Zoretka
28.05.07,17:53
Mala by som začať účtovať novozaloženú s.r.o..Problém je v tom, že v podvojnom účte sa absolutne necitim. Jednoduché zvládam ľavom zadnou, na podvojné som absolvovala dva kurzy, posledné pred troma rokmi. Pravdu povediac mam z toho neskutočnú traumu a neviem sa rozhodnúť, či to zobrať. Ide o stavebnú firmu, zatial neplatcu DPH s dvoma zamestnancami. Viem, že treba k tomu všetkému vypracovať vnútropdnikové smernice. Mám s ostatnými klientami dosť roboty, a nemam na to dostatok česu a nerada by som to robila v strese.Takze potrebujem poradit, ci to mam alebo nemam zobrat. Ak nie, ako to klientovi oznamit a ak ano, či si najdem na porade riešenie aj trivialnych problemov podvojneho uctovníctva.Vsetkym dakujem.
Danila
28.05.07,15:54
Na Porade nájdeš všetko, takže to zober, otvor spoločenskú zmluvu ako prvú a začni prvé účtovné prípady súvisiace so založením s.r.o.
Paula
28.05.07,16:00
nemam na to dostatok česu a nerada by som to robila v strese.Takze potrebujem poradit, ci to mam alebo nemam zobrat. Ak nie, ako to klientovi oznamit a ak ano, či si najdem na porade riešenie aj trivialnych problemov podvojneho uctovníctva.Vsetkym dakujem.


Áno, na Porade nájdeš veľa výborných rád, ale...v prvom rade si zváž, či "kšeft" stojí za Tvoje zdravie a čas, o ktorý ukrátiš svojich najbližších...až toto zvážiš a rozhodneš sa ponuku neprijať, máš ľudsky prijateľný dôvod odmietnuť....a ak to odmietnutý nepochopí - nič (a nikoho) si nestratila :)
Danila
28.05.07,16:07
Ale Zoretka ešte vôbec netuší, koľko času bude vlastne potrebovať. Je to začínajúca s.r.o. a podvojné účtovníctvo treba vyskúšať v praxi. Kto sa naučil jednoduché, ktoré podľa mňa je väčší guláš, ako podvojko, tak pre neho platí, že ťažko na cvičisku má za sebou. A získať klienta nie je až tak na zahodenie. Zmluvne sa dá dohodnúť jeden mesiac skúšobne.
cloe
28.05.07,16:39
Nechcem Zoretku odrádzať, ale nakoľko má za sebou len kurzy podvojného účtovníctva, nemyslím si, že by to mala brať. Rozdiel medzi PÚ a JÚ je dosť značný.Je to len môj názor, ale skôr si myslím, že by sa to mala naučiť pri skúsenej účtovníčke. Učiť sa na vlastných chybách, by sa v tomto prípade nemuselo vyplatiť.
Zoretka
28.05.07,16:59
Zatial Vam vsetkym velmi pekne dakujem, este som nie stale rozhodnuta. No pomohlo by, keby som mala tu spravnu motivaciu a pri PU netusim, aka velka by mala byt. Viem, ze tema " kolko pytat " je otvorena niekde inde.
cloe
28.05.07,17:03
Zatial Vam vsetkym velmi pekne dakujem, este som nie stale rozhodnuta. No pomohlo by, keby som mala tu spravnu motivaciu a pri PU netusim, aka velka by mala byt. Viem, ze tema " kolko pytat " je otvorena niekde inde.
Mne osobne sa zdá PÚ oveľa náročnejšie a preto aj ohodnotenie by malo byť adekvátne. Avšak podnikatelia v tom veľký rozdiel nevidia /okrem tých, ktorí sa tejto činnosti venovali sami/, takže si väčšinou ani nemyslia, že by mali platiť o dosť viac, než za JÚ. Moja skúsenosť:)
Danila
29.05.07,06:23
Zatial Vam vsetkym velmi pekne dakujem, este som nie stale rozhodnuta. No pomohlo by, keby som mala tu spravnu motivaciu a pri PU netusim, aka velka by mala byt. Viem, ze tema " kolko pytat " je otvorena niekde inde.Zoretka, na základe mojich príspevkov v tejto téme som naďalej presvedčená, že s PÚ treba raz začať a bez obáv. Týmto Ti k lepšej Tvojej motivácii ponúkam osobnú odbornú pomoc, samozrejme bezplatnú a kontakt si dohodneme v prípade záujmu prostredníctvom ss.
marcik
30.05.07,09:11
Po dlhšej odmlke sa pridávam aj ja k tejto téme, lebo od 1.01.08 by som aj mala mať jednu s.r.o. a tiež podobne ako Zoretka som na tom..niekoľko kurzov PU, kníh..a mám už aj program svoj..to zatiaľ aby som do konca roka zvládla tréning. Myslíte že mám šancu to zvládnuť? A hlavne kde by bolo dobre začať?
Danila
31.05.07,12:13
Po dlhšej odmlke sa pridávam aj ja k tejto téme, lebo od 1.01.08 by som aj mala mať jednu s.r.o. a tiež podobne ako Zoretka som na tom..niekoľko kurzov PU, kníh..a mám už aj program svoj..to zatiaľ aby som do konca roka zvládla tréning. Myslíte že mám šancu to zvládnuť? A hlavne kde by bolo dobre začať?Tak začni na Porade. Preštuduje všetko o s.r.o.. Lebo to konatelia a štatutári ovládajú najmenej. Ale Ty musíš. Lebo budeš účtovať na základe SZ, VZ, konateľ bude raz zamestnanec, raz na zmluvu, raz bez ničoho, atď..... Keď to všetko preštuduješ, prvý krok, najväčší, máš za sebou.
Mária hrušková
31.05.07,12:55
treba raz začať, ale nepovažujem PU za niečo,čo nezvládne pri dnešných programoch za niečo nezvládnuteľné....A porada a cinegová sú tu vždy
marcik
07.06.07,19:54
Potešili ste ma..ano mám aj Cenigovu tú úplne novu..ale keď pozerám do nej..uf..ťažké učivo..ale musím študovať..len ako na to? s poradou rátam v prvom rade..soft už mám ostrú verziu..len či skočiť do vody a plávať, alebo najskôr prečítať ako plávať?
lenkak
07.06.07,19:56
skoč a nauč sa plávať nielen pri Cenigovej, ale aj na Porade.
jamis
07.06.07,20:24
Mňa to tiež čaká od 1.7.2007 a poviem, že mám z toho veľký strach. Teóriu síce ovládam, ale dobre aj viem, že trória a prax je ako nebe a dudy.
cloe
07.06.07,21:34
Zoretka, na základe mojich príspevkov v tejto téme som naďalej presvedčená, že s PÚ treba raz začať a bez obáv. Týmto Ti k lepšej Tvojej motivácii ponúkam osobnú odbornú pomoc, samozrejme bezplatnú a kontakt si dohodneme v prípade záujmu prostredníctvom ss.
Danila, presne o tomto to je. V podstate som to tiež myslela tak, že je dobré ak si nebude istá, že sa má na koho obrátiť. Preto som aj písala, že by mala začínať pri skúsenej účtovníčke. Ale takto je to super a Zoretke prajem, aby sa jej darilo a som presvedčená, že s tvojou pomocou to zvládne určite;)
deni10
29.06.07,14:53
Rada by som sa dodatocne vyjadrila k tejto teme. Fandim vsetkym "bojovnikom" ktory sa na nieco daju a chcu to niekam dotiahnut aj ked dost pochybuju. A dakujem tejto stranke a vsetkym poradcom, ktori tak upenlivo radia a radia.
Nedavno sme si otvorili s.r.o. a patrim medzi tych uplne zacinajucich uctovnikov. A tiez mam take zmiesane pocity, ci som sa na to vobec mala dat. PU som sa ucila na strednej, no odvtedy preslo uz 10 rockov. Takze zacinam od piky. Vlastne zaklady ake take mam, len ta prax.
A preto som sa zo zaciatku zverila skusenej uctovnicke, kym tie veci ako take dostaten trosku do krvi. Nerada by som volila cestu "ucit sa na vlastnych chybach".
Dakujeeeeeem a pekny den.
Marcela16
04.07.07,15:27
Ja sa pridám k tým názorom, ktoré sú za. Ja som začala účtovať v polovici minulého roka. Predtým som pracovala v banke. 3/4 roka to bolo naozaj hrozné, aj keď nejaké tie základy som mala, a aj nejaké tie kurzy - ale mala som jednu známu, ktorá mi naozaj pomohla vo všetkom a samozrejme na porade som bola stále - možno aj s úplne jednoduchými otázkami. Ale čo... začiatky sú všade ťažké. ... najhoršie však bolo pre mňa to, keď som sa pýtala na jeden problém viacerých ľudí a každý mi odpovedal inak. Vtedy ma išlo poraziť. Takto si to preverujem doteraz - kto ako účtuje, aký má názor na nejaký problém. Dáva mi to istotu a človek sa najviac možno aj takto naučí.
Vevey
04.07.07,15:39
Ti, co ju odradzate ste zacinali ako? Ja bez kurzu a nik sa ma nepytal, ci chcem. Bola to otcova firma a slo sa. Potom som si dokonca na to urobila i vysku, lebo sa mi to zapacilo. Najhorsie iba bolo, ze v tom case nebola Porada.

Precitaj si Svokrinu kuchynu (to je o PU) od ayyi a ked ta to chyti za srdce, uctuj a nicoho sa neboj.

http://www.porada.sk/t8703-svokrina-kuchyna-minikurz-pu.html
Vevey
04.07.07,15:42
Monika Kováčová
04.07.07,15:42
ťažko som začínala, poradu som nemala....

ale teraz už odrádzam každého.... nebláznite, neúčtujte, je to najstrašnejšia vec na svete...
Vevey
04.07.07,15:45
A este nieco o vzniku sro.

http://www.porada.sk/t5910-vznik-s-r-o.htm

Este mi unika, ci mas na vyber niekolko viac ponuk, medzi ktorymi si vyberas, ci mozes dovolit odmietnut alebo ci uz mas stale pracovne miesto a musela by si ho opustit kvoli tejto praci.
Zoretka
26.09.07,20:19
Takze sa ozyvam takmer po troch mesiacoch. Uctovat som zacala, aj ked inu firmu, ale tiez PU. Musim sa priznat, ze vdake porade a hlavne Danile, ktora mi ponukla pomocnu ruku to uz nevidim tak hrozne. Vsetky uctovne pripady, s ktorymi som sa stretla, som si tu nasla. Nehladam len sposoby zauctovania, ale aj podstaty problemov a snazim sa o ich analyzu a pochopenie. Momentalne som poslala Danile na " kontrolu " prvy mesiac a pol. Som zvedava, ako som si viedla :). A oneskore chcem podakovat vsetkym, od ktorych som dostala podporu. Dakujem.



Zoretka
cloe
26.09.07,20:47
Je to super, že ťa nič neodradilo, aj keď som bola zo začiatku pesimista. Drž sa a Danile patrí veľké plus;)
lenkak
27.09.07,08:39
Každý začiatok je ťažký, ale keď máš pri sebe pomocnú ruku, tak máš úspech zaručený. Držím palce.
lenkalopuchova
28.09.07,08:03
Každý raz s niečím začína. Treba len zvážiť, ako začať čí úplne sám na vlastnú päsť alebo prostredníctvom zamestnania v nejakej firme. Ale v konečnom dôsledku je to úplne jedno, ibaže by človek začínal pri skúsenej účtovníčke, ktorá by však musela byť ochotná aj vysvetliť a nielen to musí byť takto ale musí zodpovedať aj na otázku prečo tak. Tá zodpovednosť je však všade. Treba mať okolo seba ľudí, ktorí nám v prípade potreby ochotne pomôžu a poradia. A potom sa nemusíš báť. Treba len zvážiť, či máš na to dostatok času a hlavne odvahu!
Prajem veľa príjemných pracovných zážitkov.
marienka3
28.09.07,08:47
Ja som tiež začala v januári, ale takpovediac hodom do hlbokej vody a pláv. Dnes už chcú hotových zamestnancov, nezaučia, alebo keď skúsená účtovníčka nechce, tak nezaučí, odíde a nechá ťa trápiť sa. Je október a stále sa to nie je ono, je to ako zvonková dráha, raz si myslím, že už to pôjde, potom príde zase nejaký nový problém a som dole, lebo nikdy nie je dostatok času. Najmenej raz za mesiac sa chystám dať výpoveď, ale keď zvážim pre a proti, tak vždy zostanem, len si nie som istá, či to stojí za toľko stresu. Ale stále zostávam a dúfam, že raz sa to určite naučím tak, že to pôjde hladko.
Danila
29.09.07,16:59
Takze sa ozyvam takmer po troch mesiacoch. Uctovat som zacala, aj ked inu firmu, ale tiez PU. Musim sa priznat, ze vdake porade a hlavne Danile, ktora mi ponukla pomocnu ruku to uz nevidim tak hrozne. Vsetky uctovne pripady, s ktorymi som sa stretla, som si tu nasla. Nehladam len sposoby zauctovania, ale aj podstaty problemov a snazim sa o ich analyzu a pochopenie. Momentalne som poslala Danile na " kontrolu " prvy mesiac a pol. Som zvedava, ako som si viedla :). A oneskore chcem podakovat vsetkym, od ktorych som dostala podporu. Dakuje



Zoretka:) :) :) Zoretka, veľmi som prekvapená týmito slovami. Samozrejme príjemne. Ďakujem. A pre ostatných váhajúcich. Zoretka je veľmi cieľavedomá, precízna, príslušné zákony sú pre ňu alfou a omegou. Najskôr všetko naštuduje na Porade. Až potom skontrolujem. A takmer niet čo opravovať, skôr dolaďovať. Takže vďaka patrí všetkým prispievateľom na Porade.:)
felama
04.10.07,08:39
Ahoj, ja som na tom nejako rovnako, tiež kurz, teória, začala som prednedávnom účtovať jednu s.r.o. (moju prvú(, pracujem v Omege, je dosť zložitá , ale veľmi dobrá. Pomaličky krok za krokom idem vpred, vyžaduje si to veľa času. Držím palce.
Adrik
09.10.07,20:23
Ahojky, přidávám se k dalším váhajícím a vyplašeným z toho, že nevím co a jak bude. Dostala jsem nabídku dělat hlavní účetní, ale dceřinné firmě na Slovensku. Problém je, že jsem nikdy nedělala hlavní účetní ani v Čechách. Nicméně účtovat snad tak nějak umím, i jsem na to studovala vysokou školu, takže toto je pro mne fakt nabídka a zároveň výzva. Mám to stížené o to víc, že tuto nabídku jsem dostala zatímco mám doma ročního prcka a tak se bojím i toho zda budu mít dost času na nastudování všech problémů i s prckem za zády. Nicméně z praxe bych nerada vypadla a všichni mě radí ať to zkusím, že za to nic nedám. Takže kdyby se tu, prosím, našla nějaká kamarádka či kamarád, kteří by mi byli ochotni v případě nouze pomoct, či s kterými bych mohla konzultovat konkrétní problémy tak bych byla moooooooooooooc vděčná:o:o:o Začala jsem si pročítat slovenské zákony a jsem dost vyjukaná. Slovenština sice podobná je, ale občas mám problémy :-), ale to je asi o zvyk.
Dík moc.
Zoltán Kovács
09.10.07,20:26
Ahojky, přidávám se k dalším váhajícím a vyplašeným z toho, že nevím co a jak bude. Dostala jsem nabídku dělat hlavní účetní, ale dceřinné firmě na Slovensku. Problém je, že jsem nikdy nedělala hlavní účetní ani v Čechách. Nicméně účtovat snad tak nějak umím, i jsem na to studovala vysokou školu, takže toto je pro mne fakt nabídka a zároveň výzva. Mám to stížené o to víc, že tuto nabídku jsem dostala zatímco mám doma ročního prcka a tak se bojím i toho zda budu mít dost času na nastudování všech problémů i s prckem za zády. Nicméně z praxe bych nerada vypadla a všichni mě radí ať to zkusím, že za to nic nedám. Takže kdyby se tu, prosím, našla nějaká kamarádka či kamarád, kteří by mi byli ochotni v případě nouze pomoct, či s kterými bych mohla konzultovat konkrétní problémy tak bych byla moooooooooooooc vděčná:o:o:o Začala jsem si pročítat slovenské zákony a jsem dost vyjukaná. Slovenština sice podobná je, ale občas mám problémy :-), ale to je asi o zvyk.
Dík moc.

Ak tvoje otázky sformuluješ správne (teraz nemám na mysli gramatiku, alebo slovenčinu) tak odpovede tu na porada.sk určite dočkáš. Celá porada je tu preto aby sme si navzájom poradili.
Adrik
09.10.07,20:35
Budu se snažit o správnou formulaci problému a slibuji, že gramaticky to bude správně, ale pouze česky:D jinak se nemůžu zaručit.
lenkak
10.10.07,06:24
Kľudne sa pýtaj, stačí presná otázka, dočkáš sa aj odpovede.
nikitaf
06.11.07,14:17
Tak sa pridavam aj ja. Moj pribeh sa zacal tak ze som sa zacala pohravat s myslienkou ze by som to mozno skusila robit na "vlastnu past", nakolko pracujem ako uctovnicka v a.s (4 roky kde som zacla uplne od piky). ale je nas tu viac, takze do vsetkeho nevidim. Lenze chybala mi odvaha a tiez som si povedala ze ako si najdem firmu? co prijdem a poviem chcem sa na vas ucit nemozem vam robit ucto? Stacilo vsak spomenut tuto tuzbu medzi kamosmi a uz to islo. V septembri ma oslovil kamosov znamy ktory zacina zivnost, tak som sa odvazila, pozistovala som si a zatial si musim zaklopat, aj ked nic vazne este nenastalo a stale je v rozbehu, celkom ok. Pred tyzdnom mi ten isty kamarat volal ze ma este jedneho kamosa co ma len par blokov rocne a ci by som chcela aj jemu, ale ze ma este jednu dolezitejsiu otazku, jeho kamoska zaklada s.r.o. Velmi mam pred tymto respekt, aj ked s podvojnym uctom pracujem, je to uplne ine. Ale som si povedala ze co ma nezabije to ma posilni. Studujem, badam, citam a hadam to aj s fantastickymi ludmi tu na porade zvladnem :). Niekedy by som potrebovala ochrannu ruku, ako ma Zoretka Danilu nakolko mi chyba dlhorocna prax. Ale uvidim. Bavi ma to a hadam to zvladnem. Tak drzim vsetkym zaciatocnikom palce a nech sa nam dari a hlavne nech sa tie zakony uz tolko nemenia J
Adrik
23.11.07,21:32
Ahojky, tak je to tu! V pondělí budu uvedena do funkce hlavní účetní. Už teď z toho nespím, protože mé nové kolegyně vůbec nic netuší, neznají mne a nejednou před ně nastoupím já. Jedna z kolegyň tudíž příjde o titul hlavní účetní, ale myslím, že je to spíš věc formality. Realita bude trochu jiná. Práci jí nikdo nesebere, jen se to trochu přeorganizuje. Nicméně mám obavy, že v tu chvíli pro ně budu ta nejhorší, ale doufám, že jim to dlouho nevydrží. Myslím, že nejsem žádný tyran a protiva a že jsem společenská a s lidmi vycházím, tak doufám, že tomu bude i teď a vzájemnou spoluprácí vše dotáhneme k zdárnému konci, kterým bude každoročně účetní závěrka :-) Jejich účetnictví jsem doposud neviděla, pouze účetní závěrku a zprávu auditora. O tom jak to v jejich účtárně funguje nemám ani ponětí. Mám jen stručný přehled toho co kdo dělá a společnou novinkou pro nás všechny bude, že od nového roku přejdeme na nový účetní program. A tak se vás milí poraďáci ptám zda máte někdo podobnou zkušenost a jaký byl váš začátek a na co bych si měla dát pozor a o co bych se v první řadě měla zajímat. Další problém je ten, že já budu sedět na centrále mateřské firmy v Čechách a nebo doma za PC a oni budou na Slovensku na centrále naší dcery, takže mezi námi bude docela velká vzdálenost. Doklady uvidím jen v počítači a zbytek si budeme muset asi posílat. Nejvíc se hrozím toho, že až budu představena tak nevím co jim mám povídat. No snad ze mne vypadne něco ingeligentního :---
magda26
27.11.07,20:57
Tak sa pridavam aj ja. Moj pribeh sa zacal tak ze som sa zacala pohravat s myslienkou ze by som to mozno skusila robit na "vlastnu past", nakolko pracujem ako uctovnicka v a.s (4 roky kde som zacla uplne od piky). ale je nas tu viac, takze do vsetkeho nevidim. Lenze chybala mi odvaha a tiez som si povedala ze ako si najdem firmu? co prijdem a poviem chcem sa na vas ucit nemozem vam robit ucto? Stacilo vsak spomenut tuto tuzbu medzi kamosmi a uz to islo. V septembri ma oslovil kamosov znamy ktory zacina zivnost, tak som sa odvazila, pozistovala som si a zatial si musim zaklopat, aj ked nic vazne este nenastalo a stale je v rozbehu, celkom ok. Pred tyzdnom mi ten isty kamarat volal ze ma este jedneho kamosa co ma len par blokov rocne a ci by som chcela aj jemu, ale ze ma este jednu dolezitejsiu otazku, jeho kamoska zaklada s.r.o. Velmi mam pred tymto respekt, aj ked s podvojnym uctom pracujem, je to uplne ine. Ale som si povedala ze co ma nezabije to ma posilni. Studujem, badam, citam a hadam to aj s fantastickymi ludmi tu na porade zvladnem :). Niekedy by som potrebovala ochrannu ruku, ako ma Zoretka Danilu nakolko mi chyba dlhorocna prax. Ale uvidim. Bavi ma to a hadam to zvladnem. Tak drzim vsetkym zaciatocnikom palce a nech sa nam dari a hlavne nech sa tie zakony uz tolko nemenia J
Ahoj chcela som sa ta len opytat ako si zacinala, ci si si zaobstarala niejake knihy ak ano prosim ta ktore, alebo si navstivila nejaky kurz, ja by som to tiez chcela skusit..len neviem ako zacat.dakujem
AHA
28.11.07,11:33
Tak sa pridavam aj ja. Moj pribeh sa zacal tak ze som sa zacala pohravat s myslienkou ze by som to mozno skusila robit na "vlastnu past", nakolko pracujem ako uctovnicka v a.s (4 roky kde som zacla uplne od piky). ale je nas tu viac, takze do vsetkeho nevidim. Lenze chybala mi odvaha a tiez som si povedala ze ako si najdem firmu? co prijdem a poviem chcem sa na vas ucit nemozem vam robit ucto? Stacilo vsak spomenut tuto tuzbu medzi kamosmi a uz to islo. V septembri ma oslovil kamosov znamy ktory zacina zivnost, tak som sa odvazila, pozistovala som si a zatial si musim zaklopat, aj ked nic vazne este nenastalo a stale je v rozbehu, celkom ok. Pred tyzdnom mi ten isty kamarat volal ze ma este jedneho kamosa co ma len par blokov rocne a ci by som chcela aj jemu, ale ze ma este jednu dolezitejsiu otazku, jeho kamoska zaklada s.r.o. Velmi mam pred tymto respekt, aj ked s podvojnym uctom pracujem, je to uplne ine. Ale som si povedala ze co ma nezabije to ma posilni. Studujem, badam, citam a hadam to aj s fantastickymi ludmi tu na porade zvladnem :). Niekedy by som potrebovala ochrannu ruku, ako ma Zoretka Danilu nakolko mi chyba dlhorocna prax. Ale uvidim. Bavi ma to a hadam to zvladnem. Tak drzim vsetkym zaciatocnikom palce a nech sa nam dari a hlavne nech sa tie zakony uz tolko nemenia JMyslým si ,že tu nájdeš mnoho ochranných rúk
Marianna01
28.11.07,19:38
Ahojky, tak je to tu! V pondělí budu uvedena do funkce hlavní účetní. Už teď z toho nespím, protože mé nové kolegyně vůbec nic netuší, neznají mne a nejednou před ně nastoupím já. Jedna z kolegyň tudíž příjde o titul hlavní účetní, ale myslím, že je to spíš věc formality. Realita bude trochu jiná. Práci jí nikdo nesebere, jen se to trochu přeorganizuje. Nicméně mám obavy, že v tu chvíli pro ně budu ta nejhorší, ale doufám, že jim to dlouho nevydrží. Myslím, že nejsem žádný tyran a protiva a že jsem společenská a s lidmi vycházím, tak doufám, že tomu bude i teď a vzájemnou spoluprácí vše dotáhneme k zdárnému konci, kterým bude každoročně účetní závěrka :-) Jejich účetnictví jsem doposud neviděla, pouze účetní závěrku a zprávu auditora. O tom jak to v jejich účtárně funguje nemám ani ponětí. Mám jen stručný přehled toho co kdo dělá a společnou novinkou pro nás všechny bude, že od nového roku přejdeme na nový účetní program. A tak se vás milí poraďáci ptám zda máte někdo podobnou zkušenost a jaký byl váš začátek a na co bych si měla dát pozor a o co bych se v první řadě měla zajímat. Další problém je ten, že já budu sedět na centrále mateřské firmy v Čechách a nebo doma za PC a oni budou na Slovensku na centrále naší dcery, takže mezi námi bude docela velká vzdálenost. Doklady uvidím jen v počítači a zbytek si budeme muset asi posílat. Nejvíc se hrozím toho, že až budu představena tak nevím co jim mám povídat. No snad ze mne vypadne něco ingeligentního :---

Tak ako si dopadla? Bolo to také zlé, ako si sa obávala, alebo to bolo celkom OK?