Noel
02.02.05,16:36
Konateľ našej s.r.o., kde je zároveň aj zamestnancom a poberá min.mzdu,vlastní ešte ďaľšiu s.r.o. ako PO. Chcel by som poprosiť o rady:
1. aké bude platiť odvody a z ktorého pomeru do zdravotnej poisťovne od 1.1.2005,
A)ak spoločnosti vykážu stratu (v akej výške)
B)aká je max.hranica odvodu ak vykážu zisk
2. je povinný podať aj daňové priznanie ako FO? alebo len ako PO?
Ďakujem všetkým za rady!!!
vela
05.02.05,21:36
Takéto otázky som aj ja položila slečinkám v Apolle a vo VŠZP. Slečinka v Apolle mi povedala, že ak je konateľ zároveň aj zamestnanec, tak sa musí prihlásiť aj ako SZČO a platiť si zdrav.poistenie zo základu, ktorý si sám určí, ale samozrejme najmenej z minim. vymeriavacieho základu, čo je minim. mzda. Ak samozrejme nie je náhodou už aj SZČO a platí si aj z toho titulu preddavky. A ak je aj konateľom inej s.r.o., tak to musí len oznámiť zdrav.poisťovni, ale už platiť nemusí. A keďže bude v roku 2006 ročné zúčtovanie poistného na zdrav.poistenie, tak sa to všetko zúčtuje. Dúfam, že som to správne pochopila a nezvediem ťa na zlé chodníčky:-)
vela
05.02.05,21:47
A ešte pokračujem:Myslím si, že ak vykáže spoločnosť stratu, tak v tom ročnom zúčtovaní mu preplatok vrátia.
A čo sa týka toho DP: ak má konateľ ja iný príjem ako zo závislej činnosti, tak podáva daňové priznanie typu B. DP PO podáva právnická osoba, čo je vlastne s.r.o.
Ak sa mýlim, tak ma určite niekto na porade opraví:-)