zuzkadzugi
25.05.07,10:03
Čaute poraďáci,

prosím Vás o radu: mám trojstranný obchod, pri ktorom je moja firma prvým odberateľom, t.j. dodávateľ z Francúzska prepraví tovar druhému odberateľovi do ČR. Všetci sme registrovaní DPH vo svojej krajine. Ja faktúru z Francúzska nebudem samozdaňovať a vystavenú faktúru do ČR uvediem v súhrnnom výkaze. Pýtam sa, či mám tento tovar na základe prijatej faktúry dať na svoj sklad a potom vystavenou faktúrou vyskladniť, keď som ho fyzicky nedostala.

Ďakujem za odpovede

Zuzana
Orsz
25.05.07,08:06
Čaute poraďáci,

prosím Vás o radu: mám trojstranný obchod, pri ktorom je moja firma prvým odberateľom, t.j. dodávateľ z Francúzska prepraví tovar druhému odberateľovi do ČR. Všetci sme registrovaní DPH vo svojej krajine. Ja faktúru z Francúzska nebudem samozdaňovať a vystavenú faktúru do ČR uvediem v súhrnnom výkaze. Pýtam sa, či mám tento tovar na základe prijatej faktúry dať na svoj sklad a potom vystavenou faktúrou vyskladniť, keď som ho fyzicky nedostala.

Ďakujem za odpovede

Zuzana

Tu sa vlastne správaš ako komisionár - nakúpiš a ďalej predáš, pretože ty dostaneš faktúru z Francúzska ako nákup tovaru, a na druhej strane vystavíš faktúru do ČR ako predaj tovaru - je to len pre účely DPH a zjednodušenie priameho posunutia tovaru od dodávateľa k druhému odberateľovi, čo sa posudzuje ako trojstranný obchod. Ale pre účely účtovníctva sa správaš ako by si ho sama nakúpila a sama predala. Takže malo by to ísť aj cez sklad.