wiktoria
28.05.07,14:08
Ahojte, prosim Vas o radu na problem pre mna velmi zlozity. Ako mam zauctovat:
firma XY kupila auto z EU na konci r.2006, ale na zaklade rozhodnutia spolocnika bolo ina na 042.
v r.2007 ho predala firme AB.
firma AB ho nasledne predala fice CD, ktora preleasingovala toto auto znova na firmu XY:confused: .
prosim Vas ako to mam vsetko zauctovat? mam z toho pekny hokej
dakujem
Zoltán Kovács
28.05.07,14:13
Ahojte, prosim Vas o radu na problem pre mna velmi zlozity. Ako mam zauctovat:
firma XY kupila auto z EU na konci r.2006, ale na zaklade rozhodnutia spolocnika bolo ina na 042.
K zaúčtovaniu tohto prípadu tu sú odkazy na témy:
http://www.porada.sk/t31811-predaj-nezaradeneho-him.html?highlight=predaj+nezaraden%E9ho+majetku

http://www.porada.sk/t51922-predaj-nezaradeneho-stroja.html?highlight=predaj+nezaraden%E9ho+majetk u


v r.2007 ho predala firme AB.
firma AB ho nasledne predala fice CD, ktora preleasingovala toto auto znova na firmu XY:confused: .
Predaj auta firmou AB firme CD (zrejme leasingová spoločnosť) sa účtuje
ako predaj tovaru, alebo predaj majetku, podľa toho ako firma AB zaúčtovala kúpu toho auta.
prosim Vas ako to mam vsetko zauctovat? mam z toho pekny hokej
dakujem



......................
wiktoria
28.05.07,14:21
ak to dobre chapem, ja si zauctujem predaj auta firme AB a potom nakup na leasing od CD?
Zoltán Kovács
28.05.07,14:21
ak to dobre chapem, ja si zauctujem predaj auta firme AB a potom nakup na leasing od CD?

Áno presne tak. Predaj bude výnos, náklad je OC. Potom nákup od firmy CD na leasing.
wiktoria
28.05.07,14:28
dakujem velmi pekne za radu, bola som z toho uplne vedla
Tinika
30.03.10,15:13
Dobrý deň ja mám prípad, že firma mala od r.2005 auto na leasing, v r. 2008 predčasne ukončila leasing a znova to iste auto zobrala na leasing. Otazka je ze či ho zase normalne odpisujem. dakujem
Tweety
30.03.10,17:09
Dobrý deň ja mám prípad, že firma mala od r.2005 auto na leasing, v r. 2008 predčasne ukončila leasing a znova to iste auto zobrala na leasing. Otazka je ze či ho zase normalne odpisujem. dakujem
Klasicky, rovnomerne po celú dobu lízingu.
§ 26 Zákon o daniz príjmov
(8) Hmotný majetok prenajatý formou finančného prenájmu okrem pozemkov odpíše nájomca počas doby trvania prenájmu do výšky 100 % hodnoty istiny podľa osobitného predpisu1) zvýšenej o náklady súvisiace s obstaraním predmetu finančného prenájmu vynaložené nájomcom do doby zaradenia tohto majetku do užívania. Pri postúpení nájomnej zmluvy sa odstupné zaplatené nad rámec celkovej sumy dohodnutých platieb odpisuje ako súčasť vstupnej ceny rovnomerne počas zostávajúcej doby trvania nájomnej zmluvy. V prípade predĺženia alebo skrátenia dohodnutej doby finančného prenájmu sa už uplatnené odpisy spätne neupravujú a zvyšná časť odpisovanej hodnoty sa rozpočítava rovnomerne až do novej dohodnutej doby ukončenia finančného prenájmu. Pri určení spôsobu odpisovania sa nepoužijú ustanovenia § 27 a 28, ale výška odpisu sa určí rovnomerne pomernou časťou pripadajúcou na každý kalendárny mesiac doby prenájmu.