Priemerný ročný kurz NBS :) .
Marína
24.05.07,19:17
návod ako vyplníš tlačivo je napr. tu:
http://www.porada.sk/t48756-p2-dp-2006-cel-rok-mimo-sr.html

hlavne si všimni krásny príspevok č. 13 od Maríny
mimotemy Monika, ďakujem.:)