horka
25.05.07,13:10
Mam otazku. Fyzická osoba SZCO mala popri príjmoch z podnikania aj dohodu o vykonaní práce, ktorá bola vyplácaná 1x štvrťročne v sume 16500.- Sk, t.j. 66000,- Sk.
Ake tlacivo mam použiť na RZZP? Je nutne uviesť tam sumu príjmu z dohody?
Dik
katkaj
25.05.07,11:22
Mam otazku. Fyzická osoba SZCO mala popri príjmoch z podnikania aj dohodu o vykonaní práce, ktorá bola vyplácaná 1x štvrťročne v sume 16500.- Sk, t.j. 66000,- Sk.
Ake tlacivo mam použiť na RZZP? Je nutne uviesť tam sumu príjmu z dohody?
Dik

na príjem z dohody popri SZČO sa neprihliada. Takže pokiaľ bola čistá SZČO tak typ B
apsgroup
25.05.07,12:05
Isto to tu niekde bolo ale nemozem nájst.
Student VS celý rok, za januar,februar mal dohody 3000,-Sk mesacne, od 1.3.2006 do konca roka bol aj SZCO. Preddavky na ZP neplatil. prijem z podnikania okolo 90000 Sk, vyjde mu doplati ZP??? Ake tlacivo???
katkaj
25.05.07,12:11
Isto to tu niekde bolo ale nemozem nájst.
Student VS celý rok, za januar,februar mal dohody 3000,-Sk mesacne, od 1.3.2006 do konca roka bol aj SZCO. Preddavky na ZP neplatil. prijem z podnikania okolo 90000 Sk, vyjde mu doplati ZP??? Ake tlacivo???

Kedže počas obdobia keď bol poistencom štátu (študentom) mal príjem menej ako 1/2 minim.mzdy mesačne tak zúčtovávať bude len SZČO na tlačive B
apsgroup
25.05.07,12:27
A zaplatí zdravotné poistenie tak ako iný SZCO??? Mne sa zdá ze ked je student a súcasne SZCO tak platí len od urcitého vymeriavacieho základu.Niekde som to tu čítala, len to neviem najst.
katkaj
25.05.07,12:35
A zaplatí zdravotné poistenie tak ako iný SZCO??? Mne sa zdá ze ked je student a súcasne SZCO tak platí len od urcitého vymeriavacieho základu.Niekde som to tu čítala, len to neviem najst.

Obávam sa že zaplatí zdravotné tak ako každá iná SZČO
marcelaStanakova
14.02.09,12:13
SZČO v januári 2008 prerušil živnosť a pracoval v priebehu roka 2008 ako dohodár, zohľadní sa tento príjem aj daň v daňovom priznaní typu B, podotýkam , že z podnikania nemal žiadne príjmy nakoľko prerušil
marcelaStanakova
15.02.09,07:05
SZČO v januári 2008 prerušil živnosť a pracoval v priebehu roka 2008 ako dohodár, zohľadní sa tento príjem aj daň v daňovom priznaní typu B, podotýkam , že z podnikania nemal žiadne príjmy nakoľko prerušil v januári príjem mal len z dohody z podnikania žiaden bude mu vrátená daň z dohody ,?
Evanka
15.02.09,07:37
A zaplatí zdravotné poistenie tak ako iný SZCO??? Mne sa zdá ze ked je student a súcasne SZCO tak platí len od urcitého vymeriavacieho základu.Niekde som to tu čítala, len to neviem najst.
Študent, ktorý je popri štúdiu SZČO neplatí poistné na ZP, ak príjem z podnikania pripadajúci na obdobie výkonu SZČO nepresiahne sumu stanovenú v zákone (polovica úhrnu minimálnych miezd). V tomto prípade platí za neho poistné na ZP štát.
Ak túto sumu presiahne, platí ako každá iná SZČO.
Zoltán Kovács
15.02.09,07:43
Evanka odpovedala si na 2 roky starú otázku. ;)
Zoltán Kovács
15.02.09,07:49
SZČO v januári 2008 prerušil živnosť a pracoval v priebehu roka 2008 ako dohodár, zohľadní sa tento príjem aj daň v daňovom priznaní typu B, podotýkam , že z podnikania nemal žiadne príjmy nakoľko prerušil v januári príjem mal len z dohody z podnikania žiaden bude mu vrátená daň z dohody ,?

Bude. Má na to 2 možnosti:

1. Požiadá o RZD zamestnávateľa. Termín na podanie žiadosti je 12.02., teda dnes.
2. Na základe potvrdení o zdaniteľných príjmoch od zamestnávateľa podá DP v ktorom uvedie príjmy z dohôd.
7lienka
15.02.09,08:00
Keď mal aktívnu živnosť nemusí podať DP typ B?
Andyke
15.02.09,08:24
Keď mal aktívnu živnosť nemusí podať DP typ B?

Pokiaľ nemal príjmy z podnikania nemusí podať DP typu B, ale musí písomne oznámiť na daňový úrad, že z akého dôvodu nepodáva a v práci mu urobia ročné zúčtovanie príjmov.
Paula
15.02.09,08:31
mimotemy od príspevku č.7......mohol by to niektorý moderátorský škriatok upratať? Keď už. Vďaka.
mzdarka renca
15.02.09,09:53
Pokiaľ nemal príjmy z podnikania nemusí podať DP typu B, ale musí písomne oznámiť na daňový úrad, že z akého dôvodu nepodáva a v práci mu urobia ročné zúčtovanie príjmov.

Aj v mojej blízkosti sú takéto prípady. Urobím im DP typ B, príjem zo živnosti 0, príjem zo záv. činnosti XXXXXX. Zdá sa mi to jednoduchšie a nič tým nepokazím. Podotýkam, že sú to zamestnanci, ktorým robím výplaty a či mu udobím RZD alebo vypíšem a vypočítam DP typ B, je z môjho pohľadu jedno, časovo je to podobné. Jediný rozdiel je v tom, že DÚ posiela prípadné preplatky začiatkom mája.
Zoltán Kovács
16.02.09,06:25
Aj v mojej blízkosti sú takéto prípady. Urobím im DP typ B, príjem zo živnosti 0, príjem zo záv. činnosti XXXXXX. Zdá sa mi to jednoduchšie a nič tým nepokazím. Podotýkam, že sú to zamestnanci, ktorým robím výplaty a či mu udobím RZD alebo vypíšem a vypočítam DP typ B, je z môjho pohľadu jedno, časovo je to podobné. Jediný rozdiel je v tom, že DÚ posiela prípadné preplatky začiatkom mája.


A to je nevýhoda pre zamestnanca.
mzdarka renca
16.02.09,07:36
A to je nevýhoda pre zamestnanca.

áno, ak mu výjde preplatok vyšší ako 3,32€, alebo do 3,32€ ak chce darovať 2%. Preplatok dostane o mesiac neskôr a prípadný nedoplatok musí doplatiť do 31.3. a ja by som mu ho zrazila do 10.4., kedy máme výplatný termín.
Inú nevýhodu v tomto nevidim. Ak je, rada sa o nej dozviem.
V podstate oni sú radi, nakoľko nemusia sami nič oznamovať na DÚ, ale len pošlú mnou vypracované DP typ B.
Zoltán Kovács
16.02.09,15:10
áno, ak mu výjde preplatok vyšší ako 3,32€, alebo do 3,32€ ak chce darovať 2%. Preplatok dostane o mesiac neskôr a prípadný nedoplatok musí doplatiť do 31.3. a ja by som mu ho zrazila do 10.4., kedy máme výplatný termín.
Inú nevýhodu v tomto nevidim. Ak je, rada sa o nej dozviem.
V podstate oni sú radi, nakoľko nemusia sami nič oznamovať na DÚ, ale len pošlú mnou vypracované DP typ B.

Inú nevýhodu to nemá.(aspoň neviem o inom)
mzdarka renca
16.02.09,15:42
Inú nevýhodu to nemá.(aspoň neviem o inom)

to sa mi uľavilo, už som sa zľakla, že mi niečo ušlo.