oldsurehand
25.05.07,07:44
V roku 2006 som mal HPP v štátnej firme a vykonával som zároveň na dohodu sprostredkovateľa II. pilira dôchodkového zabezpečenia. Mal som informaciu že RZZP môže vykonať aj naša mzdová účtovníčka, ale po porade na ktorej sa zúčastnila bola jej podaná odpoveď, že musím si RZZP vykonať sám. Poraďte ako je to vlastne a na akom tlačive mám RZZP vykonať.:(
katkaj
25.05.07,05:51
V roku 2006 som mal HPP v štátnej firme a vykonával som zároveň na dohodu sprostredkovateľa II. pilira dôchodkového zabezpečenia. Mal som informaciu že RZZP môže vykonať aj naša mzdová účtovníčka, ale po porade na ktorej sa zúčestnila bola jej podaná odpoveď, že musím si RZZP vykonať sám. Poraďte ako je to vlastne a na akom tlačive mám RZZP vykonať.:(

pokiaľ si ten príjem ako sprostredkovateľ mal na základe dohody o vykonaní práce a bol tak aj zdanený tak je to príjem nezarátavaný do VZ na zdravotné poistenie nakoľko je popri zamestnaní. Ak tvoj príjem v zamestnaní súčasne nebol mesačne vyšší ako 47475 tak nemusíš robiť rzzp.

Ale sprostredkovanie poistenia je podľa správnosti príjem podľa § 6 odst, 2 písm. d a takýto človek by sa mal hlásiť na DÚ a považuje sa za SZČO.
V tom prípade musí podávať rzzp nakoľko bol považovaný za SZČO
Orsz
25.05.07,05:59
A dodám, čo sa týkalo sprostredkovateľov na uzatváranie poistenia -II.pilier - fungovalo to len na licencie - tam DoVP určite neboli. Bola tu povinnosť registrácie, a tiež bolo potrebné okrem RZZP, dať si daňové priznanie, pretože išlo o fyzickú osobu síce nepodnikateľa, ale s prideleným DIČ.
oldsurehand
25.05.07,09:34
Daňové príznanie som vykonal na daňovom úrade na základe prideleného DIČ, ako aj RZZP som vykonal za rok 2005 v minulom roku ale teraz mi ide o to či musim si podať RZZP sám alebo môže vykonať zamestnavateľ???
katkaj
25.05.07,09:40
Daňové príznanie som vykonal na daňovom úrade na základe prideleného DIČ, ako aj RZZP som vykonal za rok 2005 v minulom roku ale teraz mi ide o to či musim si podať RZZP sám alebo môže vykonať zamestnavateľ???


Tak pokiaľ bol ten príjem zdaňovaný podľa §6 tak je to príjem SZČO a musíš robiť RZZP sám
barlova
30.05.07,14:56
Ahojte , som SZČO po celý rok 2006.V roku 2005 som mal nedoplatok , ktorý som uhradil a dal do nákladov. Čo mám robiť s tým nedoplatkom teraz v ročnom vyúčtovaní ? Pripočítať ?
Ď.
liduska
30.05.07,15:00
Ahojte , som SZČO po celý rok 2006.V roku 2005 som mal nedoplatok , ktorý som uhradil a dal do nákladov. Čo mám robiť s tým nedoplatkom teraz v ročnom vyúčtovaní ? Pripočítať ?
Ď.
Nedoplatok uhradený v r.2006 a daný do výdavkov uvedieš do r.28 spolu s ostatnými výdavkami na poistné.