Bora29
28.05.07,12:54
Dobrý deň, prosím Vás o radu...
Naša autopožičovňa, slovenská firma - platca DPH sa chystá prenajať vozidlo pre českú firmu, platcu DPH. Mám im vystaviť faktúru za prenájom vozidla bez DPH s odvolávkou na nejaký § ? Alebo je táto služba výminkou a fakturovať s DPH? Nemôžeme sa dopátrať odpovede v zákone. Diky za každú radu :)
emgeton
28.05.07,13:25
Dobrý deň, prosím Vás o radu...
Naša autopožičovňa, slovenská firma - platca DPH sa chystá prenajať vozidlo pre českú firmu, platcu DPH. Mám im vystaviť faktúru za prenájom vozidla bez DPH s odvolávkou na nejaký § ? Alebo je táto služba výminkou a fakturovať s DPH? Nemôžeme sa dopátrať odpovede v zákone. Diky za každú radu :)


O nájme hovorí .... §15/8 f - je tu výnimka však výnimka pre dopravné prostriedky, teda faktúrovať budete so slov.DPH.
Bora29
28.05.07,13:37
Ďakujem pekne za radu.