ivanaj
28.05.07,06:46
Ahojte, prinalezi zamestnancovi, ktori ma svoju zmenu poobednu ale zostane pracovat nadcas aj nocnu zmenu, ma narok na 2 priplatky za zmeny. My mame vo firme za poobednu zmenu priplatok a taktisto mame priplatok aj za nocnu zmenu. Preto neviem ci to dobre chapem, narok na priplatok pripada ten vyssi a v tom pripade je to u nas nocna zmena.
Mylim sa?
ZDENIELA
28.05.07,05:34
Ak som dobre pochopila vašu kolektívnu zmluvu, kde máte príplatky riešené ... ;)
Ja by som vyplatila príplatok za poobednú zmenu, lebo to zrejme máte v kolektívnej zmluve ale len do 22.00 hodiny večer. Od 22.00 hodiny do 6.00 ráno sa hovorí o nočnej práci, tak tu len príplatok za prácu v noci, ak nevyberie náhradné voľno, dala by som i príplatok za nadčas, za každú nadčasovú hodinu, ktorú takto odpracuje.
ivanaj
18.07.07,13:25
Nie niekde pisane nejake pravidlo, ze zamestnanec ak mu vzniknu pocas dna naroky na priplatok pocas viacerych zmien napr. poobedna zmena + nocna zmena, a ten nocny je vyssi ako poobedny tak dostane priplatok len za ten nocny priplatok, lebo ten je vyhodnejsi.
Niekde som pocula, ze zamestnancovi sa prizna ten vyssi priplatok?
Chobot
18.07.07,13:55
Nie niekde pisane nejake pravidlo, ze zamestnanec ak mu vzniknu pocas dna naroky na priplatok pocas viacerych zmien napr. poobedna zmena + nocna zmena, a ten nocny je vyssi ako poobedny tak dostane priplatok len za ten nocny priplatok, lebo ten je vyhodnejsi.
Niekde som pocula, ze zamestnancovi sa prizna ten vyssi priplatok?

Za hodiny odpracované poobede prináleží príplatok za poobednú prácu (ak taký máte deifinovaný v kolektívnej zmluve) a za hodiny odpracované v noci príplatok za nočnú prácu. Ak vznikne súbeh dvoch príplatkov (napr. práca nadčas v noci), tak prináležia zamestnancovi oba príplatky. Napr. ak by za prácu nadčas bol príplatok 25% a za prácu v noci 50%, tak zamestnanec pracujúci v noci nadčas dostane príplatok 75%.

To, na čo sa pýtaš, nie je nikde tak podrobne napísané.
JNOVAK
19.07.07,08:04
Čo tvrdí kolega Chobot, nie je nemožné, ale potrebuje to silne benevolentného zamestnávateľa. O súbehu nadčasových príplatkov som ešte nepočul.
ivanaj
24.07.07,14:29
Cize ked my si stanovime, ze v takomto pripade zaplatime zamestnancovi priplatok za nocnu zmenu a odpracovanu poobednu zmenu ako nadcas tak nemozu sa zamestnanci vzburit ze im nepreplatime oba? mam pravdu?
ivanaj
24.07.07,16:06
Avsak toto nie je pravidelne, ide o to, ze zamestnanec pride do prace na poobednu zmenu a potiahne si i nadcas v noci, ked treba dorobit vyrobky. Vtedy nastava takyto pripad a je to mozno 2x do mesiaca.
A este ma napadlo, ze ak si nasledne dalsi den vyberie nahradne volno, tak tym padom mu neprinalezi ziadny priplatok ako nadcas?
ivanaj
24.07.07,16:30
Ako tak citam, tak 16-tky by sa vobec nemali robit, ze? :-(