holos
28.05.07,07:34
som živnostnik neplatca DPH. idem otvarat prevacku a moj danovy poradca mi navrhuje zalozit si s.r.o. aj ked by mi stačilo asi stat sa platcom DPH. čo si myslite ?? mam ist na tu s.r.o??
Zoltán Kovács
28.05.07,05:38
som živnostnik neplatca DPH. idem otvarat prevacku a moj danovy poradca mi navrhuje zalozit si s.r.o. aj ked by mi stačilo asi stat sa platcom DPH. čo si myslite ?? mam ist na tu s.r.o??

O rozdieloch medzi sro a szčo, a pozitívach a negatívach tu bolo veľa popísaného.

Ak jediným dôvodom na založenie sro je otvorenie prevádzky tak ja osobne by som na to nepristúpil. Samotné založenie sro niečo aj stojí. A v neposlednom rade sro musí viesť podvojné účtovníctvo. "Transformácia" szčo na sro tiež nie je jednoduché (sú rôzne spôsoby previesť obchodný majetok szčo na sro).
Každopádne si treba uvedomiť, že sa jedná o dve samostatné a nezávislé daňové subjekty.
ZDENIELA
28.05.07,05:38
Ja by som vychádzala z rizík, ktoré mi z takéhoto podnikania budú plynúť. Ako SZČO podnikáš na vlastné meno, na vlastnú zodpovednosť a zodpovedáš celým svojím majetkom. V s.r.o. by nebolo riziko prísť o súkromný majetok. Musíš si to zvážiť sám :cool:
holos
28.05.07,05:44
Dakujem. prave preto som sa na Vas obratil s dilemou ktoru riešim. či sa do toho pustit alebo pokracovat ako SZČO.
Danila
28.05.07,05:50
Ja by som vychádzala z rizík, ktoré mi z takéhoto podnikania budú plynúť. Ako SZČO podnikáš na vlastné meno, na vlastnú zodpovednosť a zodpovedáš celým svojím majetkom. V s.r.o. by nebolo riziko prísť o súkromný majetok. Musíš si to zvážiť sám :cool:Vzhľadom k platnosti nového zákona o konkurze a reštrukturalizácii a znenia §-u 11 nie som si týmto tvrdením celkom istá. Mám na zreteli najmä zodpovednosť za nepodanie návrhu na vyhlásenie konkurzu a budem veľmi pozorne sledovať vyjadrenia právnikov k tejto skutočnosti. Zatiaľ som zo všetkých výkladov tohoto paragrafu takto: :confused: :eek: .