slavikS
27.05.07,17:56
Dobry den,

nie som velky odbornik v oblasti pestovania a zahradnicenia, ale chcela by som si zalozit okrasnu zahradku za domom.Problem je, ze neviem odkial zacat. Bola by som rada,ak by mi niekto skusenejsi poradil,pripadne ponukol inspiraciu co a ako.
Zatial dakujem.
Slavka
Antea
27.05.07,17:31
Dobry den,

nie som velky odbornik v oblasti pestovania a zahradnicenia, ale chcela by som si zalozit okrasnu zahradku za domom.Problem je, ze neviem odkial zacat. Bola by som rada,ak by mi niekto skusenejsi poradil,pripadne ponukol inspiraciu co a ako.
Zatial dakujem.
SlavkaInšpirácie aj rady nájdeš v časopise "Naše krásná zahrada", vydáva Burda.
witch
05.06.07,07:06
Ahoj, keď chceš založiť záhradu od základov a nemáš žiadne skúsenosti, je najlepšie obrátit sa na záhradného architekta. Často si ľudia vysadia do záhrad veci len podľa pekného vzhľadu a rastlinám sa neskôr nedarí, lebo sa do daných podmienok nehodia, alebo za pár rokov zistia, že tie milé malé stromčeky zrazu zatienia aj balkón.:D Záleží aj od veľkosti záhrady. Väčšiu záhradu by som nechala navrhnúť. V Zlatých stránkach nájdeš kontakty. Inak existujú aj knihy, ako založiť záhradu. Pozri si v hobby oddelení, určite niečo nájdeš. Nech sa darí:---
Lion Topoľčany
05.06.07,15:13
Musím súhlasiť s "witch". Je to aj otázka peňazí, záhr.architekt je pomerne drahá záležitosť. Na trhu je niekoľko kvalitných kníh ako naprojektovať
záhradu, kde čo zasadiť aj z hľadiska tieň, polotieň, pôda kyslá atď. Samozrejme, človek musí mať aj jemnocit a vkus. Pokiaľ všetko robíte vo vlastnej réžii a dielko sa vydarí, tak ten pocit stojí určite za to.
azol
17.06.07,01:54
pre inšpiraciu skus www.kvetyazahrada.sk