Manual
25.05.07,13:32
Prosím, má niekto skúsenosti s mobilnou klimatizáciou do bytu ?
Ak ano, akú máte značku a aká je spokojnosť, poruchovosť, servis atď.
Ďakujem
horka
25.05.07,11:34
My to mame v kancelarii. Funguje to, ale nasa robi dost velky hluk a urcite to nevychladi na stupne, ktore si nastavis, pretoze ak je viac ako 32 C tak to schladi na takych 27 C
Aspon ta co mame.
Manual
25.05.07,11:37
A čo je to za typ ?
Manual
25.05.07,17:29
Prosím, má niekto skúsenosti s mobilnou klimatizáciou do bytu ?
Ak ano, akú máte značku a aká je spokojnosť, poruchovosť, servis atď.
Ďakujem
Posúvam... podelte sa so skúsenosťami.:)
horka
27.06.07,03:52
Mame nejaku neznacku z obchodneho domu vola sa to sanat ale neviem ci to pomoze. Ide o to ze ked mas uzavrety priestor tak ho vychladi ale so zabudovanou klimou by som to vobec neporovnala skor ako velky ventilator.
Olgica
27.06.07,04:06
Mi síce nemáme klímu ale počula som že to veľa spotrebuje elektriny.
pepere
27.06.07,04:44
Ja mam skusenost s mob. klimatizaciu ETA, ale viac by som to nekupoval. Pokial to fuka priamo na teba, tak je pocitovat chladnejsi vzduch, ale urcite to nie je to, co od klimatizacie sa bezne ocakava. Je to lepsi ventilator a pouzivam to v miestnosti cca 20m2. Takze celkovy zaver NEODPORUCAM
tiny77
27.06.07,06:58
huci jak fras, a neviem ako ostatné mobilne klimatizacie, nasa ma "ruru" o primere cca 15 cm, z ktorej sala horucava, a ktorá musi trcat von lebo z nej prudi horuci vzduch. Cize realita je taka, ze ona chudatko sa snazi ako vie, z prednej strany fuci chlad ale cez otvorene okno kadial vedie ta rura - vchadza nazad dovnutra teply vzduch. (skuste u nas v praci navrhnut prevrtat dieru do steny o priemere 15cm) :D
Ale je to lepsie ako mat v kancli 35°. Na tych 27 to vychladí. Ucty nevidime. Pre istotu. :rolleyes:
NOVA40
24.02.08,15:00
Myslela som na mobilnú klimatizáciu ETA 2573-90000. Mám garzónku 4x4 metre, takže sa jedná o priestor 16 m2. Ventilátor v lete nepomáha a prievan v jednej izbe nespravíš. Tak som si myslela, že takáta malá klíma by to vyriešila.
Manual
24.02.08,15:08
Ano, bez problémov to panelákový rozvod utiahne. Ale počítaj s tým,že vývody mobilných klimatizácií nie sú dostatočne prispôsobené na odvod teplého vzduchu mimo obytný priestor . Ide to len prakticky len cez pootvorené okno. Treba to tam spraviť = dodatočne utesniť, výrobca to nemá doriešené. Aspoň čo mám ja skúsenosť.
Rozalka
24.02.08,17:43
Myslela som na mobilnú klimatizáciu ETA 2573-90000. Mám garzónku 4x4 metre, takže sa jedná o priestor 16 m2. Ventilátor v lete nepomáha a prievan v jednej izbe nespravíš. Tak som si myslela, že takáta malá klíma by to vyriešila.

Mobilná klimatizácia vychladí vzduch, ale ten teplý ostáva v tej istej miestnosti, takže nepomôže. Škoda peňazí.