revik
25.05.07,09:59
Pekny den,

chcem sa opytat, ked sa kalkuluje cena zasob, v ktorej tieto zasoby prijimame na sklad je mozne kalkulovane naklady ponizit o vynosy, ktore vieme, ze dosiahneme predajom istej nepotrebnej casti kazdej polozky tychto zasob?

Dakujem.
Danila
25.05.07,19:04
Pekny den,

chcem sa opytat, ked sa kalkuluje cena zasob, v ktorej tieto zasoby prijimame na sklad je mozne kalkulovane naklady ponizit o vynosy, ktore vieme, ze dosiahneme predajom istej nepotrebnej casti kazdej polozky tychto zasob?

Dakujem.Túto otázku si myslel úúúúúplne vážne?:confused:
ondrejvla
25.05.07,20:20
Pekny den,

chcem sa opytat, ked sa kalkuluje cena zasob, v ktorej tieto zasoby prijimame na sklad je mozne kalkulovane naklady ponizit o vynosy, ktore vieme, ze dosiahneme predajom istej nepotrebnej casti kazdej polozky tychto zasob?

Dakujem.

Revik,
dúfam, že si nerobíš sám účtovníctvo? Určite nie, cenu v ktorej prijímaš tovar, alebo materiál na sklad musí zodpovedať nákladom v JÚ výdajom, ktoré ti vznikli pri ich nadobúdaní, to čo predávaš účtuješ do výnosov, v JÚ do príjmov pri výdaji zásob zo skladu, napr.priamym predajom cez ERP, alebo faktúrou.
Kombinácia, ktorú uvádzaš nie je v žiadnom prípade možná.
revik
28.05.07,07:46
:) dakujem za odpovede. uctovnictvo nerobim, ani sam, ani s niekym. potreboval som si to overit, lebo uz som si nebol nicim isty...

moja praca je si overit a verifikovat vsetko, co mi polozia na stol, tak nic nenechavam na nahodu.

Teraz vsak musim ist sprdnut nasu uctovnicku, ze od vyrobarov prijala takuto kalkulaciu...

Este raz vam dakujem, aj taketo otazky niekto niekomu musi zodpovedat... ved sme na porade... ;)
mudroš
20.06.07,09:59
Navyše v účtoníctve je zakázané kompenzovať náklady a výnosy.