SlavkaS
25.05.07,14:38
Dobrý deň,

poprosím Vás o odsuhlasenie nasledovného

faktúra z EÚ vystavená 05.03.2007
tovar prevzatí podľa CMR 02.04.2007
prepravca tovar prevzal v Taliansku 28.03.2007

Aký deň bude zdaniteľné plnenie?

podľa mňa až 15.5.2007 vychádzajúc z 2.4.2007 keď som to prevzala ja od prepravnej firmy.

Prepravná firma mi vyfakturovala prepravu s dátumom dodania služby 28.03.2007

Vopred ďakujem
Tweety
25.05.07,14:41
DP vzniká dátumom vyhotovenia fa, pretože bola skôr ako dodanie tovaru. §20 odst.1 písm.b Zákon o dph.
SlavkaS
25.05.07,14:49
Ďakujem Vám, ale potom už vôbec nerozumiem tomuto

http://www.porada.sk/t29505-nadobudnutie-tovaru--dp-stanovisko-dr.html
petovsan
25.05.07,14:50
DP vzniká dátumom vyhotovenia fa, pretože bola skôr ako dodanie tovaru. §20 odst.1 písm.b Zákon o dph.
súhlasím s Tweety, niečo podobné (ak nie to isté) sa riešilo aj v tejto téme, možno pomôže :http://www.porada.sk/t39517-ktore-uetovne-obdobie.html
Jana Acsová
25.05.07,14:56
Dobrý deň,

poprosím Vás o odsuhlasenie nasledovného

faktúra z EÚ vystavená 05.03.2007
tovar prevzatí podľa CMR 02.04.2007
prepravca tovar prevzal v Taliansku 28.03.2007

Aký deň bude zdaniteľné plnenie?

podľa mňa až 15.5.2007 vychádzajúc z 2.4.2007 keď som to prevzala ja od prepravnej firmy.

Prepravná firma mi vyfakturovala prepravu s dátumom dodania služby 28.03.2007

Vopred ďakujem
Musíte si stanoviť dátum dodania. Ak bola faktúra vystavená vopred, nadobudnutie tovaru vzniká 15-teho nasledujúceho mesiaca po mesiaci, v ktorom došlo k dodaniu. Popripínam Vám linky, lebo táto otázka sa sústavne otvára.
Jana Acsová
25.05.07,15:06
Jana Acsová
25.05.07,15:12
súhlasím s Tweety, niečo podobné (ak nie to isté) sa riešilo aj v tejto téme, možno pomôže :http://www.porada.sk/t39517-ktore-uetovne-obdobie.html
No mne sa javí, že v téme sme riešili § 20 ods. 1 písm. a) a nie písm. b) ako uvádza Tweety.
petovsan
25.05.07,15:52
No mne sa javí, že v téme sme riešili § 20 ods. 1 písm. a) a nie písm. b) ako uvádza Tweety.
... v tej téme sme riešili, či § 20 ods. 1 písm. a) alebo písm. b), nie?
ALBO
28.05.07,07:28
Dobrý deň,

poprosím Vás o odsuhlasenie nasledovného

faktúra z EÚ vystavená 05.03.2007
tovar prevzatí podľa CMR 02.04.2007
prepravca tovar prevzal v Taliansku 28.03.2007

Aký deň bude zdaniteľné plnenie?

podľa mňa až 15.5.2007 vychádzajúc z 2.4.2007 keď som to prevzala ja od prepravnej firmy.

Prepravná firma mi vyfakturovala prepravu s dátumom dodania služby 28.03.2007

Vopred ďakujem
Súhlasím s Jankou. Faktúra bola vystavená o mesiac skôr ako dodávka, tu neni o čom diskutovať (diskurabilné možno môžu byť také,kde ide o rozdiel 1 deň, dokonca ani tie už nie, podľa posledných výkladov tvorcov zákona).
Evidentne išlo o paltbu vopred. Takže DP je 15,5,2007