eco 1
28.05.07,11:47
Dobrý deň, pomôže mi niekto odpovedať na dotaz, či sa možu faktúry zasielať elektonickou poštou tak že sa naskenuje podpis a pečiatka? ďakujem
Zoltán Kovács
28.05.07,11:48
Napr. Orange to už robí a zatiaľ ani daň.kontrola nemala výhrady.
mudroš
02.06.07,14:35
A čo elektronický podpis?
Podľa § 75 ods. 6 zákona o DPH sa vyžaduje.
Ak faktúra vyhotovená elektronicky neobsahuje elektronický podpis nie je to faktúra v súlade so zákonom a nevznikne mi nárok na odpočítanie DPH.
Bolo to zmenené. predtým stačila dohoda, teraz sa vyžaduje súhlas zákazníka (nie je povedané že písomný) a "vierohodnosť pôvodu a úplnosť obsahu musí byť zaručená elektronickým podpisom".