ddodoo
27.05.07,21:44
Ahojte,
prosim poradte mi, mam jeden mensi problem... Na mieste intimneho ochlpenia mam podrazdenu pokozku co svrbi a v mieste medzi konecnikom a semennikmi mi trochu mokva mierne zapachajuca tekutina. Prosim poradte mi, co to je, cim je to sposobene a ako sa toho zbavit (najlepsie bez navstevy lekara).
Dakujem . ddodoo (17)
misomiso
27.05.07,19:53
Ktokolvek by sa ti snazil nieco poradit cez internet - len na zaklade takehoto popisu, konal by velmi nezodpovedne, aj keby to zrovna bol lekar. V zivote sa budes musiet zbavit neprijemnych pocitov, ktore prinasa navsetva lekara s intimnymi problemami. Cim skor sa takychto zabran zbavis, tym lepsie. Navsteva lekara ta neminie.
tinaM
27.05.07,19:57
Ahojte,
prosim poradte mi, mam jeden mensi problem... Na mieste intimneho ochlpenia mam podrazdenu pokozku co svrbi a v mieste medzi konecnikom a semennikmi mi trochu mokva mierne zapachajuca tekutina. Prosim poradte mi, co to je, cim je to sposobene a ako sa toho zbavit (najlepsie bez navstevy lekara).
Dakujem . ddodoo (17)
Nebude to nič vážne, ale bez lekára sa to nezaobíde.
Treba zájsť na kožné odd.. a lekár predpíše lieky, ktoré sú účinné.
Čím skôr, tým lepšie.
vilob
27.05.07,21:07
to mokvajúce miesto by som skúsila liečiť repíkom-uvarený repíkový čaj a obklady z neho - máme to vyskúšané, je to super "rastlinka" ale každopádne by to bolo konzultovať s lekárom.
ludmilla
27.05.07,23:48
Ahojte,
prosim poradte mi, mam jeden mensi problem... Na mieste intimneho ochlpenia mam podrazdenu pokozku co svrbi a v mieste medzi konecnikom a semennikmi mi trochu mokva mierne zapachajuca tekutina. Prosim poradte mi, co to je, cim je to sposobene a ako sa toho zbavit (najlepsie bez navstevy lekar
ddodoo ked si svoj problem dokazal napisat do porady a povedat ho tolkym ludom urcite ho dokazes povedat aj lekarovi. Tento problem naozaj patri odbornikovi. Lekar sa s tymito problemami streta casto, nebudes ani prvy ani posledny, nic nenormalne. Takze hlavu hore a ries to, budes sa urcite citit lepsie. Drzim ti palce!
kalkulka
28.05.07,04:29
Skús sa umývať odvarom z myšieho chvostíka, ale rozhodne navštív lekára a čím skôr. Prajem skoré uzdravenie.
Psycholog
31.05.07,07:54
Především doporučuji co nedřívější návštěvu lékaře!!!! Dle svých mnohaletých zkušeností mohu ale doporučit antiseptický a antibiotický olej z grepfruitových jader. Nezaměňovat za podobný výtažek z grepfruitových jader s alkoholem – ten v tomto případě nedoporučuji.
Účinky oleje byly zkoumány na 770 kmenech bakterií (stafylokoky, streptokoky, salmonela) a 93 kmenech plísní (candida, aspergilus…), lamblie, chlamydie, helicobakter. Byly porovnávány s 30 antibiotiky a 18 protioplísňovými léky. Výsledky jsou srovnatelné s jednou výhodou. Olej se dá užívat dlouhodobě a nemá toxické účinky. Poruchy imunity mají většinou začátek na střevní sliznici, kde se díky různým vlivům (nesprávná strava, užívání antibiotik, hormonů, chemické látky) změní poměr mezi patogenními mikroorganizmy a „střevní policií“. Nehlídaný terén kolonizují kvasinky a plísně a vytvářejí prostředí, ve kterém se daří i parazitům. Okupovaná a drancovaná sliznice přestává plnit svou funkci – zpracovávání živin a produkce imunitních buněk) a stává se otevřenou branou pro odpad do krevního oběhu. Tudy přemnožená Candida migruje do dalších orgánů – pochva, třísla, děloha, vaječníky, prostata, dýchací cesty, lymfa atd. začíná začarovaný kruh s nemocemi, které antibiotika nevyřeší, protože podporují růst plísní, především Candidy albikans. Nejnovější výzkumy potvrzují souvislosti mezi jejím výskytem a mnoha nemocemi včetně artritid.
V těchto případech již nestačí pouze doplnit laktobacily. Díky převaze nepřátel nemají místo na uchycení a jsou zlikvidovány dřív, než se začnou množit. Některá přírodní antibiotika se nám již dostala do podvědomí – TTO, Propolis, Lichořeřišnice atd., a zvykli jsme si je používat. Říká se, že příroda má léky na všechno a právě vyjímečné účinky oleje grepfruitových jader jsou objeveny v čase, kdy díky modernímu způsobu života přibývá mnoho nových onemocnění.
Nezapomeňte na lékaře!!! Petr
misomiso
31.05.07,07:59
Skús sa umývať odvarom z myšieho chvostíka, ale rozhodne navštív lekára a čím skôr. Prajem skoré uzdravenie.

Logiku to ma. Mysi chvostik by na chvostik mohol zaberat.
Elena Navrátilová
31.05.07,08:04
Logiku to ma. Mysi chvostik by na chvostik mohol zaberat.
:D :D :D :D :D
abel
31.05.07,08:04
Nemôžem si pomôcť, veľmi mi to pripomína alastora. :confused: Či nás zase niekto neskúša. Pretože novozaregistrovaný člen s jediným príspevkom na účtovníckej stránke - dobre, ale dobrá rada môže pomôcť komukoľvek.
Elena Navrátilová
31.05.07,08:45
Nemôžem si pomôcť, veľmi mi to pripomína alastora. :confused: Či nás zase niekto neskúša. Pretože novozaregistrovaný člen s jediným príspevkom na účtovníckej stránke - dobre, ale dobrá rada môže pomôcť komukoľvek.
Elenka, len tento? :D :eek: :confused: No to vieš, asi má ten problémik práve od vysedávania pri PC.... :D :D ;) No veď životný štýl nám predsa určuje aj diagnózy, nie? :D :cool: Inak.... veď má 17 ...
kalkulka
31.05.07,10:44
Logiku to ma. Mysi chvostik by na chvostik mohol zaberat.
Srandičky?, to je dobre, ale vážne, to viem od lekára.
*Emma Lehotská*
31.05.07,11:20
Ahojte, mali ste už aj vy taký problém?
Vždy po suloži mam zapálenú vagínu a partner,zapálený penis. Mávam výtok, pálenie, svrbenie A po dobrom sexe sa potom liečime týždeň.Stále sa to opakuje a niekedy nemám už ani chuť.Som 3 roky vydatá. Mám 1 partnera-manžela a dúfam, že aj prežíva chvílky erotiky len so mnou.Asi pred mesiacom sme podstúpili liečbu obaja, aj on u urologa. výsledky boli negatívne a zas je to tu...
Myslíte že by bolo možné nie ja s parnerom si skrátka nesedíme, že s iným partnerom by takáto reakcia nenastala? Deti nemáme zatial, ale už by som aj chcela...
ddodoo
31.05.07,17:23
Dakujem za vsetky rady. Asi sa naozaj odhodlam "poctit" navstevov lekara. A urcite vyskusam aj repik ;)... dakujem aj za prednasku o oleji z grap. jadier, ale myslim, ze pre mna je to dost draha a nedostupna zalezitost.

PS1: Pani Navratilova, keby som sedel stale pri PC, neodpisoval by som az teraz (vid datum) :---

PS2: Mozem Vas uistit, ze nikoho neskusam.. len som mal problem a potreboval som poradit.

PS3: :eek: Mysi chvostik na chvostik? ma pacne... :D:D:D
andi
31.05.07,18:32
Ahojte, mali ste už aj vy taký problém?
Vždy po suloži mam zapálenú vagínu a partner,zapálený penis. Mávam výtok, pálenie, svrbenie A po dobrom sexe sa potom liečime týždeň.Stále sa to opakuje a niekedy nemám už ani chuť.Som 3 roky vydatá. Mám 1 partnera-manžela a dúfam, že aj prežíva chvílky erotiky len so mnou.Asi pred mesiacom sme podstúpili liečbu obaja, aj on u urologa. výsledky boli negatívne a zas je to tu...
Myslíte že by bolo možné nie ja s parnerom si skrátka nesedíme, že s iným partnerom by takáto reakcia nenastala? Deti nemáme zatial, ale už by som aj chcela...
Návšteva u gynekológa čo najrýchlejšie.Ten Vám môže poradiť a nasadiť vhodné lieky.
willma
31.05.07,18:35
Dakujem za vsetky rady. Asi sa naozaj odhodlam "poctit" navstevov lekara. A urcite vyskusam aj repik ;)... dakujem aj za prednasku o oleji z grap. jadier, ale myslim, ze pre mna je to dost draha a nedostupna zalezitost.

PS1: Pani Navratilova, keby som sedel stale pri PC, neodpisoval by som az teraz (vid datum) :---

PS2: Mozem Vas uistit, ze nikoho neskusam.. len som mal problem a potreboval som poradit.

PS3: :eek: Mysi chvostik na chvostik? ma pacne... :D:D:D
Dúfam podľa príspevku, že sme sa mýlili v podozreniach tu vyslovených aj v tichosti myslených. Inak tebe držím palce.
*Emma Lehotská*
01.06.07,04:28
Návšteva u gynekológa čo najrýchlejšie.Ten Vám môže poradiť a nasadiť vhodné lieky.

Ďakujem za radu,ale ja ku gynekologovi chodím ako na klavír pravidelne a partner k urologovi tiež..:( . Po liečbe sa to stále opakuje...
kalkulka
01.06.07,04:55
Emma, skús si nájsť stránku www.gynoflora.sk. Tam je toho dosť popísané. Možno ti to troška pomôže. Je tam aj fórum, môžeš zadať aj otázku. Odpovedá gynekológ v priebehu pár dní. Nejedná sa náhodou o chlamýdie?
*Emma Lehotská*
01.06.07,05:11
Emma, skús si nájsť stránku www.gynoflora.sk (http://www.gynoflora.sk). Tam je toho dosť popísané. Možno ti to troška pomôže. Je tam aj fórum, môžeš zadať aj otázku. Odpovedá gynekológ v priebehu pár dní. Nejedná sa náhodou o chlamýdie?
Ďakujem, si zlatá pozirm sa na to.Počula som aj o tých chlamídiách,ale nejak si nespomínam o čo vlsatne ide...
Brali mi vzorky na kultiváciu a citlivosť, tam by to nezistili vo výsledkoch?Vďaka ešte raz..:)
ZuzanaP
01.06.07,05:16
Na chlamýdie sa robí samostatne test...
*Emma Lehotská*
01.06.07,05:17
Na chlamýdie sa robí samostatne test...
Aha,tak to mi nerobili... Upovedomín Dr. Vďaka...:)
Psycholog
01.06.07,07:14
Prosím podívejte se na intimny problem a odpověď "psycholog" včera o oleji z grepových jader. Mám pozitivní zkušenosti od r.1998 a 99% klientek (a jejich partnerů) je o.k. Rád bych Vám zaslal podrobnosti - několik listů, ale protože jsem zde na webu nováček, nemohu a nechci Vás oslovit přímo. Pokud máte zájem - oslovte mne na mailu: petr.k.necas@quick.cz . Petr
misomiso
01.06.07,07:40
Ďakujem za radu,ale ja ku gynekologovi chodím ako na klavír pravidelne a partner k urologovi tiež..:( . Po liečbe sa to stále opakuje...
Mysim, ze medzi gynekologmi a uctovnikmi nie je ziaden rozdiel v tom zmysle, ze niektori to robia iba preto, avy vydrzali "v praci" nejako do tretej a ini tomu skutocne rozumeju, bavi ich to (preto tomu rozumeju).

Ja osobne by som skusal inde. U inych lekarov, ale aj v alternativnej medicine, ako spominal Psycholog, propilis, tee tree, tie vytazky z jadier, potom mumio, to zvykne mat niekedy naozaj badatelny ucinok. Ja osobne som sa uz v zivote par krat vyhrabal so skutocne neprijemnych problemov. Zvycajne vzdy tak, ze potom, co zlyhavala oficialna liecba, nasiel som si alternativu. Bud v nejakej drastickej uprave zivotospravy, alebo v prirodnych preparatoch. Bohuzial lekari su casto v zajati svojej tradicie a neradi sa jej vzdavaju (napr. antibiotika). Najma u nas je to problem. Na zapade (ale aj na vychode:) ) uz davno pochopili, ze tadedo cesta nevedie. Ja som bol napr. prvy krat v Japonsku okolo roku 1990. Mal som smolu, po dvoch tyzdnoch sa mi zapali zub mudrosti, ktory zacal rast a nad sebou nemal miesto. Opuchlo mi to, nemohol som ani uplne zavriet usta, ani otvorit. Ziadne jedlo, mal som teplotu. Isiel som k zubarovi. najprv som mal take dve pritichodne pocity: negativny - ambulancia ktora ma imidz domacej obyvacky, ziadna biela cistota, na ktoru sme boli vzdy zvyknuti, skor pocit spinavej miestnosti. Pozitivna skusenost: lekat mi na pockanie spravil rontgen priamo v kresle, (v jedinom kresle), ziadne - chodte tam do vedlajsej budovy, dole sa objednajte, rano bude vysledok...

A teraz ta sokujuca skusenost: povedal mi co je vo veci, ukazal mi snimok s tym ze zub treba dat von. Ze mi ale odporuca, aby som si to dal robit az doma vzhladom k tomu, ze ma caka cesta. Ze mi da lieky - analgetika a antibiotika. Pytal sa, kedy budem doma . Ja, ze o sest dni. On, ze moze mi dat analgetika na tyzden, ale antoboitika maximalne na tri dni. Ja na to, ze ja letim cez Moskvu, na linke domov bolo treba spat v Moskve v tranzite v takom vsivavol hoteli, bez pasu, (tie tam ludom beru, aby nemohli do mesta) a ze sa tam ziadnej lekarskej pomoci nedopatram, nech mi da aj tie antibiotika na 6 dni. On na to, ze to je absolutne vylucene. Ja mu hovorim, - v com je problem? Ve u nas musim brat antibiotika mininalne tyzden, inak mi doktor vynada, ze som prerusil liecbu. On skoro spadol z noh - "antibiotika tyzden?" Povedal, ze by mu zobrali licenciu, ze mu je to luto, ale tri dni je maximum.

Takze tak, u nas sa podporuje farmaceuticky priemysel, a potom mame kmene uplne odolne, ako napr. teraz TBC.
ludmilla
07.06.07,19:55
antibiotika na 6 dni. On na to, ze to je absolutne vylucene. Ja mu hovorim, - v com je problem? Ve u nas musim brat antibiotika mininalne tyzden, inak mi doktor vynada, ze som prerusil liecbu. On skoro spadol z noh - "antibiotika tyzden?" Povedal, ze by mu zobrali licenciu, ze mu je to luto, ale tri dni je maximum.

Takze tak, u nas sa podporuje farmaceuticky priemysel, a potom mame kmene uplne odolne, ako napr. teraz TBC.

Pracujem na gynekológii, pooperačnej a asi preto mi mieeeerne stúpa adrenalín. Misomiso choroby sú rôzne, tak ako antibiotiká sú rôzne a i gynekológovia sú rôzniy, sú tiež len podnikatelia.
Máš pravdu na západe Ti nedajú antibiotiká na 6 dní, ale Ti ich fúknu aj na 14 dní a nie len jeden druh, ale kľudne aj trojkombináciu. Mám návrh, príď k nám na stáž do nemocnice, dostaneš základy z gynekológie a uvidíš, že si svoje vedomosti rozšíriša ešte aj čo to zažiješ. A ver, že budeš veeeľmi prekvapený. (...a to nielen z toho, čo uvidíš):D :D :D
misomiso
07.06.07,20:02
Prepac, ale pre mna v tomto nie je ziadna Ackova nemocnica vo Viedni dostatocna autorita. Mam velmi bohate skusenosti s pouzivanim antibiotik.

Len kratko - (inak by to bolo na 4 strany) v detstve som byval obcas chory, v puberte sa to zhorsovalo, brali mi mandle, napriek tomu problemy s imunitou, dospelo to tak daleko, ze ked som bol v Prahe na VS, striedali sa mi iba dva stavy:

1,) chory, horucka 38 - 40 st.
2,) zdravy, teplota 37,2 - 37,5

Ani snad nemusim pisat, ako som z toho bol vycerpany a v podstate som ani s najvacsim sebazaprenim nedokazal studovat. Bral som same antibiotika, jedny silnejsie od druhych, robili mi kultivacie, zhanali mi po znamosti vtedy "zapadne" sirokospektralne antibiotika. Bolo to coraz horsie. Skolska lekarka sa snazila, robila mi specialne imunologicke vysetrenia a vysledok - silno oslabena imunita (bodaj by nie z tych praskov) a jedine riesenie - aplikacia ludskych imunoglobulinov.

Pytam sa jej: ale to by som uz musel brat na veky a navyse aj tak vysledok je asi neisty nie? Ona priznala, ze ano, ale ze je to moja jedina sanca, priznala, ze moje vyhliadky su mizerne a ja sam som sa citil na zomretie.

Ja som to vtedy odmietol a tak nejako som si uvedomil, ze bud si pomozem sam, alebo ma uz asi nic dobre necaka. Prave v tych dnoch (asi bozia vola) sa mi dostala do ruky jedna zaujimava kniha. Precital som ju na jeden dych a uvedomil som si, ze ta kniha je o mne a ze ma moze zachranit. V tu hodinu, co som ju docital som nasadil absolutne radikalny a drasticky liecebny rezim. Nepytajte sa ma radsej na detaily, sam by som nemal odvahu to niekomu odporucat. Ked to este teraz spomeniem akemukolvek lekarovi (aj tym, co liecia alternativnou medicinou), kazdy mi povie - ty si blazon, ved si sa mohol zabit. Prve dni som pri tom zazival take pocity, ake uz nikdy nie, sam som si nebol isty, ci to prezijem.

Vysledok: po piatich dnoch mi zmizli teploty, po asi 10 dnoch som bol schopny normalne fungovat, po 4 tyzdnoch som bol schopny v kuse bezat dve hodiny denne a tento beh som koncil preto, ze som mal ine povinnosti, nie kvoli unave, pocit po takomto behu bol uplne euforicky. Skratka - po 4 tyzdnoch som bol v takej forme, v akej som nebol nikdy v zivote.

Po 4 tyzdnoch som s tym sekol, zacal som zit zasa dost nezdravy studentsky zivot. Moje zdravotne problemy sa mi uz nikdy nevratili. Par krat v zivote sa mi uz stalo, ze sa mi dva - tri krat vratilo bezne prechladnutie, ale to boli take obdobia, kedy som mal dost stres. Aj som spominal na svoju ozdravnu kuru, ale odvtedy som uz nikdy nenasiel tolko odvahy a pevnej vole to zopakovat.

Nase deti vyrastali bez antibiotik, a v podstate neboli nikdy chore, ich detska je z toho az trocha nervozna (lekari nemaju radi pacientov, ktori nepotrebuju lek. starostlivost) Jedina vynimka bola, ked jedna dcera dostala boreliozu, tam sme navahali a okamzite nasadili Penicilin.

Vysledok toho, ze lekari davaju zarobit farm. firmam a nasadzuju antibiotika na vsetko, je to, ze uz uplne prestavaju ucinkovat. Mnohi lekari na svete to uz priznali, mozno vo Vasej Ackovej nemocnici este nie. Vacsinou sa uz antibiotika v skutocne dobrych nemocniciach nasadzuju iba ako zivot zachranujuce prostriedky, ked uz nie je ina volba - ako napr. stav, v ktorom bol byvaly prezident Schuster, tazke urazy a potom na infekcie, u ktorych je zrejme, ze by si s nou pravdepodobne organizmus neporadil, ako napr. spominana Borelioza. Ale nie na anginu.

Nedavno som videl zaujimavy film na Spectre. Bol o tom, ako lekari poprednych nemocnic na zapade priznali, ze sa to s antibiotikami nezvladlo, a ze ludstvo je v tomto smere uz bohuzial na koci. Doteraz sa rezistencia bakterii vzdy riesila vyvinutim silnejsej rady antibiotik, ale teraz sa uz niekolko rokov nepodarilo vyvinut nove antibiotikum a ani sa to uz nepredpoklada.

Teraz sa vklada vela nadeji do tradicnej liecby znamej uz dlho v Kirgistane. Ide o liecbu Fagmi. Fagy su nejake zive mikroorganizmy, ktore v prirode (podobe ako plesne, z ktorych sa ziskavali antibiotika) superia s bekteriami. Rozdiel je v tom, ze tieto fagy sa do organizmu aplikuju zive. Je to neuveritelne, ale v tom filme bolo ukazane, ako si tam roztok, ktory sa aplikuje injekcne do rany vyraba v ambulancii prakticky kazdy obvodny lekar, kazda nemocnica. Viece z coho si to pripravuju? Z vody z miestneho kanala. Tam je najviac tychto fagov.

Bol tam opisany pribeh mladika, ktoremu sa lekari v USA snazili zachranit po autonehode hnisajucu nohu, ale nakoniec museli priznat, ze antibiotikami sa to neda zvladnut a ze noha musi ist prec. Rodina nejako vypatrala tuto liecbu fagmi, a previezli ho lietadlom do Kirkigska. Liecba trvala nejake tri mesiace, ale dostali ho z toho. Film koncil tym, ze najhorsie je to na svete s TBC, ta uz uplne prestava reagovat na antibiotika, tak teraz sa nejaky nadsenec (Francuzsky lekar) snazi pozdvihnut tuto primitivnu metodu na "vedecku" uroven a preniest to do Pariza. Skratka - vyzera to byt nova nadej pre ludstvo, ktora by mohla nahradit antibiotika. Je v tom ale obrovsky problem. Kedze vyroba toho preparatu stoji par centov a vie si ho v podstate pripravir kazdy lekar sam, nenaslo sa pre tuto metodu vo svete "dostatocne pochopenie". Skratka - nedaju sa na tom zarobit miliardy.
adv
08.06.07,04:04
mal by si ist najprv na psychiatriu...
willma
08.06.07,04:47
mal by si ist najprv na psychiatriu... Prepáč, ale domnievam sa že v mnohom má pravdu, aj keď to popísal, tak ako popísal. Stačí mi posledná nepriama skúsenosť Kamarátkina mamina má už tretí mesiac teploty okolo 40. prešla už snáď všetkými možnými aj nemožnými vyšetreniami, atb vystriedala tiež viac než dosť a teraz ju prepúšťajú z nemocnice s tým, že si nevedia vôbec rady. Okrem toho, že je ťažko anemická so špecifickou krvnou skupinou, cukor jej kolíše z najnižších ku najvyšším hodnotám a má prudký úbytok hmotnosti jej jednoducho nezistili vôbec nič. Nepomáhajú transfúzie, inzulín jej musia v jednom kuse meniť a nastavovať. Jednoducho peklo. V takýchto chvíľach by som tiež asi doporučila niečo úplne iné ako medikamenty keďže lekári si v tomto prípade alibisticky kryjú chrbát s poukázaním na veľmi hrubú zdravotnú dokumentáciu. Nezistili vôbec nič a mamina sa im stráca pred očami.
kalkulka
08.06.07,05:37
Mám taký pocit, že mnoho ľudí už vyskúšalo inú formu liečenia, ako predpisujú lekári a verím tomu, že úspešne, hlavne keď to bolo na prírodnej báze. Niektoré lieky, ktoré lekári predpisujú sú totiž dovolím si tvrdiť zabijáci a vôbec neplnia svoju funkciu, kvôli svojím strašným vedľajším účinkom. Lenže bohužiaľ naše zdravotníctvo je v takom stave, že sa vždy všetko na ľuďoch iba skúša. Radšej ako keby mali predpísať normálnejší liek, naordinujú vám ten lacnejší poväčšine horší a ty človeče tráp sa. Vždy mi pomohli skôr prírodné produkty ako tie obrovské chemikálie, od ktorých som poväčšine doslova vystavovala kopýtka! Telo sa lepšie vylieči, ak mu dodáme silu z prírody a nie
tie sprosté chemikálie. Takže vážení dávajme si pozor aj na všetko, čo nám predpisujú páni doktori, lebo nie všetci sú super odborníci.
bepo
08.06.07,05:45
Isiel som k zubarovi. najprv som mal take dve pritichodne pocity: negativny - ambulancia ktora ma imidz domacej obyvacky, ziadna biela cistota, na ktoru sme boli vzdy zvyknuti, skor pocit spinavej miestnosti. Pozitivna skusenost: lekat mi na pockanie spravil rontgen priamo v kresle, (v jedinom kresle), ziadne - chodte tam do vedlajsej budovy, dole sa objednajte, rano bude vysledok...
No to by ten japonský lekár teraz čumel, tu ani nemusíš ísť k lekárovi ale z domu od pc opíšeš problém a o chvíľu sa dostaví liečba :)
Johanka
08.06.07,05:52
mal by si ist najprv na psychiatriu...
... toto patrí komu :) ?
misomiso
08.06.07,07:24
mal by si ist najprv na psychiatriu...

Mozno by ste sa cudovali, ale autor tej kniky, ktoru spominam je lekar, ktory ma vystudovanu normalnu oficialnu medicinu.

Je skoda, ze tu chodia aj ludia, ktori si liecia svoje komplexy niekedy aj takymi reakciami, ako napr. adv. Chapem, ze niekomu sa nedari napr, v sukromnom zivote, niekomu to zasa nemusi zrovna klapat v praci, ale Porada vzdy sluzila nie na ventilovanie takychto frustracii ale na zdielanie svojich skusenosti inym.
Johanka
08.06.07,08:47
Nepochopila som, kto má ísť na psychiatriu ...
Vlastne je to jedno, lebo každý z nás má právo voľby - klasická medicína alebo alternatívna. Ja mám osobnú skúsenosť s alternatívnou. Tiež sa mi najprv zdalo, že to hraničí so zdravým rozumom, ale po vyskúšaní a úžasnom výsledku nedám na tvrdý liečebný pôst, urinoterapiu , ovocné a zeleninové šťavy dopustiť.
ludmilla
08.06.07,20:27
Prepac, ale pre mna v tomto nie je ziadna Ackova nemocnica vo Viedni dostatocna autorita. Mam velmi bohate skusenosti s pouzivanim antibiotik.

Len kratko - (inak by to bolo na 4 strany) v detstve som byval obcas chory, v puberte sa to zhorsovalo, brali mi mandle, napriek tomu problemy s imunitou, dospelo to tak daleko, ze ked som bol v Prahe na VS, striedali sa mi iba dva stavy:

1,) chory, horucka 38 - 40 st.
2,) zdravy, teplota 37,2 - 37,5

Ani snad nemusim pisat, ako som z toho bol vycerpany a v podstate som ani s najvacsim sebazaprenim nedokazal studovat. Bral som same antibiotika, jedny silnejsie od druhych, robili mi kultivacie, zhanali mi po znamosti vtedy "zapadne" sirokospektralne antibiotika. Bolo to coraz horsie. Skolska lekarka sa snazila, robila mi specialne imunologicke vysetrenia a vysledok - silno oslabena imunita (bodaj by nie z tych praskov) a jedine riesenie - aplikacia ludskych imunoglobulinov.

Pytam sa jej: ale to by som uz musel brat na veky a navyse aj tak vysledok je asi neisty nie? Ona priznala, ze ano, ale ze je to moja jedina sanca, priznala, ze moje vyhliadky su mizerne a ja sam som sa citil na zomretie.

Ja som to vtedy odmietol a tak nejako som si uvedomil, ze bud si pomozem sam, alebo ma uz asi nic dobre necaka. Prave v tych dnoch (asi bozia vola) sa mi dostala do ruky jedna zaujimava kniha. Precital som ju na jeden dych a uvedomil som si, ze ta kniha je o mne a ze ma moze zachranit. V tu hodinu, co som ju docital som nasadil absolutne radikalny a drasticky liecebny rezim. Nepytajte sa ma radsej na detaily, sam by som nemal odvahu to niekomu odporucat. Ked to este teraz spomeniem akemukolvek lekarovi (aj tym, co liecia alternativnou medicinou), kazdy mi povie - ty si blazon, ved si sa mohol zabit. Prve dni som pri tom zazival take pocity, ake uz nikdy nie, sam som si nebol isty, ci to prezijem.

Vysledok: po piatich dnoch mi zmizli teploty, po asi 10 dnoch som bol schopny normalne fungovat, po 4 tyzdnoch som bol schopny v kuse bezat dve hodiny denne a tento beh som koncil preto, ze som mal ine povinnosti, nie kvoli unave, pocit po takomto behu bol uplne euforicky. Skratka - po 4 tyzdnoch som bol v takej forme, v akej som nebol nikdy v zivote.

Po 4 tyzdnoch som s tym sekol, zacal som zit zasa dost nezdravy studentsky zivot. Moje zdravotne problemy sa mi uz nikdy nevratili. Par krat v zivote sa mi uz stalo, ze sa mi dva - tri krat vratilo bezne prechladnutie, ale to boli take obdobia, kedy som mal dost stres. Aj som spominal na svoju ozdravnu kuru, ale odvtedy som uz nikdy nenasiel tolko odvahy a pevnej vole to zopakovat.

Nase deti vyrastali bez antibiotik, a v podstate neboli nikdy chore, ich detska je z toho az trocha nervozna (lekari nemaju radi pacientov, ktori nepotrebuju lek. starostlivost) Jedina vynimka bola, ked jedna dcera dostala boreliozu, tam sme navahali a okamzite nasadili Penicilin.

Vysledok toho, ze lekari davaju zarobit farm. firmam a nasadzuju antibiotika na vsetko, je to, ze uz uplne prestavaju ucinkovat. Mnohi lekari na svete to uz priznali, mozno vo Vasej Ackovej nemocnici este nie. Vacsinou sa uz antibiotika v skutocne dobrych nemocniciach nasadzuju iba ako zivot zachranujuce prostriedky, ked uz nie je ina volba - ako napr. stav, v ktorom bol byvaly prezident Schuster, tazke urazy a potom na infekcie, u ktorych je zrejme, ze by si s nou pravdepodobne organizmus neporadil, ako napr. spominana Borelioza. Ale nie na anginu.

Nedavno som videl zaujimavy film na Spectre. Bol o tom, ako lekari poprednych nemocnic na zapade priznali, ze sa to s antibiotikami nezvladlo, a ze ludstvo je v tomto smere uz bohuzial na koci. Doteraz sa rezistencia bakterii vzdy riesila vyvinutim silnejsej rady antibiotik, ale teraz sa uz niekolko rokov nepodarilo vyvinut nove antibiotikum a ani sa to uz nepredpoklada.

Teraz sa vklada vela nadeji do tradicnej liecby znamej uz dlho v Kirgistane. Ide o liecbu Fagmi. Fagy su nejake zive mikroorganizmy, ktore v prirode (podobe ako plesne, z ktorych sa ziskavali antibiotika) superia s bekteriami. Rozdiel je v tom, ze tieto fagy sa do organizmu aplikuju zive. Je to neuveritelne, ale v tom filme bolo ukazane, ako si tam roztok, ktory sa aplikuje injekcne do rany vyraba v ambulancii prakticky kazdy obvodny lekar, kazda nemocnica. Viece z coho si to pripravuju? Z vody z miestneho kanala. Tam je najviac tychto fagov.

Bol tam opisany pribeh mladika, ktoremu sa lekari v USA snazili zachranit po autonehode hnisajucu nohu, ale nakoniec museli priznat, ze antibiotikami sa to neda zvladnut a ze noha musi ist prec. Rodina nejako vypatrala tuto liecbu fagmi, a previezli ho lietadlom do Kirkigska. Liecba trvala nejake tri mesiace, ale dostali ho z toho. Film koncil tym, ze najhorsie je to na svete s TBC, ta uz uplne prestava reagovat na antibiotika, tak teraz sa nejaky nadsenec (Francuzsky lekar) snazi pozdvihnut tuto primitivnu metodu na "vedecku" uroven a preniest to do Pariza. Skratka - vyzera to byt nova nadej pre ludstvo, ktora by mohla nahradit antibiotika. Je v tom ale obrovsky problem. Kedze vyroba toho preparatu stoji par centov a vie si ho v podstate pripravir kazdy lekar sam, nenaslo sa pre tuto metodu vo svete "dostatocne pochopenie". Skratka - nedaju sa na tom zarobit miliardy.


Prepáč, nechcela som sa ťa dotknúť, chcela som Ti len povedať, že z toho môjho brehu, čiže z praxe a to nielen z nemocnice, v ktorej pracujem, nemám pocit, že ATB sú na ústupe. Nič viac, nič menej. Tvoj názor rešpektujem, ale vychádzam naozaj z praxe. Navštevujem aj medzinárodné kongresy, pretože ma moja práca baví. Nevyjadrila som "môj" postoj k ATB, ale len realitu aká skutočne je. Len nemôžem tvrdiť, že niečo je červené, keď so 100% istotou viem, že je to biele.