ocguru
25.05.07,14:26
Dobry den prajem, chcela by som sa informovat ohladom vypovede. V nasej spolocnosti sa rusi jedno oddelenie, ktoreho clenom som aj ja. Do konca juna sme vedeni tu, ale od jula by sa oddelenie malo stahovat do zahranicia. Mam v zamestnani zmluvu na dobu neurcitu,a zatial vypoved nemam, ale nerata sa so ziadnymi miestami ako nahradnymi-to znamena, ze nas inde nepresunu, len ak by sme chceli ist do zahranicia. Zistila som, ze som tehotna-cakam na lekarske potvrdenie, aby som to oznamila zamestnavatelovi. Je mozne aby ma v tejto situacii vyhodil? Alebo ma povinnost mi ponuknut nahradne miesto, nakolko ja nemam zaludok chodit na pohovor, ked viem, ze nastupit nebudem moct, lebo by som im zatajila skutocnost. Prosim poradte mi, na co mam pravo a co zamestnavatel nemoze voci mne ake kroky uskutocnit. Dakujem a prajem prijemny den...vasa citatelka
Tweety
25.05.07,12:36
V podstate ak to techotenstvo oznámiš si v OD, tam je zákaz výpovede, neplatí iba v prípade výpovede podľa § 63 odst.1 písm.a-t.j. ak sa zrušuje alebo premiesťňuje zamestnávateľ, alebo jeho časť, teda, zamestnávateľ prakticky by tento § mohol využiť..
ocguru
25.05.07,12:47
Dakujem pekne za odpoved. To znamena ze nemam narok na nic-jedine asi na dvojmesacne odstupne... To je dost blba situacia, lebo clovek v podstate nemoze ist do nejak novej prace..
Tweety
25.05.07,12:49
Ak dá výpoveď podľa uvedeného § a požiadaš o skončenie PP pred začiatkom plynutia VD máš nárok na odstupné.