jozko1975
28.05.07,10:50
Tato otazka tu uz raz bola ale mam v tom teraz zmatok pretoze na danovom urade mi povedali nieco ine.

Otazka znie:
Zaratavaju sa zisky zo sluzieb do USA (reklamne sluzby , miesto dodania USA) od obratu ktory urcuje pripadnu registraciu pre DPH ?
Aj tu na porade mi bolo poradene ze nie, ale na danovom mi tvrdia ze hej...

V paragrafe 4 bod 9 je toto:


(9) Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku okrem výnosov (príjmov) z tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 36 a podľa § 40 až 42. Výnosy (príjmy) z poisťovacích služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 37, a finančných služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 39, sa nezahŕňajú do obratu, ak tieto služby sú poskytované pri dodaní tovaru alebo služby ako doplnkové služby. Do obratu sa nezahŕňajú výnosy (príjmy) z príležitostne predaného hmotného majetku okrem zásob a výnosy (príjmy) z príležitostne predaného nehmotného majetku.

Ma s tym niekto skusenosti ? Ked som si precital ten bod 9 , tak to tu velmi nevidim ze by sa to nemalo zapocitavat (alebo si to zle vysvetlujem). Medzi vynimkami to nie je.

Vie ma niekto presne nasmerovat na bod v zakone ktory by dokazoval to ze sa to do obratu pre registraciu DPH nezapocitava ?
emgeton
28.05.07,13:11
Tato otazka tu uz raz bola ale mam v tom teraz zmatok pretoze na danovom urade mi povedali nieco ine.

Otazka znie:
Zaratavaju sa zisky zo sluzieb do USA (reklamne sluzby , miesto dodania USA) od obratu ktory urcuje pripadnu registraciu pre DPH ?
Aj tu na porade mi bolo poradene ze nie, ale na danovom mi tvrdia ze hej... Zarátaváju sa plnenia v tuzemsku s výnimkou niekt. oslobodených plnení. Ak je miesto dodania služby iný štát, do obratu výnos z tejto služby nerátame.
V paragrafe 4 bod 9 je toto:


(9) Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku okrem výnosov (príjmov) z tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 36 a podľa § 40 až 42. Výnosy (príjmy) z poisťovacích služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 37, a finančných služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 39, sa nezahŕňajú do obratu, ak tieto služby sú poskytované pri dodaní tovaru alebo služby ako doplnkové služby. Do obratu sa nezahŕňajú výnosy (príjmy) z príležitostne predaného hmotného majetku okrem zásob a výnosy (príjmy) z príležitostne predaného nehmotného majetku.

Ma s tym niekto skusenosti ? Ked som si precital ten bod 9 , tak to tu velmi nevidim ze by sa to nemalo zapocitavat (alebo si to zle vysvetlujem). Medzi vynimkami to nie je.

Vie ma niekto presne nasmerovat na bod v zakone ktory by dokazoval to ze sa to do obratu pre registraciu DPH nezapocitava ? §4/9

Zvýraznené ....
ALBO
28.05.07,13:59
Tato otazka tu uz raz bola ale mam v tom teraz zmatok pretoze na danovom urade mi povedali nieco ine.

Otazka znie:
Zaratavaju sa zisky zo sluzieb do USA (reklamne sluzby , miesto dodania USA) od obratu ktory urcuje pripadnu registraciu pre DPH ?
Aj tu na porade mi bolo poradene ze nie, ale na danovom mi tvrdia ze hej...

V paragrafe 4 bod 9 je toto:


(9) Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku okrem výnosov (príjmov) z tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 36 a podľa § 40 až 42. Výnosy (príjmy) z poisťovacích služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 37, a finančných služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 39, sa nezahŕňajú do obratu, ak tieto služby sú poskytované pri dodaní tovaru alebo služby ako doplnkové služby. Do obratu sa nezahŕňajú výnosy (príjmy) z príležitostne predaného hmotného majetku okrem zásob a výnosy (príjmy) z príležitostne predaného nehmotného majetku.

Ma s tym niekto skusenosti ? Ked som si precital ten bod 9 , tak to tu velmi nevidim ze by sa to nemalo zapocitavat (alebo si to zle vysvetlujem). Medzi vynimkami to nie je.

Vie ma niekto presne nasmerovat na bod v zakone ktory by dokazoval to ze sa to do obratu pre registraciu DPH nezapocitava ?

Všetko je to postavené na tom slovíčku dodaná služba v tuzemsku, to znamená miesto dodania tej služby musí byť v turemsku. Ak robíte reklamné služby miesto dodania určíte podľa § 15/8/a a §15/7. t.j. miesto dodania pri tejto službe sídlo odberateľa a teda nie tuzemsko ale štát odberateľa.Ak by ste robili reklamnú službu pre slováka tak miesto dodania by bolo Slovensko a ten výnos by do obratu išiel.
Zmena v zákone nastala novelou v roku 2006, vtedy tam to slovíčko v tuzemsku pribudlo práve z dôvodu aby sa takí čo vykonávajú službu s miestom dodania mimo zbytočne neregistrovali. Ono v daňovom priznaní DPH ani neni kolonka do ktorej by ste tento výnos uvádzali.
Možno tie daniarky žijú ešte v pôvodnom znení zákona. Je pravda , že ani na stránkach DRSR som to teraz nenašla vo výkladoch ešte opravené. MOžno by vám pomohlo nájsť dôvodovú správu k novele zákona myslím 523/2005, mne sa to akosi nedarí.
Ale na záver,neni o čom diskutovať, práve k tomuto vašemu prípadu, došlo v r. 2006 k zmene definície obratu.
Takže registráciu netreba.
Jana Acsová
28.05.07,14:27
V dôvodovej správe sa uvádza toto:

K bodu 5

Ustanovenie sa upresňuje. Do obratu na účely registrácie pre daň sa započítavajú príjmy (výnosy) z dodávaných tovarov a služieb, pri ktorých miesto dodania zdaniteľného obchodu je v tuzemsku.
jozko1975
28.05.07,15:36