žilinčanka
25.05.07,14:37
Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o jednu radu. Potrebujem vypísať väčšie množstvo prevodných príkazov do banky na úhradu (cca 100ks). Tlačivo prevodného príkazu mám urobené v Exceli ako tabuľku. Okrem toho mám samozrejme v Exceli urobený zoznam ktorý obsahuje čísla účtov, sumy a variabilné symboly.

Potrebujem vlastne údaje zo zoznamu preniesť do tlačiva prevodného príkazu, ale tak, aby vždy po 14-tich riadkoch (prevodný príkaz môže obsahovať len 14 riadkov) vytvorilo ďalší prevodný príkaz s ďalšími 14-timi riadkami a takto až do nekonečna :-D.

Je to niečo podobné ako hromadná korešpondencia vo Worde, ale akosi v Exceli neviem ponastavovať bunky na zlúčenie a hlavne aby mi to vždy po tých 14-tich riadkoch hodilo na nový prevodný príkaz.

Budem vďačná za každú radu :-)
Chobot
25.05.07,12:56
Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o jednu radu. Potrebujem vypísať väčšie množstvo prevodných príkazov do banky na úhradu (cca 100ks). Tlačivo prevodného príkazu mám urobené v Exceli ako tabuľku. Okrem toho mám samozrejme v Exceli urobený zoznam ktorý obsahuje čísla účtov, sumy a variabilné symboly.

Potrebujem vlastne údaje zo zoznamu preniesť do tlačiva prevodného príkazu, ale tak, aby vždy po 14-tich riadkoch (prevodný príkaz môže obsahovať len 14 riadkov) vytvorilo ďalší prevodný príkaz s ďalšími 14-timi riadkami a takto až do nekonečna :-D.

Je to niečo podobné ako hromadná korešpondencia vo Worde, ale akosi v Exceli neviem ponastavovať bunky na zlúčenie a hlavne aby mi to vždy po tých 14-tich riadkoch hodilo na nový prevodný príkaz.

Budem vďačná za každú radu :-)

Chceš od excelu nemožné. Také špecifikum asi nepôjde spraviť automatizovane, to treba ručne poupravovať. Zase nemôžeme od excelu očakávať zázraky.

Pokiaľ viem, v Exceli dokonca hromadná korešpondencia ani nie je. Také TI ani Word - hromadná korešpondencia neurobí, že zoskupvať 14 údajov z databázy na jednu stranu. Word berie 1 záznam na dokument.
žilinčanka
25.05.07,15:44
hmm ... škoda .... moc si ma nepotešil, ale aj tak Ti ďakujem za odpoveď :-) Určite to bude chcieť viac ako len základné znalosti o Exceli :-) Asi si budem musieť zodrať klávesnicu a ruky na toľkých prevodných príkazoch :-D
Orim
22.06.07,23:58
Hod sem vzor ako to má vyzerať. Čo sa má opakovať napíš to tam že toto opakovať. Uvidíme čo sa dá vymyslieť. Aspoň 2-3 krát opakuj.

Týmto netvrdím, že to pôjde. :)
žilinčanka
11.07.07,10:17
Hod sem vzor ako to má vyzerať. Čo sa má opakovať napíš to tam že toto opakovať. Uvidíme čo sa dá vymyslieť. Aspoň 2-3 krát opakuj.

Týmto netvrdím, že to pôjde. :)

Ahoj Orim, prikladám teda tlačivo "prevodného príkazu" a "zoznam údajov" ktoré treba do prevodného príkazu vpraviť :-)
Farebným pozadím sú označené údaje v zozname a tiež aj v prevodnom príkaze, aby si videl do ktorého stĺpca ktoré údaje patria.
Čísla v zozname sú úplne vymyslené :-)
Je tam myslím 45 riadkov (účtov), tak by z toho mali výjsť 3 prevodné príkazy kompletne vyplnené.

Ďakujem za ochotu ...

PS: Tiež ani nečakám že to pôjde :-) Ten nával ktorý som mala v čase keď som toto súrne potrebovala som urobila ručne, ale do budúcnosti by nebolo od veci to trošku zautomatizovať :-)
Orim
18.07.07,20:06
Bol som na dovolenke preto tak pozde.
Skús či je toto ono. Dá sa to dať aj do rôznych zošitov.
Tie čísla musia byť v bunke ako čísla a nie ako text
pozri aj formátovanie aby ti to písalo prípadné nuly pred číslom.
Poradie sa zmení zmenou písmena v zelenom poli

Neviem či si to myslela takto???
marjankaj
07.02.09,10:55
Aj keď s odstupom času urobil som tlač hromadného príkazu do banky. Samozrejme už v EURO.
Pred prvým použitím si treba upraviť list NORMÁL (údaje o banke, kód banky, miesto vystavenia, konštantný symbol ...)
Poto do listu DATA skopírovať údaje (za posledným riadkom musia byť prázdne riadky).
Potom spustiť makro Tlač-HP (treba mať povolené spúšťanie makier). makro sa dá spustiť stlačením "CTRL+m".
Po zobrazení hromadného príkazu ak treba vytlačiť stlačte TLAČIŤ (podľa počtu kópií i viac krát), ak netreba (napr. pri opakovanej tlači len niektorých príkazov) stlačte ZAVRIEŤ.
Samozrejme si to môžete upraviť podľa svojich potrieb. Takto to mám preto, aby som nemíňal zbytočne veľa papiera.