Volvox
25.05.07,11:09
Zdravím. Možno hlúpa otázka ale potrebujem súrne odpoveď.
Keď vypĺňam ELDP to elektronické v PDF-ku a chcem ho vytlačiť, tak neviem ako nastaviť tlač.
Doteraz som to robil tak že keď som dal tlač tak som dal voľbu "prispôsobiť podľa okrajov tlače". To preto lebo tlačiareň nedokáže tlačiť bezokrajovo a tým pádom by dole a vpravo vznikli nevytlačené okraje. Samozrejme že vtedy veľkosť stránky nieje 100% ale len nejakých 95%. V Bratislave mi takto vytlačené formuláre zobrali bez problémov ale v Galante mi ich vrátili že nemajú 100% veľkosť. A že ak to tak neviem vytlačiť tak to mám poprepisovať ručne nanovo.
Doteraz som si myslel že tie čierne štvorčeky čo sú na formulári sú tam na to aby sa ten skenovací prístroj čo to spracováva na ne nakalibroval a tým pádom by mu aj iná veľkosť ako 100% nemala robiť žiadny problém.
Čo mám teda robiť? Ak dám 100% veľkosť ako oni vyžadujú tak mi tlačiareň nevytlačí kompletne celú stránku a tým pádom tá stránka nevyzerá ako originálne tlačivo pretože tam nebudú vytlačené časti ktoré sú za okrajmi tlače (približne 1,5 cm dole a vpravo). Alebo sa s nimi hádať že v Bratislave nikomu nevadila tá menšia veľkosť. Alebo to musím vypísať ručne :mee::mad:
Volvox
08.06.07,07:51
?? :cool: Nejaké nápady ?
vikinka
08.06.07,08:04
Soc.ist.v Galante je vôbec čo sa týka tlačív asi výnimka,aj ja mám také skúsenosti,čo je dobré na každej pobočke v Galante určite nie,ale skús pozrieť či tám nemáš verziu pre tlač a to by malo byť vytlačené podľa ich kritérií.