dorwin
25.05.07,09:06
Ahojte poradaci,

prechadzam z SZCO na s.r.o.
a mam kupenu Pohodu Lite, ta vie len JU ale ako s.r.o. musim mat PU
budem mat svojho uctovnika, ktory mi na konci roka spravi ucto + DP atd.
- ako SZCO som nebol a ako s.r.o. ani zatial nebudem platca DPH

Pohodu by som teda chcel vyuzivat len na tlac faktur a zalohovych faktur (domacich aj do zahranicia).

Chcem sa opytat, ci je rozdiel v nalezitostiach faktur pre SZCO a pre s.r.o. resp. faktura v JU resp. PU.

dakujem
Zoltán Kovács
25.05.07,07:15
Ahojte poradaci,

prechadzam z SZCO na s.r.o.
a mam kupenu Pohodu Lite, ta vie len JU ale ako s.r.o. musim mat PU
budem mat svojho uctovnika, ktory mi na konci roka spravi ucto + DP atd.
- ako SZCO som nebol a ako s.r.o. ani zatial nebudem platca DPH

Pohodu by som teda chcel vyuzivat len na tlac faktur a zalohovych faktur (domacich aj do zahranicia).

Chcem sa opytat, ci je rozdiel v nalezitostiach faktur pre SZCO a pre s.r.o. resp. faktura v JU resp. PU.

dakujem

Rozdiel medzi náležitostami faktúr nie sú (pre szčo aj sro platia tie isté zákony). Ale to, že až na konci roka si chceš dať pracovať účto, tak to nie je najšťastnejšie riešenie. Účto pre sro je o niečom inom. Účtovníci ani JÚ neradi spracovávajú jednorázovo, nie ešte PÚ.
dorwin
25.05.07,07:19
no mne uctovnik vravel,ze staci, ked na konci roka donesiem podklady (faktury, blocky, vypisy)
Orsz
25.05.07,07:24
no mne uctovnik vravel,ze staci, ked na konci roka donesiem podklady (faktury, blocky, vypisy)

Pokiaľ toho nie je veľa, nevidím problém v spracovaní raz za rok. Ale niekedy je lepšie to spracovať aspoň v intervaloch 3 mesiace, aby si mal predstavu o hospod.výsledku, lebo keď rok skončí, a budeš potrebovať niečo upraviť, môže byť neskoro.