luna21
28.05.07,18:44
Obraciam sa na všetkých, ktorí by vedeli poradiť ohľadne posunu systémového dátumu v PC /notebook/. Dva mesiace po zakúpení mi raz za mesiac začalo posúvať dátum o jeden deň dopredu, neskôr dvakrát do mesiaca. V autorizovanom servise natvrdo preformátovali disk a keďže sa po pár dňoch problém zopakoval, vymenili základnú dosku. Dátum bol v poriadku necelé tri mesiace a opäť ho posunulo o deň dopredu. Technik v predajni, kde bol počítač zakúpený, ale ani servisný technik v autorizovanom servise sa s týmto problémom ešte nestretol. Obraciam sa teda na Vás, či máte niekto skúsenosti s uvedeným problémom.
/Mám nainštalovaný antivír AVG, Spybot-Search & Destroy a Ad-Aware SE. Robím si pravidelne kontrolu a údržbu./
Za každú radu srdečne ďakujem, všetkým prajem radostné harmonické dni.
M3G
28.05.07,20:20
čo ma tak v rýchlosti napadá:

- nejaký mierumilovný trojan alebo niektoré špeciálne inštalácie samostiahnuté z netu to môžu robiť (nemusí to byť ani vírus). Tiež som to ešte nevidel, ale čo som počul, robia to tzv. "search bars", t.j. treba odinštalovať neznáme veci, resp. obnoviť systém do dátumu, kedy to ešte nerobilo

- chybná séria dosiek, resp chybná verzia biosu





aká značka notebooku to je? aký systém používaš?
luna21
28.05.07,20:37
čo ma tak v rýchlosti napadá:

- nejaký mierumilovný trojan alebo niektoré špeciálne inštalácie samostiahnuté z netu to môžu robiť (nemusí to byť ani vírus). Tiež som to ešte nevidel, ale čo som počul, robia to tzv. "search bars", t.j. treba odinštalovať neznáme veci, resp. obnoviť systém do dátumu, kedy to ešte nerobilo

- chybná séria dosiek, resp chybná verzia biosu





aká značka notebooku to je? aký systém používaš?


Vďaka za správu. Je to Fujitsu Siemens /Amilo M6450G/ a systém mám XP. Hneď ako som prišla na posun, pozerala som bod obnovy, ale bohužiaľ, bol jediný a to v ten deň, kedy posunul dátum, takže som si nepomohla.
Ak by to bola chyba ako uvádzaš, je možné, že by to nevedeli v autorizovanom servise?
Ešte raz srdečná vďaka, pekný večer.
M3G
29.05.07,08:04
Ja som sa konkrétne s týmto ešte nestretol. Vymieňal som viacero batérii z dôvodu, že sa dátum nastavoval na výrobný dátum, ale toto nie.
Pozeral som aj v zahraničných fórach a zistil som, že tento problém je taký zriedkavý, že pravdepodobnosť, že sa to isté stane po výmene základnej dosky je veľmi mizivá. Resp. mohla by to byť chyba základnej dosky, ale to by Ťa museli pri reklamácii trochu oklamať a dosku nevymeniť.

Skôr to vidím na softérový problém, už vzhľadom na nemožnosť obnovy dozadu.

CTRL+ALT+DEL
Procesy

Vypíš mi súbory(t.j. procesy), ktoré sú tam zobrazené.
luna21
29.05.07,08:50
Vypíš mi súbory(t.j. procesy), ktoré sú tam zobrazené.[/QUOTE]


Start Opera.exe
igfxsrvc.exe
Remind32.exe
Tea Timer.exe
mdm.exe
evgemc.exe
avgupsvc.exe
ctfmon.exe
avgamsvr.exe
spoolsv.exe
explorer.exe
jusched.exe
CnxDslTb.exe
SoundMan.exe
avgcc.exe
SynTPEnh.exe
sm56hlpr.ex
igfxpers.exe
igftray.exe
hkcmd.exe
svchost.exe - ten je tam ešte 4x
taskmgr.exe
lsass.exe
services.exe
winlogon.exe
csrss.exe
smss.exe
alg.exe
System.exe
a nečinné procesy...

Tieto sú spustené a zrejme nie všetky musia byť, ale tomu nie veľmi rozumiem, tak sa neodvážim ktorýkoľvek ukončiť.
Ďakujem Ti za záujem, za všetky rady, ktoré súpre mňa veľmi užitočné.
Pekný deň.
Melnick
29.05.07,08:52
Tiež mám dátum posunutý .:eek: :eek: :eek: Ale mne asi pricválal na Trojanovi.:cool:
luna21
29.05.07,09:23
Tiež mám dátum posunutý .:eek: :eek: :eek: Ale mne asi pricválal na Trojanovi.:cool:

A pricválal Ti včerajší, alebo zajtrajší... teda posunutý dopredu alebo dozadu?
Radostný deň.
Melnick
29.05.07,10:32
Ja sa riadim heslom: teraz je zajtra.:--- Čiže som o deň pred Vami.:--- :--- :---
M3G
29.05.07,14:49
Start Opera.exe
mdm.exe


Tieto sa mi nejako nepáčia, ostatné sú ok.
mdm.exe je program z windowsu, ale normálne by nemal byť spustený. Vyhľadaj iba tento súboru na disku, kde sa nachádza. Ak sa nachádza windows/system32, malo by to byť pravdepodobne ok.

Program Start Opera.exe by mohol byť práve ten vyhľadávací program, ktorý by to mohol robiť. štart-spustiť napísať do príkazového riadku msconfig, potom v tomto programe vybrať-po spustení-odčiarknuť spomínané 2 programy- ok a reštartovať. Po reštartovaní začiarknuť tabuľku, ktorá sa objaví a dať ok. Ak sa na to cítiš, skús to :), keď nie, pozri dole.

A najprv naištalovať lepší antivír. AVG býval niekedy dobrý, ale už nejaké 3 roky nestíha, nezachytí množstvo vírusov. Taký vcelku dobrý antivír je napr. www.avast.com (http://www.avast.com), a pre domácnosti dokonca zadara a je aj v češtine. stiahnuť, naištalovať, aktualizovať, všetko prezrieť.
M3G
29.05.07,14:52
Ja sa riadim heslom: teraz je zajtra.:--- Čiže som o deň pred Vami.:--- :--- :---

Zoznámim Ťa s mojou mamou, tá by veľmi chcela vidieť do budúcnosti. Neviem prečo, ale tuším že kvôli športke :D. Deň dopredu jej že vraj stačí.
luna21
29.05.07,15:22
mdm.exe je program z windowsu, ale normálne by nemal byť spustený. Vyhľadaj iba tento súboru na disku, kde sa nachádza. Ak sa nachádza windows/system32, malo by to byť pravdepodobne ok.

Program Start Opera.exe by mohol byť práve ten vyhľadávací program, ktorý by to mohol robiť. štart-spustiť napísať do príkazového riadku msconfig, potom v tomto programe vybrať-po spustení-odčiarknuť spomínané 2 programy- ok a reštartovať.

Riadila som sa Tvojou radou - srdečná vďaka, ale predstav si, že ani jeden z týchto programov nie je - v nástroji pre konfiguráciu - spustený.
Čo by sa stalo, keby som jednoducho v správcovi úloh ukončila proces obidvoch, mohla by som pokaziť viac ako mám?
Čo sa týka antivíru, uvažujem o zakúpení NOD32, ktorý mi doporučili aj v servise, kde ho majú všetci nainštalovaný.
Ešte k tej výmene základnej dosky - verím, že ju vymenili, pretože notebook je v záruke ešte 1 rok a technik dosku objednával až potom, keď po preformátovaní opäť posunulo dátum. Ak by to totiž nebola doska a on by ju objednal, hradí ju sám (500 EUR) a to by sa mu zrejme nevyplatilo.
Oceňujem Tvoju snahu pomôcť mi a som rada, že sú bytosti, ktorým nie je problém iných ľahostajný. Myslím, že na týchto stránkach je takých, ktorí chcú pomôcť, väčšina... Vám všetkým patrí moje uznanie a vďaka.
Ešte raz srdečne ďakujem, pekný podvečer.
ebeš
29.05.07,15:37
Ja som asi pred mesiacom "vyfasovala" komplet nové PC, s už nainštalovaným OS. Už vtedy som mala čas posunutý dozadu asi o 10 hodín.
Dnes sa mi to stalo opäť. Po spustení niečoho ( neviem si spomenúť čoho presne, spúšťala som viac operácií) sa opäť čas posunul dozadu.
Vážnosť som tomu začala prikladať až po prečítaní tejto témy. Vylučiac vírus ( mám NOD), chybný môže byť hardware?
luna21
29.05.07,20:40
A najprv naištalovať lepší antivír. AVG býval niekedy dobrý, ale už nejaké 3 roky nestíha, nezachytí množstvo vírusov. Taký vcelku dobrý antivír je napr. www.avast.com (http://www.avast.com), a pre domácnosti dokonca zadara a je aj v češtine. stiahnuť, naištalovať, aktualizovať, všetko prezrieť.


Mal si pravdu s antivírom - odinštalovala som si AVG a nainštalovala Avast. Práve skončil kontrolu a našiel 6 infikovaných súborov, z toho v dvoch bol Trojan. Verím, že teraz to už bude v poriadku.
Veľmi pekne Ti ďakujem za radu zmeniť antivír a samozrejme aj za všetky ostatné rady.
Pekný večer.
retriever007
29.05.07,21:52
Ja len na okraj - akýkoľvek z tých vypísaných procesov skúste zadať do google, určite to niečo nájde. Ak to vyhodí poznámku typu "trojan", apd., viete na čom ste. Encyklopédiu vírusobv má myslím aj eset.