brikina
28.05.07,07:39
Ahojte,

vo firme mame par ludi, ktori pracuju na živnost, chcu sa tiez stravovat v jedalni, s tým, že si zaplatia lístok celý (nemajú narok na 55% od zamestnavatela). Mne ide teraz o to, ze ja kupim listky za:

Cena listka 58.80 bez DPH
a ja im ich predam tiez za 58.80/1kus.

ako tieto jednotlive uct. pripady zauctovat?
Zoltán Kovács
28.05.07,05:47
Ahojte,

vo firme mame par ludi, ktori pracuju na živnost, chcu sa tiez stravovat v jedalni, s tým, že si zaplatia lístok celý (nemajú narok na 55% od zamestnavatela). Mne ide teraz o to, ze ja kupim listky za:

Cena listka 58.80 bez DPH
a ja im ich predam tiez za 58.80/1kus.

ako tieto jednotlive uct. pripady zauctovat?

Nákup str.listka:
213,343/321

Predaj

648,343/321
Sarah
28.05.07,05:47
Prečo si tie lístky nekúpia sami? Nie je to jednoduchšie?
Sarah
28.05.07,05:49
Ešte pridám, keď sú živnostníkmi, sú samostatná podnikateľská jednotka, a vy im nemáte prečo zaobstarávať stravu.
Paula
28.05.07,05:59
A je vôbec prípustný takýto "obchod" , ak predávajúci v tomto prípade nie je stravovacou jednotkou?
Zoltán Kovács
28.05.07,06:02
A je vôbec prípustný takýto "obchod" , ak predávajúci v tomto prípade nie je stravovacou jednotkou?

Súhlasím s otázkou. NA pôvodnú otázku myslím si, že sa dá použiť moja odpoveď.

A čo keď napr. reštaurácie platia za dodaný tovar so stravovacou jednotkou, ktoré dostali od klientov (väčšinou je to aj na bločku z ERP uvedené, že koľko sa platilo v SKK a koľko so strav.pokážkami).
Paula
28.05.07,06:09
Súhlasím s otázkou. NA pôvodnú otázku myslím si, že sa dá použiť moja odpoveď.

A čo keď napr. reštaurácie platia za dodaný tovar so stravovacou jednotkou, ktoré dostali od klientov (väčšinou je to aj na bločku z ERP uvedené, že koľko sa platilo v SKK a koľko so strav.pokážkami).


O tomto sa viedla debata pred časom....k tomu sa nevyjadrím. Mne sa jednoznačne nepozdáva súčasne nastolená otázka. Je v poriadku, ak zamestnávateľ zabezpečí stravovanie pre zamestnanca a v zmysle zákona zamestnancovi lístok na obed predáva. Živnostník, pre neho vykonávajúci "zákazku" si má zabezpečiť obed sám a uplatniť si výdavok vo svojom účtovníctve - takisto v zmysle zákona :) Môj názor.
brikina
28.05.07,06:11
ano je to jednoduchsie, ale riaditelia im to chcu zjednodusit a mne skomplikovat
Tweety
28.05.07,06:12
Je potrebné riaditeľov upozorniť na nesprávny postup.
brikina
28.05.07,06:13
O tomto sa viedla debata pred časom....k tomu sa nevyjadrím. Mne sa jednoznačne nepozdáva súčasne nastolená otázka. Je v poriadku, ak zamestnávateľ zabezpečí stravovanie pre zamestnanca a v zmysle zákona zamestnancovi lístok na obed predáva. Živnostník, pre neho vykonávajúci "zákazku" si má zabezpečiť obed sám a uplatniť si výdavok vo svojom účtovníctve - takisto v zmysle zákona :) Môj názor.

suhlasim, skusim im to este nejako vyhovorit:)
brikina
28.05.07,06:15
Este jednu otazku.
Ak teda listok stoji 70,-sk s DPH a zivnostnik si ho kupi na zaklade faktury, je to predpokladam danovy vydavok a v plnej hodnote si ho moze odpisat...
Tweety
28.05.07,06:17
Ak je platcom dph tak bez dane je 70.- výdavok, ak nie je platcom ,tak celá hodnota je výdavkom OZD.