aladin
02.02.05,13:05
Kedže teraz sme zakladali sro a nemame s tým ktovie kolko skusenosti mal by som jednu otazku :

S.r.o. založena v oktobri vyrobila stratu cca 44 tisic. (iba zriadovacie ) bol zapis z valneho , kde to spoločnici (2) zobrali na vedomie s tým že sa vysporiada v dalsich rokoch ked sa vyrobí zisk v nasledujucich rokoch.
a) musi byť to tam napisane že sa to vysporiada zo zisku dalsieho roka ?
b) v roku 2005 to zauctovat len ako 429 na neuhradenu stratu ?
rezervnz fond este nie je tvorený , bude tvorený zo zisku
Sefcikova
09.03.05,23:14
pri splatení ZI 200 000.- pri vzniku spoločnosti do firmy, ste si mali v banke založiť podúčet zákonného rezervného fondu a vložiť tam rovno 5% zo zákl. imania spoločnosti (malo to byť aj uvedené v spoločenskej zmluve)

zákonný rezervný fond sa potom tvorí zo zisku 5%
pokiaľ ste mali stratu, pre daný účtovný rok ZRF netvoríte

stratu preúčtujete na 429 a počkáte ďalší rok na zisk, potom ju znižujete zo zisku
pokiaľ vám strata narastá, dá sa uhradiť aj zo ZRF - o tom musí rozhodnúť buď konateľ (ako jediný spol. firmy) alebo valné zhromaždenie
Sefcikova
09.03.05,23:24
no a teraz som sa tu dočítala, že ZRF už nemusí byť fyzicky zriadený v banke na podúčte, že sa vedie len v účtovníctve
Zombor
12.03.05,22:28
Kolegyna sefcikova uplne vycerpala temu a spravne, nemam k tomu co dodat.
ondrejvla
12.03.05,22:31
no a teraz som sa tu dočítala, že ZRF už nemusí byť fyzicky zriadený v banke na podúčte, že sa vedie len v účtovníctveÁno už nie je povinnosť mať zriadený podúčet k rez.fondu. Stačí evidencia v účtovníctve.
evina
15.03.05,21:38
Ostala som stáť teraz pred problémom, kedže mám prvýkrát s.r.o. vykazujúcu stratu. Uvádzam stratu z r. 20o4 v DP v časti D stĺpec 4, alebo až v tom období, keď ju začnem umorovať?
ondrejvla
15.03.05,21:45
Ostala som stáť teraz pred problémom, kedže mám prvýkrát s.r.o. vykazujúcu stratu. Uvádzam stratu z r. 20o4 v DP v časti D stĺpec 4, alebo až v tom období, keď ju začnem umorovať?
V DP časť D ju uvádzaš, aže keď ju začínaš umorovať. Výsledok hospodárenia uvedieš v II.časti, riadok 100
evina
15.03.05,21:49
V DP časť D ju uvádzaš, aže keď ju začínaš umorovať. Výsledok hospodárenia uvedieš v II.časti, riadok 100
Ďakujem pekne, ale už som v stave kedy pochybujem aj sama o sebe. Vyčerpal ma daňový bonus u FO http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
aladin
25.12.07,23:30
dakujem pekne za odpovede