ivanaj
28.05.07,06:43
Ahojte, mate niekto skusenost ako postupovat a co vsetko spravit ked 1 zamestnavatel zanika a tym padom vsetci zamestnanci prechadzaju pod ineho zamestnavatela. Druhy zamestnavatel berie na seba vsetky zavazky a pohaldavky povodneho, cize naroky na dovolenku, lekarov a platy u zamestnancov zostavaju povodne. Pytam sa najma kvoli odhlaske a prihlaske zamestnancov do poistovni. Je treba vypisovat zasa nove odhlasky a prihlasky pre kazdeho zamestnanca do zdravotnych poistovni alebo bude stacit ak napisem formalny list o prechode prav a pridam zoznam zamestnancov s rodnymi cislami?
JAJA11
28.05.07,06:07
Ahojte, mate niekto skusenost ako postupovat a co vsetko spravit ked 1 zamestnavatel zanika a tym padom vsetci zamestnanci prechadzaju pod ineho zamestnavatela. Druhy zamestnavatel berie na seba vsetky zavazky a pohaldavky povodneho, cize naroky na dovolenku, lekarov a platy u zamestnancov zostavaju povodne. Pytam sa najma kvoli odhlaske a prihlaske zamestnancov do poistovni. Je treba vypisovat zasa nove odhlasky a prihlasky pre kazdeho zamestnanca do zdravotnych poistovni alebo bude stacit ak napisem formalny list o prechode prav a pridam zoznam zamestnancov s rodnymi cislami?


To je asi najlepšie obrátiť sa na poisťovňu, pretože rady od nás nemusia byť v súlade s názorom poisťovne a takto to bude od najpovolanejšieho :rolleyes:
Wlada
28.05.07,06:50
Prajem peký deň! Podobnú situáciu som zažila, a museli sme absolvovať všetko - v našom prípade prihlášky za každého zamestnanca , takže zanikajúca org. zam.odhlásila.
Skalka
28.05.07,07:00
A ak nová organizácia preberá zamnestnancov na základe nejakej zmluvy, treba vystaviť delimitačný protokol so zoznamo zamestnancov s r.č. a trvalým bydliskom, ktorý podpíšu bývalý aj súčasný zamestnávateľ a tento sa tiež dáva na Soc.poist., aby zamestnancom prešli aj všetky nároky zo sociálnej poisťovne, hlavne čo sa týka denného vymeriavacieho základu pre výpočet PN a OČR.
ZuzanaP
28.05.07,09:07
Do ZP sme museli urobiť odhlášky a následne prihlášky, do SP stačil delimitačný protokol s presnými údajmi o zamestnancoch.
Hanka U.
03.11.07,16:23
Ahojte,

my mame v spolocnosti nasledovnu situaciu.
Jedna prevadzka( cca 180 ludi( prechadza od 1.12.2007 pod noveho zamestnavatla za dodrzania vsetkych doterajsich prav a povinnosti)
Vsetky nalezitosti prevodu prav a povinnosti budu vyzerat takto?

1. ludom a zastupcom zamesnancov sme to oznamili
2. Na SP staci nahlasit zoznam prechadzajucich zamestnancov
3. Na ZP poslat odhlasky a nasledne prihlasky
4. K Pracov. zmluvam urobime dodatky o zmene zamestnavatela
5. Mesacne vykazy za novu organizaciu uz budeme posielat z noveho subektu , resp, z obidvoch pretoze povodna firma bude mat nadalej okolo 200 ludi.
6. soc. poist. bude akceptovat vymeriavacie zaklady zamestnancov v novej spolocnosti z byvalej spolocnsti ? Ako to vyzera v praxi . Ked potvrdime vym. zaklad zamestnanca v novej firme napr. na PN je treba nejako tam nahlasovat aj tie predchadzajuce obdobia ?

Je to takto v poriadku?
Zhruba akto mi to potvrdili ludia u nas na UPSVaR, ale ak su tam nejake odchylky poradte.

Vopred dakujem, Hana
gabco
21.12.07,16:35
Ahojte poraďáci,

má prosím Vás niekto skúsenosti alebo vie poradiť, ktoré doklady (osobné spisy, mzdové listy ...)treba odovzdať pri prechode práv a povinností jednej činnosti zamestnávateľa na nového zamestnávateľa, a ktoré doklady zostávajú u pôvodného zamestnávateľa. Ďakujem
adafi
23.12.07,22:10
Prosim, hodi mi sem niekto vzor delimitacneho zapisu??? alebo nejaky link.. dakujem
adafi
31.12.07,08:08
Prosim, hodi mi sem niekto vzor delimitacneho zapisu??? alebo nejaky link.. dakujem


Neviete mi niekto poradit s tym zapisom?