ramarkN
25.05.07,12:00
ahojte, mam taky problem, mam doslu fa v CZK a musim ju uhradit v EUR, neviete mi niekto poradit ako to zvladnem v Pohode, prosim
Monika C.
27.05.07,16:48
Kus som prekvapená ešte som tiež nemala taký prípad : ja by som to urobila to takto : ked mi dôjde FA by som to prepočítala na EUR aby som to vedela bez problémov zaplatiť a likvidovať a rozdiel bud kurzový zisk alebo strata. Je to len môj názor počkaj ešte možno takto už taký prípad mal a poradí aj mne. Veľa som ti nepomohla ale aspoň dačo . Príjemný večer.
money
27.05.07,16:55
aj ja by som potreboval poradit ohladom tohto problemu, mam presne ten isty problem, FA v CZK a uhradu cez EUR ucet, takze pokial sa niekto najde kto to vie nech prosim poradi, vdaka
koňo
27.05.07,18:26
Odporúčam dohodnúť platenie v EUR.
Ale v tomto prípade je zaúčtovaný záväzok v Kč a prepočítaný na Sk kurzom podľa interných postupov.
Úhrada ide vo výške a v mene Kč z účtu vedeného v EUR. Za predpokladu, že sa záväzok uhradil v plnej výške Kč, banka odpíše svoj prepočet EUR. Je jasné, že záväzok v Kč bol vyrovnaný. V účtovníctve prepočítaš úbytok EUR kurzom NBS. Zvyšok na účte 321 je kurzový rozdiel. Ako sa to premietne v saldokonte Pohody (alebo inom softe) neviem, je to technika. Asi budeš musieť najprv zmeniť prvotné zaúčtovanie v Kč na EUR vo výške, ako odpísala banka.
Ak by si prepočítal záväzok v Kč na EUR ty sám a hradil záväzok vo výške podľa svojho prepočtu (podľa NBS), je riziko, že v ČR nebudú spokojní podľa svojho kurzu ČNB a môže vzniknúť problém.
ramarkN
28.05.07,10:23
uz som sa s tym pohrala, da sa to :) ale vdaka
money
28.05.07,17:41
ramakN daj vediet prosim podrobne ako si sa dopracovala k zdarnemu koncu, ako si to urobila s tou uhradou, vdaka
ramarkN
13.06.07,09:58
uz dlhsiu dobu som tu nebola, prepac, takze v Pohode: v agende banka si zvolis likvidacia vyberom a vyberies fa ktoru likvidujes, vyhodi sa ti tabulka v ktorej zadas devizovy ucet vedeny v EUR a vtedy ta pusti zadat kurz CZK aj EUR a sam to vypocita. Snad si to pochopil :) . ak nie kludne napis a ja sa pokusim znova
money
25.07.07,21:17
ahoj ramarkN, pisem sice az po mesiaci ale prosim ta pokial by sa dalo skus mi to znova vysvetlit, lebo mi to nejde uhradit tak ako si mi to povedala, na vypise z BU mam uvedenu len sumu v EUR ktora sa odpisala z uctu a sumu v CZK a kurz akym sa CZK prepocitali na EUR, a vobec neviem aky kurz mam kam zadat, dakujem