tara05
27.05.07,13:25
Prosím Vás o radu. Zamestnanec bol celý rok u jedného zamestnávateľa. Ale má aj živnosť, ktorá mu stále trvá, ale v roku 2006 na ňu nič nerobil. Nič ani neodvádzal v roku 2006 zo živnosti. Robila som mu daňové priznanie FO TYP B, pretože mal príjem z prenájmu §6 ods.3. Prosím Vás, teraz mu idem robiť RZZP, vypíšem tlačivo TYPS? Ďakujem
Monika Kováčová
27.05.07,11:34
Príjmy z prenájmu podľa par. 6 Zákona o dani z prímu nie sú dôvodom na vykonanie RZZP. Ak v niektorom mesiaci nepresiahol jeho príjem zo zamestnania 47475,- Sk nemusíš mu RZZP vôbec robiť (príp. ak mal celých 12 mesiacov príjem vyšší ako 47475,- mesačne).

Doplňujem: nakoľko ide o SZČO, RZZP musí robiť v každom prípade.
Monika Kováčová
27.05.07,11:35
Orsz
27.05.07,11:55
Myslím, že v tomto prípade by mal RZZP robiť, pretože splnil inú z podmienok - a to bol aspoň jeden deň v roku SZČO. Bez ohľadu na výšku mesačných príjmov, bude to typ S, SA, SB. Príjmy z prenájmu podľa §6 ods.3 nie sú súčasťou RZZP - tieto príjmy sa neuvádzajú, a teda neplatí sa z nich ani ZP.
Orsz
27.05.07,11:56
Prosím Vás o radu. Zamestnanec bol celý rok u jedného zamestnávateľa. Ale má aj živnosť, ktorá mu stále trvá, ale v roku 2006 na ňu nič nerobil. Nič ani neodvádzal v roku 2006 zo živnosti. Robila som mu daňové priznanie FO TYP B, pretože mal príjem z prenájmu §6 ods.3. Prosím Vás, teraz mu idem robiť RZZP, vypíšem tlačivo TYPS? Ďakujem

Daňové priznanie typu B by musel dať aj v prípade, ak by príjmy z prenájmu nemal. Živnosť predsa stále pretrváva, i keď nedosahuje žiadne príjmy.
Monika Kováčová
27.05.07,12:00
súhlasím Orsz, prehliadla som živnosť, ktorá trvá, príspevok som opravila.