Pohar
27.05.07,10:21
Dobrý deň, prosím poradte mi podla čoho vyratat odvody od 1. jula do poistovni - hlavne socialnej. Prosim len mi sem nedajte len vzorec. Môžete aj bližšie? nejaký príklad. Som z toho jelen kolko mam platiť........Dakujem moc!!!
Paula
27.05.07,08:46
Dobrý deň, prosím poradte mi podla čoho vyratat odvody od 1. jula do poistovni - hlavne socialnej. Prosim len mi sem nedajte len vzorec. Môžete aj bližšie? nejaký príklad. Som z toho jelen kolko mam platiť........Dakujem moc!!!

toto hľadáš?:


http://www.porada.sk/t52840-vypoeet-odvodov-do-socpostod-172007.html
Pohar
27.05.07,13:09
dakujem ano to som hladala.
prosím poradte mi, doteraz som bola dobrovolne poistena. teraz mi už vyšlo povinne poistenie - ale zda sa mi nejake moc vysoke!!!! :mee:
Prosím existuje tam nejaká výnimka, ked som prvý rok povinne poistená?
Naozaj sa mi to podla výpočtu zdá veľa, tobôž ked podnikám za rok 2006 len dva mesiace, tak sa mi to zdá nefér, deliť to číslo len dvoma!§:mee:
Nemôžem platiť z toho minima?
liba2
27.05.07,14:40
dakujem ano to som hladala.
prosím poradte mi, doteraz som bola dobrovolne poistena. teraz mi už vyšlo povinne poistenie - ale zda sa mi nejake moc vysoke!!!! :mee:
Prosím existuje tam nejaká výnimka, ked som prvý rok povinne poistená?
Naozaj sa mi to podla výpočtu zdá veľa, tobôž ked podnikám za rok 2006 len dva mesiace, tak sa mi to zdá nefér, deliť to číslo len dvoma!§:mee:
Nemôžem platiť z toho minima?
výnimka žiadna :mee: .
Základ dane podľa DP za r. 2006 vydelíš 2 (platí sa z polovice) a potom 2 mesiacmi. To čo vyjde je vymeriavací základ, z ktorého počítaš %-tá na príslušné poistenie. Ak ti vyjde vymeriavací základ nižší ako minimálna mzda, potom počítaš z minimálnej mzdy.
Pomôž si s tabuľkou od ekopo , stiahni si ju do počítača a prepíš 2 údaje: základ dane a počet mesiacov tak ako je to u teba.
Pohar
27.05.07,14:52
prosím vás, ked nechcem platit odvody , mozem zrušiť živnosť? do 30.6.2007?
Kedy si zas môžem založiť novú živnosť? a kolko budem platiť odvody?
Pepa
27.05.07,14:55
prosím vás, ked nechcem platit odvody , mozem zrušiť živnosť? do 30.6.2007?
Kedy si zas môžem založiť novú živnosť? a kolko budem platiť odvody?
Áno, živnosť môžeš prerušiť alebo zrušiť. Ak nechceš platiť odvody ako SZČO, nesmieš mať živnosť "živú" k 1.7.
Ak živnosť prerušiš - min. je 6 mesiacov na menej sa nedá odvody neplatíš.
Novú živnosť si môžeš založiť hocikedy.
Pohar
27.05.07,15:00
ok, dakujem. ako postupovat? kde to mam nahlasit? ked skončím živnosť? ako postupovať? kedy si môžem založiť novu? napríklad aj v auguste?
Pepa
27.05.07,15:07
ok, dakujem. ako postupovat? kde to mam nahlasit? ked skončím živnosť? ako postupovať? kedy si môžem založiť novu? napríklad aj v auguste?
Ideš na ŽU - zrušíš živnosť a s papierom zo ŽU ideš na: DU, SP, ZP. Áno živnosť môžeš založiť aj v auguste.
Pohar
27.05.07,15:19
ok, dakujem. chcem sa spytat či s tým moc riskujem.......teda či na seba neupútam pozornosť! že špekulujem......a príde mi kontrola! urobil ste to už niekto? hrozí mi niečo?
Jozef Mihál
27.05.07,16:14
Ste slobodný človek, ak nepáchate nejaké neprávosti (a vyššie navrhnutý postup je v súlade so zákonom), nikoho nič nie je do toho, kedy zrušíte a znovuzakladáte živnosti.
Pohar
27.05.07,18:19
dakujem všetkým za rady.
no musím sa vam priznat - dnes je nedela a ka som cele poobedie prerevala ako besná. Skazila som deň dcére i mužovi. Som naštvaná na seba a na zákony...... tie odvody ma štvú ako delo!!!!!!!! je to zdieranie ludstva!!!

Rozmýšlam či zruším a založím živnosť - ale čo tým získam?????? stratu 6 mesiacoch. a zas nabudúci rok odznova!!!!! Moj problem je že mam malo mesiacov za rok 2006 a tým pádom odvody vyššie. Kašlem na to, nezruším živnosť! prosím robím dobre? podržte ma nejako! nechcem aby som bola niekde evidovaná ako špekulantka, a obchádzala zákony.....
ale keď vidím na nete, kolkí rušia a zakladajú firmy :mad:
ale uspokojuje sa myšlienkou, na každého príde.... a pred ničí nikto neutečie, však?
DanielaSL
27.05.07,18:48
dakujem všetkým za rady.
no musím sa vam priznat - dnes je nedela a ka som cele poobedie prerevala ako besná. Skazila som deň dcére i mužovi. Som naštvaná na seba a na zákony...... tie odvody ma štvú ako delo!!!!!!!! je to zdieranie ludstva!!!

Rozmýšlam či zruším a založím živnosť - ale čo tým získam?????? stratu 6 mesiacoch. a zas nabudúci rok odznova!!!!! Moj problem je že mam malo mesiacov za rok 2006 a tým pádom odvody vyššie. Kašlem na to, nezruším živnosť! prosím robím dobre? podržte ma nejako! nechcem aby som bola niekde evidovaná ako špekulantka, a obchádzala zákony.....
ale keď vidím na nete, kolkí rušia a zakladajú firmy :mad:
ale uspokojuje sa myšlienkou, na každého príde.... a pred ničí nikto neutečie, však?

Nekaz si zbytočne nedeľu...myslíš, že ľudia ktorí sú zamestnaní plačú každú nedeľu , že platia vysoké odvody? Raz za mnou prišiel jeden živnostník poradiť sa , ako to urobiť ,aby nemusel zaplatiť daň , ktorá mu podľa DP vychádzala okolo 6.000,-. Tak som mu ukázala, koľko ročne zaplatím ja ako zamestnanec daň a pán odišiel spokojný. Moja bola vyššia. A ako by to naše Slovensko fungovalo, keby s ním chcel každý s daňami a odvodmi len vybabrať?