Magduska1
25.05.07,14:51
Zdravím Vás poraďáci,

mám jednu dilemu a potrebovala by som poradiť.

Naša materská spoločnosť nám posiela v rámci prepracovania (niekdajší aktivák) materiál, ktorý mi prepracuvávame a zasielame späť matke. fakturujeme to ako službu. Teraz sa ale stalo, že sme museli vytriediť material ktory poslali na prepracovanie a hodiny počas ktorych sme to triedili im idem nafakturovať.

Podľa čoho mám posúdiť, či táto služba nespadá do § 15 ods. 8 písm. b) poradenské, inžinierske alebo iné podobné služby.
Rada by som to vyfakturovala bez DPH.

Čo si o tom myslíte? Ďakujem za radu.
ALBO
28.05.07,08:40
A čo to znamená, že ste ho pretriedili, už neodišiel naspäť?. Ak odišiel tak to, že ho triedite alebo prepracuvávate mi pripadá rovnako ako práca na HM t.j. podľa §15/6, a následne §16/7 ak ste obaja platitelia a tovar išiel naspäť.
Ako službu len to fakturujete podľa § 8/4/f.
V takomto prípade bez DPH,