comodo
28.05.07,11:27
Do akeho odpadu by sa mal triedit polystyren ? Poznate to - kupite televizr , chladnicku........ a vselico dobre zabalene a zostane vam ozrutne polystyrenove kusy . Z ekologickeho hladiska asi nepatria do komunalneho " mixu ", spalit sa to neda a do plastov to zberne firmy neberu ( byvam na dedine a ked mate polystyren v plastoch , tak to nezeberu ). Teda babo rad , kam s nim ! ( ja si poradim , strcim to ked am nechytia v nedalekom meste do kontajnera , ale to nie je riesenie :-)
shureido
28.05.07,10:42
Polystyren patri do stavebneho odpadu. Taketo kontejnery sa obcas dovezu aj k bytovakam - k nasej raz za 3 mesiace. V pripade, ze nemate takyto kontajner pri bytovke, nechajte ho pri smetiakoch a likvidatori odpadu ho pri odvoze smetia daju do "zvlastneho " vreca... tolko mi poradili.
wagner
29.05.07,15:39
Každá obec je povinná 2 x do roka zbierať bezplatne od občana 1m3 stavebného odpadu. Choď na úrad a spýtaj sa, kedy bude zber stavebného odpadu a všetok vyseparovaný stavebný odpad na osobu 1m3 tam zavez. Ak budeš mať problém, napíš mi cez email. Poradím aj viac.
shureido
30.05.07,08:21
Po rozhovore s kompetentnym v OLO v BA som sa dozvedela ze OLO polystyren netriedi, patri teda normalne do komunalneho odpadu. Neviem ako je to s inými firmami.
Kuzelnicka
30.05.07,08:45
Každá obec je povinná 2 x do roka zbierať bezplatne od občana 1m3 stavebného odpadu. Choď na úrad a spýtaj sa, kedy bude zber stavebného odpadu a všetok vyseparovaný stavebný odpad na osobu 1m3 tam zavez. Ak budeš mať problém, napíš mi cez email. Poradím aj viac.

Je na to nejaky zakon?
Braňo
30.05.07,08:56
Comodo, ak máš ekologické cítenie, našiel som aj firmu, ktorá vykupuje polystyrén .

http://www.polypolystyren.cz/sluzby.php#
wagner
30.05.07,14:03
Pýtaj si na obecnom resp.mestskom úrade VZN o odpadoch, kde je uvedené, ktoré odpady, ako a ako často obec likviduje. Zákon o odpadoch si pozri na www.justice.gov, kde Ti ho ponúkne so všetkými novelizáciami.
ericson
10.03.08,12:05
Chcel som vyviesť stavebný odpad t.j. prenosné kusy betónu na zbernom mieste odpadu nasej obci mi bolo povedané, že to tam nesmiem voziť, lebo to nemajú kam dávať. Je teda pravdou, že 2x do roka môžem vyviesť 1m3 stavebného odpadu na osobu? Čo v prípade keď mi to nechcú umožniť?
wagner
10.03.08,19:00
Obec je povinná dva krát do roka zabezpečiť zber drobného stavebného odpadu od občanov. Pozri si zákon o odpadoch, tam je to stanovené. Tiež to musí mať obec vo VZN. Obec je povinná zabezpečiť vývoz odpadu, ale jedná sa o drobný stavebný odpad - napr. omietka, nespotrebovaná malta, drobné kúsky betónu. Určite Ti v rámci tohto zberu nezoberú balvany betónu, to si musíš zabezpečiť sám, na vlastné náklady prostredníctvom obce.
monok
11.03.08,17:19
U nas patri polystyren do plastov, ale kazde mesto ma asi svoje pravidla, na kazdom kontajneri by malo byt napisane, co tam patri.