ola
02.02.05,12:13
podľa Zákona číslo 577/2004 z 21. októbra 2004 (platnosť 1.1.2005) o rozsahu zdravotnej starostlivosti uhrádzanej na základe verejného zdravotného poistenia a o úhradách za služby súvisiace s poskytovaním zdravotnej starostlivosti, máme nárok (priam povinnosť) na bezplatné absolvovanie preventívnych prehliadok (§ 2)?Tieto sú uhrádzané aj naďalej zdravotnou poisťovňou, ako aj bezodkladná zdravotná starostlivosť.
jess
02.02.05,12:05
Ešte keby mi Zajac poradil ako sa mám popreventívniť, keď som alergická na vitamín C aj v prírodnej aj v chemickej podobe a ešte na pár liekov a moja doktorka len zalomí rukami " Čo mám s Vami robiť, nič Vám nezaberá a to , čo by Vám zabralo, na to ste alergická !" Tak teda ZAJAC raď !http://www.porada.sk/images/icons/icon11.gif
Mickya
02.02.05,12:13
Minulý týždeň to zrovna hovorili v rádiu (spomínali len zubára), že ak v tomto roku nepôjdeme na preventív. prehliadku, budúci rok si hradíme sami v plnej sume ošetrenie.
rosemary
02.02.05,12:13
Iba neviem, či tento zákon čítali lekári, lebo už mám od začiatku roka štyri doklady od troch lekárov, ktorí si za ňu zinkasovali.Naši vodiči sú povinní chodiť na lekárské prehliadky každoročne a pri 90 tich vodičoch to nie je zanedbateľný peniaz
luebchenko
02.02.05,12:27
oli úprimne povedané, mne sa to celkom pozdáva. Sice neviem kedy tie preventívne prehliadky stihnem a ako poznám národ slovenský, kým sa to zabehá do praxe tak to aj potrvá, ale prečo nie? Veď je v prvom rade v našom záujme, aby sme boli zdraví. Teraz asi naštvem polku porady - ľahko sa mi káže keď som nefajčiarka :D - ale byť oným dlhouchým zvieratkom, kľudne by som aj takéto neduhy dáko spoplatnila :p Len neviem ako by dokazovali takú rakovinu pľúc, že je to práve z fajčenia, keďže žiaľ chorí na ňu sú aj nefajčiari. Inak, bola som na výstave vo Viedni na tých plastinovaných ľudoch pozrieť a poviem ti, ten rozdiel medzi pľúcami nefajčiara a fajčiara bol bŕŕŕŕŕŕ. Ale aby som len na druhých nekydala, ja sa nedoplatím tiež, lebo ako diabetička najviac ľúbim napríklad čokoládu Lindt Noisette, Milka Sahnecreme, Rafaello, ale aj obyčajnú Milenu, jahody so šľahačkou v Ikea, Tatranky, zelené Fidorky, Ledové kaštany, Kofilu, Študentskú pečať, Ovocné čočky, Lentilky, orechový pletenec s javorovým sirupom z Delvity, jadrové rožky, gaštanové pyré, klasický krémeš, grilážky, plnené trubičky.......jééééžiš, zastavte ma, sliny mám po kolená!!! Idem si dať ten grahamový rožok s tým diétnym šalátom čo som si kúpila, keďže sa neviem napchať už pomaly do žiadnej sukne!!! Takže neviem čo je lepší motív - šatník či peňaženka? - pre zdravú životosprávu :D
brm
02.02.05,12:32
luebchenko, ty si hladná!!!žer robotu, bude po probléme...alebo ťa zajtra vytiahnem von...čo sa týka prevencie, už vidím môjho zverolekára, ako mi nadáva, čo ho otravujem keď mi nič néééni...luebchenko, je tam dakde okolo teba v meste dáka cukráreň? normálne si mi zbláznila črevo...
rosemary
02.02.05,12:32
Lubi, ja si za otca nemôžem spomenúť , čo neľúbim......
brm
02.02.05,12:34
a ja veru viem, čo neľúbim...chrenovú omáčku a potvrdenia o príjme...
luebchenko
02.02.05,12:39
luebchenko, ty si hladná!!!žer robotu, bude po probléme...alebo ťa zajtra vytiahnem von...čo sa týka prevencie, už vidím môjho zverolekára, ako mi nadáva, čo ho otravujem keď mi nič néééni...luebchenko, je tam dakde okolo teba v meste dáka cukráreň? normálne si mi zbláznila črevo...
za tržnicou (na SNP-čku) je také čosi zozadu, vo výklade tam majú také lákavé zákusky a sedí sa tam - len neviem či sa tam fajčí či nie, ja beriem zákusky zo sebou z Tatracentra z Delvity a potom si postupne cvičím bobríka odolnosti - ale zväčša prehrám. V praxi to vyzerá potom tak, že zákusky ktoré si nakúpim na 3 dni dopredu už v 1. deň na obed končia v mojich útrobách :D Inak meeting je až v piatok, nie?
luebchenko
02.02.05,12:54
No toto by mal Zajac čítať! Ozaj, ktovie či má viac rád mrkvu alebo kapustu (v rámci prevencie)? :p
v prvom rade by mal mať rád nás :D, pacientov! ale to by mal veľké žalúdočné problémy!!!
luebchenko
02.02.05,13:14
Dúfam, že ich aj mal!
Raz dávnejšie, som sa zúčastnila na jednej akcii, kde bol aj Zajac. Vyhral v tombole velikánsku tortu a my sme sa tešili, že ju hodí do pľacu. Tak sme boli zvyknutí, že keď niekto niečo vyhrá pod zub, tak sa to aj skonzumuje. On ju z tej lakomosti nechal na stole v tom teple až do rána a až po niekoľkých hodinách si ju dal odniesť do auta. No už by som ju nejedla, ani keby mi sľuboval, že bude za mňa platiť doživotne zdravotné poistenie!
Pevne verím, že ten druhý deň u Zajacov mal meno: Rýchly deň :D
Mne sa páči že: "stretával sám seba pri záchodových dverách" :D
Mickya
02.02.05,13:22
Mne sa páči že: "stretával sám seba pri záchodových dverách" :D:D :D :D :D :D (ha-ha-ha). To je fakt dobré ...:D :D :D:D ...ja som mŕtva...presmiala som sa....:D
rosemary
02.02.05,13:22
Tak mu teba Zajacovi jednému, pažravému, lakomému
brm
02.02.05,14:06
a vy si nebodaj myslíte, že ten pánko má aj črevo?
Nika
02.02.05,14:55
Minulý týždeň to zrovna hovorili v rádiu (spomínali len zubára), že ak v tomto roku nepôjdeme na preventív. prehliadku, budúci rok si hradíme sami v plnej sume ošetrenie.
Keď sme už pri tom. Neviete o nejakom zubárovi v BA, čo by vzal môjho syna? Min. rok maturoval, je poistený v SZP a nemôže nájsť zubára. Má chudák jeden jediný pokazený zub(ostatné krásne, zdravé ako by ich jedna mater mala).
Mickya
03.02.05,05:44
Keď sme už pri tom. Neviete o nejakom zubárovi v BA, čo by vzal môjho syna? Min. rok maturoval, je poistený v SZP a nemôže nájsť zubára. Má chudák jeden jediný pokazený zub(ostatné krásne, zdravé ako by ich jedna mater mala).Nika, netuším, nie som z BA.
Zuzka
03.02.05,06:58
Dokonale ste rozobrali zdravotnú starostlivosť. Dobre som sa zasmiala. :D :D :D
Karkulka, Zajac nejaké to črevo určite má, .... predsa hrubé .... :D :D :D
Nika
03.02.05,07:17
Nika, bohužiaľ neviem, ale skús kúpiť Zajacovi trojdňovú, prehriatu tortu, možno poradí, prípadne zúbok opraví :DAsi to tak urobím a ešte do nej zapečiem aj kus olova, nech si vylomí zo 2-3 zuby. Ale neviem či to pomôže, on tuším má tiež problémy zo zubami. Tuším mu nejaké chýbajú. Tak si asi nebude mať čo vylomiť.
rosemary
03.02.05,12:53
Takže tí lekári o tom vedia, na doklad, ktorý mal byť 0 /lebo preventívka je zadarmo/ napísala lekárka namiesto preventívna prehliadka, potvrdenie k vodičskému preukazu.
Určite mali seminár, ako od nás tie peniaze ziskasovať. A ešte Vám poviem jednu príhodu. Máme podnikovú chatu, ktorú prenajímame. A prenajali sme ju aj jednej lekárke a tá nám prišla faktúrku zaplatiť v hotovosti. A hádajte čím platila. Samými dvackami......
Nika
04.02.05,08:34
Dnes je nádherný deň. Slniečko svieti, depka je preč a navyše som našla aj zubára, ktorý sa ujme môjho syna.