Rupert
02.02.05,13:16
Chcem si spytat ake mate skusenosti s dobijatelnymi kuponami EASY alebo PRIMA pri danovej kontrole?

Vyhody vam dan. kontrola taketo vydavky respektive pozadovala od Vas nieco na zdokumentovanie tychto hovorov?

Napriklad vedetie si nejaku evidenciu kam ste volali, kolko to stalo a tak dalej??
poruba
07.02.05,09:00
Zisťovala som na DU, či tieto kupóny môžem dať do výdavkov. Povedali mi, že môžem, tak ich tam veselo hádžem. Nevediem si žiadnu evidenciu (teda nevedie ju ten človek, pre ktorého JU vediem) a je to blbosť, daňováci nemusia vedieť, kedy volal frajerke. Ale je fakt, že to s tým telefónovaním nepreháňa a nemá 1000 - ové účty.
Rupert
07.02.05,09:08
no lebo tak pred par rokmi za to buzerovali. Ale na druhej strane zasa musim priznat ze to bolo opravnene, lebo bola to pekna sumicka za telefonovanie.
poruba
07.02.05,09:16
Vieš, môj šef má vo firme (v tomto prípade budem hovoriť o PU) 7 mobilných telefónov. 2 on, 2 jeho žena, 2 nechal nám a 1 dal synovi. Nechci vidieť tie mesačné účty, a platí ich firma. A nikdy mi to žiaden daňovák nevytkol. Takže ak budeš mať mesačne bločkov za 2000 - 3000,-, neboj sa, dá sa to obhájiť.
Rupert
07.02.05,09:27
jasne ze da. Ale ten moj nestastnik ma faktur ako prstov na ruke a jedneho zakaznika.

apropo: ked sme pri PU neuctujes nahodou v pohode? lebo to skusam zatial super, ale cez zalohovu fakturu sa neviem preluskat.
poruba
07.02.05,10:03
Bohužiaľ nie, ja účtujev v Datalocku, takže ti neporadím.A Datalock je za trest, to mi môžeš veriť...
ivetas
09.02.05,10:11
zdravim,

chcem sa pytat na fa za telefon, ktora je zasielana na sukromnu osobu. Aku sumu si moze dat do nakladov. Viem ze to bolo 70%. Zostalo to tak?
Dakujem
ik-a
09.02.05,10:19
zdravim,

chcem sa pytat na fa za telefon, ktora je zasielana na sukromnu osobu. Aku sumu si moze dat do nakladov. Viem ze to bolo 70%. Zostalo to tak?
Dakujem
Mozes si dat aj 100%. Zavisi to od toho, ako to obhajis a zdokumentujes pred danovou kontrolou. V kazdom pripade, by si mala mat nejaku evidenciu o hovoroch ak je to tel.ucet sukromnej osboby.
Ala
09.02.05,10:25
zdravim,

chcem sa pytat na fa za telefon, ktora je zasielana na sukromnu osobu. Aku sumu si moze dat do nakladov. Viem ze to bolo 70%. Zostalo to tak?
Dakujem


Ja to robím tak isto a zatial to prechádzalo v pohode.
ivetas
09.02.05,10:27
Tym myslis ako vypisy tel. uctov??? Co som sa docitala tak ked mas easy tak ani vtedy si neobhajujes telefonaty. Tak by to malo byt asi obdobne. Teda myslim. Minuly rok som to aspon tak robila, iba fa a doklad o uhrade.
ik-a
09.02.05,10:35
Ked mas EASY alebo PRIMU je pedpoklad, ze mas mobily na firmu. Tieto kupony platis v hotovosti alebo prostrednictvom banky. Avsak fa na sukr.telefon, podla mna ak nekreukazes, ze ho uzivas na podnik.ucely - no neviem. A ak je to vyuzivana tel.linka iba na podnik.cinnost, daj si to prepisat na podnikatela ako ucastnika alebo aspon fakturacnu adresu na podnikatela.
Je len na Tebe ako si to obhajis pred danovakmi, ale jednoho dna moze prist niekto nie zrovna prijemny a tie dorubky dani nestoja za to.
ivetas
09.02.05,10:45
to nie ja ale jeden moj znamy, a uz som mu to prizvukovala aby si ju dal prepisat no poznas to, ale dakujem za radu
paul
11.02.05,20:11
Vieš, môj šef má vo firme (v tomto prípade budem hovoriť o PU) 7 mobilných telefónov. 2 on, 2 jeho žena, 2 nechal nám a 1 dal synovi. Nechci vidieť tie mesačné účty, a platí ich firma. A nikdy mi to žiaden daňovák nevytkol. Takže ak budeš mať mesačne bločkov za 2000 - 3000,-, neboj sa, dá sa to obhájiť.
Takže dobíjacie kupóny mám v nákladoch, telefón mám ale súkromný nevedený v účtovníctve. Je to problém?