edit26
28.05.07,11:19
Dobrý deň potrebujem poradiť. Aký mám dať zamestnancovi priemerný zárobok keď bol na pn 4 mesiace a program mu nevyráta priemer pretože ho ráta za posledné tri mesiace a tam mal nulový zárobok.
Takže teraz neviem či mu mám dať minimálny priemer podľa zákona alebo posledný priemer ktorý mal keď pracoval.Potrebujem to na preplatenie čerpanej dovolenky
Ďakujem za rady.
Zoltán Kovács
28.05.07,09:22
Dobrý deň potrebujem poradiť. Aký mám dať zamestnancovi priemerný zárobok keď bol na pn 4 mesiace a program mu nevyráta priemer pretože ho ráta za posledné tri mesiace a tam mal nulový zárobok.
Takže teraz neviem či mu mám dať minimálny priemer podľa zákona alebo posledný priemer ktorý mal keď pracoval.Potrebujem to na preplatenie čerpanej dovolenky
Ďakujem za rady.

Ja by som asi vychádzal z pravdepodobného zárobku, ktorý by mal ak by odpracoval ten 1/4 rok.

P.S. Skús nabudúce zvoliť vhodnejší názov témy, ako potrebujem poradiť.
Chobot
28.05.07,09:25
Dobrý deň potrebujem poradiť. Aký mám dať zamestnancovi priemerný zárobok keď bol na pn 4 mesiace a program mu nevyráta priemer pretože ho ráta za posledné tri mesiace a tam mal nulový zárobok.
Takže teraz neviem či mu mám dať minimálny priemer podľa zákona alebo posledný priemer ktorý mal keď pracoval.Potrebujem to na preplatenie čerpanej dovolenky
Ďakujem za rady.

Ak nemáš k dispozícii priemerný zárobok, berie sa ako smerodajný zárobok, ktorý by zamestnanec dosiahol. Hovorí o tom §134 ods. 3 Zákonníka práce:

"(3) Ak zamestnanec v rozhodujúcom období neodpracoval aspoň 22 dní alebo 170 hodín, používa sa namiesto priemerného zárobku pravdepodobný zárobok. Pravdepodobný zárobok sa zistí zo mzdy, ktorú zamestnanec dosiahol od začiatku rozhodujúceho obdobia, alebo zo mzdy, ktorú by zrejme dosiahol."

mimotemy
Ak budeš pridávať tému na budúce, použi taký názov témy, ktorý vystihuje podstatu otázky. Každému je jasné, že 95% tém je zadávaných preto, lebo potrebujú poradiť. Takto sa tvoja téma môže vyhnúť pozornosti tých, ktorí sú pre danú oblasť odborníci.
Orsz
28.05.07,09:26
Súhlasím s dodatkom mimo témy od Chobota. Je to aj v etikete porady - takéto názvy tém sú neprípustné, môže sa stať, že Ti nikto neporadí.
edit26
28.05.07,09:28
Dobrý deň potrebujem poradiť aký mám dať zamestnancovi priemerný zárobok keď bol na pn asi 4 mesiace.Program mi nevyráta žiadny pretože berie do úvahy posledné 3 mesiace a tam mal nulový zárobok Neviem či mu mám dať minimálny priemer podľa zákona alebo posledný priemer ktorý mal keď pracoval. Potrebujem to na preplatenie čerpanej dovolenky.
Ďakujem za rady.
Zoltán Kovács
28.05.07,09:30
Dobrý deň potrebujem poradiť aký mám dať zamestnancovi priemerný zárobok keď bol na pn asi 4 mesiace.Program mi nevyráta žiadny pretože berie do úvahy posledné 3 mesiace a tam mal nulový zárobok Neviem či mu mám dať minimálny priemer podľa zákona alebo posledný priemer ktorý mal keď pracoval. Potrebujem to na preplatenie čerpanej dovolenky.
Ďakujem za rady.

mimotemyNemusela si znova zadávať tému. VeĎ odpoveď si už dostala aj v pôvodnej téme s názvom "Potrebujem poradiť".

http://www.porada.sk/t52976-potrebujem-poradit.html#post469488
edit26
28.05.07,09:30
Tak to som nevedela píšem sem asi 3 krát nabúduce si dámpozor ďakujem
lenkak
28.05.07,14:26
mimotemy
aj ja som aj presunula do správnej Porady.