Anny96
25.05.07,14:59
Ahojte,
prosím Vás nemáte niekto skúsenosť s vysadením antikoncepcie? Užívam ju dlhodobo už 3 roky a chcela by som zo zdravotných dôvodov skončiť (nerobí mi dobre na pleť, praskajú mi žilky na nohách, opúchajú mi nohy ...)
Neviete mi niekto poradiť ako čo možno najlepšie telo pripraviť na tento šok? Kamarátka mi spomínala, že po vysadení musela chodiť na inekcie aby sa jej cyklus dostal do pôvodných koľají.
Už normálne neviem čo je menšie zlo ... brať alebo nebrať
Aké máte skúsenosti?

Ďakujem všetkým, ktorý prispekú do tejto témy ...
andi
25.05.07,13:37
Ja som brala antikoncepciu 4 roky potom som vysadila a nemala som žiadne problémy. A ćo tak skúsiť niaký iný prípravok,buď s menším obsahom hormónov alebo jednofázové tabletky. Neviem ktoré tabletky používaš ja mám TriRegol a nemám žiadne problémy.
najag
25.05.07,14:25
Zalezi na tom,co beries a ako Tvoje telo reaguje na antikoncepciu a hlavne, ako bude reagovat po vysadeni antikoncepcie Tvoj hormonalny system, ako sa prebudia vajecniky a ci budu mat svoju cinnost. To poznas az po vysadeni na svojom cykle.Podla priznakov asi si nemala vhodnu hormonalnu antikoncepciu.Dolezite ale je, aby si bola nejakym sposobom chranena.
Velettka
25.05.07,14:38
mne sa akurát rozhádzal cyklus, ale inak v pohode :-) a na ziadne injekcie som nechodila :-)
vilob
25.05.07,20:32
ja som brala Cilest rok-dva, a po vysadení som bola úplne bez problémov. nabehla som normálne na 28-dňový cyklus a pohoda. ale ani počas užívania antikoncepcie som nemala žiadne problémy-naopak, veľmi sa mi upravila pleť, dokonca som zhodila nadbytočné kilá. ono je to asi u každého organizmu individuálne. a veľmi záleží, ako komu ktorá antikoncepcia zapasuje. takže skús vysadiť a uvidíš-prípadne skús nejaký iný typ. držím palce.
Anny96
28.05.07,10:00
Zalezi na tom,co beries a ako Tvoje telo reaguje na antikoncepciu a hlavne, ako bude reagovat po vysadeni antikoncepcie Tvoj hormonalny system, ako sa prebudia vajecniky a ci budu mat svoju cinnost. To poznas az po vysadeni na svojom cykle.Podla priznakov asi si nemala vhodnu hormonalnu antikoncepciu.Dolezite ale je, aby si bola nejakym sposobom chranena.

Skúšala som už asi 4 druhy antikoncepcie a ani jedna mi nerobila dobre - a k tomu mi stašne vplýva na psychiku ...
S priateľom sme sa zhodli, že vysadiť ...
Neviete mi pradiť nejaký osvedčený druh nehormonálnej antiko???
Jozef I
28.05.07,10:03
Myslím že najlepší a osvedčený je prezervatív ;)

P.S. nakoľko som povedal "somarinu", tak už viem iba o jednej antikoncepcii aby bola na 100% a to chirurgický zákrok .... :rolleyes:
Velettka
28.05.07,10:04
.... somarina ...vieš koľko žien už otehotnelo aj pri použití prezervatívu?


Myslím že najlepší a osvedčený je prezervatív ;)
Gabi03
28.05.07,10:06
Žeby žiaden pohlavný styk?! :D
Hansa
28.05.07,10:10
To ANNY96 - vnútromaternicové teliesko.
účtovník 007
28.05.07,10:17
Neviete mi pradiť nejaký osvedčený druh nehormonálnej antiko???

Už sú na trhu antikoncepčné čípky. Ich spoľahlivosť je 98%. Potom pesar, ale veľa žien sa naň sťažuje. Kombinácia prezervatív+krémy. A posledným riešením je sterilizácia, ktorá sa robí laparoskopicky a sú tam určité podmienky. 3 deti alebo dovŕšený vek 35 rokov.1 mesiac podaná žiadosť s dostatočným časom na rozmyslenie. Treba si však takýto krok dobre premyslieť.
Milla
28.05.07,13:50
Zdravím, ja som skončila s antikoncepciou pred rokom, asi trištvrte roka som ju neužívala. Môžem povedať, že som problémy mala, najprv neprestávajúce bolesti v podbrušku, keď mi to prešlo, tak neskutočné vyrážky, s ktorými som išla aj ku kožnej, tá mi povedala, že mi pomôže len antikoncepcia. Teraz mám Mirenu. Som spokojná.
Ale nemáš problémy so žilami, s cievami? Vtedy sa nesmie užívať hormonálna antikoncepcia.
lenkak
28.05.07,14:10
britta
31.05.07,06:33
Ja som kedysi uzivala Diane a Cilest (ten mi absolutne nesedel). tie diane boli fajn (az na niektore typicke vedl. ucinky), mala som aj nadhernu plet a nadherne vlasy, ale po vysadeni som mala velke problemy prave s vlasmi. Polovica mi ich vypadala, potom sa to sice roznymi kurami trochu zlepsilo, ale uz ich nemam a asi nikdy nebudem mat take ako pred uzivanim - a to som s nimi vtedy nebola spokojna. takze to pozvolne vysadovanie asi ma svoj vyznam. aspon to je moja skusenost. Je vsak pravda, ze ponuka na trhu je stale sirsia a roznorodejsia, mozno niepri vsetkych tabletkach treba vysadovat postupne.
andi
31.05.07,06:45
Všetko o antikoncepcií môžete pozrieť aj tu, je tu aj fórum kde je možné zadať otázky odborníkom http://www.antikoncepcia.sk/
britta
31.05.07,20:18
diky andi, ale je to tam dost jednostranne. Myslim pri AHK su tam menovane len tie priaznive vedl. ucinky.
ERRI
01.06.07,12:11
Anny 96 ja som brala antikoncepciu aj 10 rokov, no často sa mi stalo, že som tabletku zabudla užiť , teraz mám 2 roky zavedenú Mirenu, ktorá sa zavádza na 5 rokov a počas týchto rokov nie je menzes - veľká výhoda, už to majú aj moje všetky kamošky, ale necítim žiadny problém, predtým som mala často migrénu a teraz je pokoj
Gabi03
01.06.07,12:15
Anny 96 ja som brala antikoncepciu aj 10 rokov, no často sa mi stalo, že som tabletku zabudla užiť , teraz mám 2 roky zavedenú Mirenu, ktorá sa zavádza na 5 rokov a počas týchto rokov nie je menzes - veľká výhoda, už to majú aj moje všetky kamošky, ale necítim žiadny problém, predtým som mala často migrénu a teraz je pokoj

Neviem, či som správne pochopila. 5 rokov žiaden menzes? :eek:
andi
01.06.07,12:20
diky andi, ale je to tam dost jednostranne. Myslim pri AHK su tam menovane len tie priaznive vedl. ucinky.
Pozerala si aj tú poradňu? Tam je dsť problémov popísaných a keď nenašla si na svoj problém odpoveď tak múžeš zadať svoju otázku za dva- tri dni máš na to odpoveď.http://www.antikoncepcia.sk/index.php?com=poradna&id=1&no=1

Neviem, či som správne pochopila. 5 rokov žiaden menzes?
Aj kamoška má Mirenu a odvtedy žiadny menzes nemala.A to už má tretí či štvrtý rok.
andrea123
01.06.07,13:01
Pozerala si aj tú poradňu? Tam je dsť problémov popísaných a keď nenašla si na svoj problém odpoveď tak múžeš zadať svoju otázku za dva- tri dni máš na to odpoveď.http://www.antikoncepcia.sk/index.php?com=poradna&id=1&no=1

Aj kamoška má Mirenu a odvtedy žiadny menzes nemala.A to už má tretí či štvrtý rok.


Ty brďo, by človek neveril, čo všetko my ženy vieme do seba napchat, pozeram že aj viacerymi otvormi, len aby sme neotehotneli...a potom su z toho rozne choroby...myslim že antikoncepcia je aj mužská záležitost, možno som mala štastie na takych partnerov...ale vždy mi vyložene zakazovali anotkoncepciu...nikdy som nič nebrala..aj ked som chcela ulahčit situaciu...a skutočne je to zaležitost oboch, dokonca niektorí muži velmi dobre chapu, aku šarapatu to može v tele ženy vyvolat, ake može mat hormonálne problemy..ach jo..nemat menzes 5 rokov ved to je proti prirode, proti zdraviu...radšej ozaj byt bez sexu..to srandujem...ale tamto by som nepripustila..
Psycholog
02.06.07,12:20
K danému tématu v podstatě jen podotýkám, že moje první žena se kterou mám čtyři děti, byla vždy antikoncepčně zabezpečena, ale stačilo jí jít kolem pánských trenýrek, aby otěhotněla.
Spíš se chci podělit s určitou zajímavostí, což není(?) přímo na dané téma. Během mé praxe jsem pracoval s manželskými páry, které chtěly mít dítě a nešlo to (i několik let!). Při pohovorech, nejen psychologických, zdravotních atd. jsem zjistil, že pánové (v různém věku) dokáží za týden spolykat i několik balíčků cukrovinek - gumových medvídků a jiných "gumových" cukrovinek. Po zákazu konzumace těchto sladkostí přišly ženy do jiného stavu! Nyní i vědci zjistili, že chemikálie v cukrovinkách způsobující jejich elastičnost (těch cukrovinek) zabíjí spermie cca na 5 dnů. (Ne ale ten den, kdy se konzumují!) Takže je to antikoncepce??? Nedoporučuji zkoušet - není 100% jistota! Pokud máte syny a konzumují tyto sladkosti - jen podotýkám, že u mužů je extrémně velký pokles zdravých a životaschopných spermií, takže pokud si situaci vaši synové vylepší i gumovými medvídky, nemusí mít vlastní (jen sousedovy) děti.
(S)mějte se krásně, Petr
ERRI
04.06.07,06:13
Gabi03 pochopila si správne žiadmy menzes, neviem si to vynachváliť hlavne v lete, stálo ma to 7 500,- , ale keď si zrátam koľko som dala za tabletky a vložky x 5 rokov tak som stále v pluse
babenko1
04.06.07,06:39
zaujímavé, že sa baby pýtate tu.. prečo nenavštívite gynekológa? veď ten vám dá najfundovanejšiu odpoveď... urobí pečeňové testy a podobne a navrhne čo a ako ďalej... okrem toho.. existujú aj náplaste a tie nezaťažujú pečeň..
andrea123
04.06.07,08:10
Gabi03 pochopila si správne žiadmy menzes, neviem si to vynachváliť hlavne v lete, stálo ma to 7 500,- , ale keď si zrátam koľko som dala za tabletky a vložky x 5 rokov tak som stále v pluse


Hej, ked ochorieš na rakovinu krčka, čo samozrejme nebudem kuvikat...ale sprosto povedane...ešte stale budeš o pluse uvažovat? ale nič, v pohode..
ERRI
04.06.07,09:00
Prečítaj si magazín pre ženy neviem či je to február alebo marec, kde o tomto píšu najlepší odborníci gynekológie a pochopíš, nič v zlom...
andrea123 prosím ťa,:--- prečítaj si článok v najnovšej Dorke , kde gynekológ poukazuje na to, že je obrovský omyl a povera, keď si myslíme,že menštruácia je potrebná. Jedinečnosť mireny je v tom, že vnútromaternicový systém neblokuje činnosť vaječníkov, no zároveň neumožňuje spermiám oplodnenie, funkcia orgánov zostáva nezmenená, skôr sa týmto predchádza ochoreniam - rakovine.
Anny96
05.06.07,07:42
zaujímavé, že sa baby pýtate tu.. prečo nenavštívite gynekológa? veď ten vám dá najfundovanejšiu odpoveď... urobí pečeňové testy a podobne a navrhne čo a ako ďalej... okrem toho.. existujú aj náplaste a tie nezaťažujú pečeň..


Ahojte,
veľmi ma teší, že sa téma, ktorú som založila takto rozrastá, dozvedela som sa tu veľa zaujímavých skúseností zo života, čo si veľmi vážim.
Ďakujem všetkým, ktorý prispeli do tejto témy - pomohli ste mi svojimi skúsenosťami a názormi a verím, že infromácie zverejnené v tejto téme pomôžu aj iným.
Ešte raz ďakujem

Teraz k citovanému:
Založila som túto tému z dôvodu, že gynekológ vám síce poradí, urobí potrebné testy ale skúsenosti zo života sú často na nezaplatenie.Vidíte ako rôzne ženy reagujú na jednotlivé preparáty a ich vysadenie - preto doktor nemôže tušiť čo to spraví s mojím telom ale ja pomocou tejto témy viem, čo je "normálne" čo sa nejakým spôsobom už riešilo a ako.
Keby človek mal so všetkým utekať k doktorovi tak by si nezarobil ani na slanú vodu. :) Preto oceňujem každú radu - aspoň sa človek hneď tak nevyľaká ...
Skúsenosť je najlepšia škola - a myslým že je jedno či je to skúsensoť moja alebo skúsenosť niekoho iného. :)
Anny96
19.07.07,12:58
Ahojte,
nuž bez antikoncepcie fungujem parádne ... nemám žiadne problémy ani náladovosť, nechuť na sex ... dá sa povedať, že je všetko ok.
Jediné na čo by som sa chcela spýtať či máte niekto skúsenosť s nehormonálnou antikoncepciou Patentex oval N? Používate ju niekto, je spoľahlivá?
Ďakujem.

PS: A ďakujem všetkým, ktorí doteraz prispeli do tejto témy.
Heni
19.07.07,16:07
tu býva otázka zodpovedaná za pár hodín:
www.antikoncepcia.com (http://www.antikoncepcia.com)

a tu o mirene:
www.mirena.cz (http://www.mirena.cz)
korduľa
20.07.07,06:41
vysadenie antikoncepcie myslim by nemal byt problem, ale je to mozno individualne, ja som brala cilest asi 9 rokov a ked mi diagnostikovali cievnu trombozu doktor sa ma spytal, ci su zeny kompletne, preco si nicia telo antikoncepciu - cievne trombozy, krcove zili, celulitida a podobne. ved predsa sa to da riesit aj inac ako hormonmy. zalezi na cloveku co si vyberie.
mala som najprv DANU, ktora mi pomohla k teraz uz 12 rocnemu synovi, takze asi tak.
bud si chceme slobodne uzivat, ale potom to dopadne tak, ze v 30.ke pridu zdravotne problemy
bobaes
25.07.07,18:43
Ako nehormonalnu antikoncepciu skus Pharmatex, vyraba sa ako krem a aj ako capiky. Vraj je ovela ucinnejsi ako Phatentex, lebo pracuje sice na rovnakom principe (nici spermie), ale obsahuje inu ucinnu latku. Ja som ho pouzivala 5 mesiacov po vysadeni antikoncepcie, vacsinou v kombinacii s prerusovanym stykom (nie vsak vzdy), a neotehotnela som. Moze sa pouzivat aj v kombinacii s kondomom. Nevyhoda Pharmatexu je len v nemoznosti pouzitia mydla asi 2 hodiny pred stykom... Good luck
angelika2
26.07.07,16:22
Dobrý deň,
chcem sa spýtať na jednu vec..priateľ odišiel do Nemecka a chcem sa spýtať či má význam vysadiť antikoncepciu na mesiac kým sa vráti...:o

Ďakujem

Angelika

EDIT: ešte doplním, že teraz v sobotu beriem poslednú tabletku z balenia, tak neviem či načať potom ďalšiu
lenkak
26.07.07,17:07
na jeden mesiac vysadzovať nemá význam
http://www.zonaona.sk/
lorelei
30.07.07,13:31
Ja som uzivala antikoncepciu tiez 6 rokov,aj som vymenila, a nerobila mi dobre. Tiez problem s pletou, kozna lekarka bola sama uz zufala, nabehli mi aj problemi s krcovymi zilami, zakrok na krcove zily - neviem sa toho viac zbavit. Odkedy neberiem nic, je mi fajn, nie som naladova, nebolieva ma hlava atd. Proste je mi fajn. Ked som ich vysadila, vobec to nebol pre organizmus sok, ale naopak ulava.
Dala som aj Danu, na tu smolu mi ju nezalozil dobre, alebo co,a bola zosunuta uplne mimo, co mi zase urobilo poriadny zapal...
Velmi jednoducho sa da zvyknut aj bez tabletiek a vsetkych chemickych latok, hormonov....chce to len najst si iny sposob, ktory individualne vyhovuje...
Ninna
31.07.07,13:08
Anny 96 ja som brala antikoncepciu aj 10 rokov, no často sa mi stalo, že som tabletku zabudla užiť , teraz mám 2 roky zavedenú Mirenu, ktorá sa zavádza na 5 rokov a počas týchto rokov nie je menzes - veľká výhoda, už to majú aj moje všetky kamošky, ale necítim žiadny problém, predtým som mala často migrénu a teraz je pokoj
Aj ja mám zavedenú Mirenu, ale až tak sa nechválim s tým že nemám menzes je to určite proti prírode! A ktorá z tých kamarátok sa pochválila s tými "fantastickými výtokmi" ktoré sú pri Mirene. keby som nebola vyvalila toľké peniaze za Mirenu určite by som neváhala si ju dať vybrať. Všteko má svoje pre a proti. Málokto Vám povie proti.
janka.janka
31.07.07,13:20
najlepsia antikoncepcia je spolahlivy a zrucny partner.. ja uz davno (asi 3 roky) neberiem nic a v pohode.. ale stale mam uplne "rozkyvane" hormony vdaka tabletkam.. kazde taketo hormony su velkym zasahom do organizmu, mala som pocuvnut mamu :--- a ta "vec" co Vas na 5 rokov zbavi menstruacie ma priam DESI.. ale niekto na tom zaraba.. moj nazor, samozrejme..
Anny96
01.08.07,06:02
Ninnka, Janka plne súhlasím s vašim názorom, tiež mám taký a myslým, že my čo sme si nežiadúce účinky antikoncepcie vyskúšali (a oľutovali, že sme to brali) naozaj vieme o čom hovoríme.
Je to proti prírode, žiaľ človek si to v prvej chvíly neuvedomuje a ide Vám hlave o to, aby ste neotehotneli ... ale má to kopu vedľajších účinkov a mnohé sa prejavia až po dlhodobom užívaní a telo sa už po dlhodobej devastácii nedokáže vrátiť do normálu (kŕčové žily, migrény ...)
Teraz s partnerom "testujem" Pharmatex čípky, dám vedieť či fungujú ... a ak nie ... dieťatko je dar :)
ERRI
03.08.07,09:58
Milá Nina ja výtok nemám žiadny ani sim nemala len prvých pár dní slabé špinenie, tak sme sa zhodli aj s kamarátkami, ale každý organizmus to berie inak.
janka.janka
03.08.07,10:35
Milá Nina ja výtok nemám žiadny ani sim nemala len prvých pár dní slabé špinenie, tak sme sa zhodli aj s kamarátkami, ale každý organizmus to berie inak.

erri, to iste nebolo myslene v zlom.. len problem je v tom, ze negativne dosledky zistis az po case.. a to uz je potom neskoro. Ja viem, ze je to pohodlne, ved preto tie tabletky zeny beru.. no a kto by sa nechcel zbavit aspon nacas menstruacie? :--- lenze nic nie je zadarmo a za vsetko sa plati. Ale mozno mas pravdu, kazdy clovek je iny a tak aj reakcie organizmu mozu byt ine.. je to na Tebe ;)
mamicqa
03.08.07,11:33
Ja som si ešte pred svadbou dôkladne študovala rôzne antikoncepcie. Nevyskúšala som ani jednu, pretože tie vedľajšie účinky ma vôbec neoslovili. Zisťovala som si iné možnosti. A kto hľadá, nájde. Dali sme sa s manželom nahovoriť na hlienovú metódu plánovania rodičovstva. Viem, že to väčšina ľudí zavrhuje a smeje sa tomu. No mňa to oslovilo práve preto, lebo je to v súlade s prírodou. Nerobím do svojho tela žiaden zásah, žiadna chémia. Len sa každý deň pozorujem a podľa kvality môjho hlienu viem, či mám plodné dni, alebo neplodné. Cez plodné dni sa samozrejme zdržiavame sexu, a cez neplodné si užívame. Už som 7 rokov vydatá a funguje mi to zatiaľ na 100 %. Keď sme sa rozhodli mať bábätko, tak sa nám to vďaka tejto metóde hneď podarilo. Nemusela som nič vysadzovať, upravovať cykly a neviem čo všetko musia ženy podstúpiť, keď sa najskôr tehotenstvu vyhýbajú umelo, a potom zasa umelo chcú otehotnieť.
Koľko zbytočných problémov si vie človek narobiť pre chvíľkové pohodlie. Stačí trochu trpezlivostí, sebakontroly a môžem si užívať zdravie aj peniaze, ktoré ušetrím.
saglucka
03.08.07,11:36
Ja sa pridavam k Janke a plne s nou suhlasim.
Aj ja som si vyskusala antikoncepciu, brala som cilest z ktoreho som za 3 mesiace pribrala 10 kil, gynekologicka sa chytala za hlavu a predpisala mi ine, uz neviem nazov. Tie boli lepsie, ale tiez to nebolo to prave. Krcove zily, problemy s pletou a nakoniec krcove zily, uz som bola na sklerotizacii a zachvilu sa chystam znovu. Tabletky som vysadila a som spokojna, aj ked krcovych zil sa uz nezbavim... Ale viem ze uz nikdy viac take svinstvo brat nebudem... Teraz som dva roky bez, neotehotnela som a som spokojna... zrucny partner :))))
Ninna
06.08.07,11:55
Milá Nina ja výtok nemám žiadny ani sim nemala len prvých pár dní slabé špinenie, tak sme sa zhodli aj s kamarátkami, ale každý organizmus to berie inak.
Ozaj som to nemyslela zle, ale ja fakt ľutujem túto voľbu.

Nepostrehla som či tu niekto opisoval nejaké vedľajšie účinky obyčajnej DANY.
kalkulka
13.08.07,10:32
Chcela by som vás poprosiť, aké skúsenosti máte s vysadením antikoncepcie?
Ako sa to prejavilo na vašom tele? Prosím o konkrétne skúsenosti pozitívne ale aj negatívne. Ďakujem všetkým.
Heleč
13.08.07,10:36
Veľký pozor na nechcené tehotenstvo!
kalkulka
13.08.07,12:01
Myslela som okrem toho. Nestraš!
korduľa
14.08.07,09:29
vdaka antikoncepcii som mala absolutny prehlad o tom kedy mozem cakat babske dni, doslova na hodinu. a teraz - asi 4 roky je co som vysadila, este stale nemam upraveny menstruacny cyklus, ale nesuvisi to s vysadenim antikoncepcie, lebo ani predtym som sa nemohla riadit nejakym poctom dni, ale behalo to ako chcelo.
inac ziadne negativa. chcela by som upozornit vsetky zeny, ktore sa daju na hormonalnu antikoncepciu, ze je to kamaratka s krcovymi zilami a celulitidou, takze pozor na to, ono ked ma baba 20 tak ju nejake krcove zily netrapia, ale o 15 rokov si bude pekne nadavat.
no a celulitida - ja jem zdravu a vyvazenu stravu asi odjakziva, k tomu kazdy den sport, pitny rezim a celulitudu maj - "jak by smet",ked som bola 1. krat u maserky tak sa ma na rovinu pytala preco neprestanem brat anti..u, a to som ju mala vysadenu uz 3 roky, takze treba si rozmysliet aku formu antikoncepcie uprednostnite
blazonko
14.08.07,09:47
Jasne,treba si dobre rozmysliet,aku formu uprednostnite. No ako sa hovori,vsetko zle je na nieco dobre. Ja zatial o jej vysadeni ani neuvazujem. Celulitide ani krcovym zilam sa tak ci tak nevyhnem,mam to v rodine. Mne vsak pomohla zbavit sa vsetkych alergii. Kym som ju nebrala, bola som od jari do konca jesene vecne chora. Iba v zime som bola zdrava ako ryba. Dnes si mozem plne uzivat horuce letne dni. A to ju beriem len rok.
Julia9
15.08.07,05:54
Takisto prave uvazujem, ze si dam pauzu v uzivani HAK. Beriem Mercilon uz 4 roky, ale v poslednej dobe sa necitim prave najlepsie. Casto ma bolieva hlava, som dost unavena a mam pocit, ze menzes je stale slabsi. Teraz mam 7-dnovu pauzu, tak asi dalsie balenie uz nezacnem brat.
Skusili ste uz niekto ten gel alebo cipky Pharmatex? Moze sa pouzivat aj s kondomom?
Julia
katty22
15.08.07,07:09
Myslím si, že každej žene vyhovuje niečo iné. Ja som mala dlho DANU, možno aj 8 rokov, samozrejme nie tú istú stále, ale museli mi ju vybrať, mávala som strašne silnú menštruáciu a lekár mi ju už vôbec neodporučil. Po nejakom čase som prešla na HAK, Trinordiol som braa 3 roky a nemala som vôbec žiadne problémy, len pred menzesom ma dosť bolievala hlava. A ked som sa ju rozhodla pre plánované tehotenstvo vysadiť, tiež som nemala žiadne problémy, dokonca sa mi vôbec nerozhádzal cyklus. A musím vyzdvihnúť ešte jednu veľkú výhodu HAK- oveľa slabšie krvácanie. Ale najsilnejšie som aj tak mávala pri DANE!!!! To bolo fakt hrozné. A čo sa týka tej formy- sledovaním plodných a neplodných dní, čítala som o tom, môže to fungovať, ale myslím si ,že najmä u tých žien, ktoré majú pravidelný cyklus.
Marti.ka
15.08.07,07:38
Ja beriem antikoncepciu už 12 rokov, samozrejme s rôznymi prestávkami, napr. na tehotenstvo a kojenie. Zatiaľ som nespozorovala žiadne výrazné nedostatky. Po vysadení žiaden problém, hneď som aj otehotnela /plánovane/.Mne hlavne veľmi pomohla pri menštruačných ťažkostiach. Mávala som veľmi silnú a bolestivú menštruáciu. Teraz je to v pohode, aj keď sa to možno zlepšilo aj kvôli dvom pôrodom.
mato94
24.11.12,09:35
Prosim vas chcel by som sa spytat že kamaratka vysadila antikoncepcia už pred mesiacom a teraz mesiac už nič neuživa a spali sme spolu s prezervativom aj bez ale všetko čo malo skončiť vonku aj skončilo ale mala dostať kramy stredu a stale ich nema tak sa trocha obavame že čo a ako...tak by som sa chcel spytat že či može mat nato neaky vplyv antikoncepcia že jej meškaju kramy že organizmus ešte neni nato zvyknuty,alebo tak...či to može byť...Dakujem
Mila123
24.11.12,09:38
Prosim vas chcel by som sa spytat že kamaratka vysadila antikoncepcia už pred mesiacom a teraz mesiac už nič neuživa a spali sme spolu s prezervativom aj bez ale všetko čo malo skončiť vonku aj skončilo ale mala dostať kramy stredu a stale ich nema tak sa trocha obavame že čo a ako...tak by som sa chcel spytat že či može mat nato neaky vplyv antikoncepcia že jej meškaju kramy že organizmus ešte neni nato zvyknuty,alebo tak...či to može byť...Dakujem
ako mala menštruáciu keď vôbec neužívala anti? mala ju pravidelne? dĺžka cyklu?
alaya1
24.11.12,09:50
Moze mat posun cyklu.Ale aj nemusi.Nech si urobi tehotensky test s citlivostou 10.