sway
02.02.05,18:18
Prosím Vás ľudkovia, mám dilemu: :confused: :confused: :confused:
Na základe akej výšky vymeiavacieho základu bude platiť SZČO odvody do Soc.poisťovne.
Aká je maximálna výška tohto základu - a ktorý to je? - rozdiel príjmov a výdavkov? - alebo úhrn príjmov ???, aby platil len minimálne odvody???

robím DP FO a dosť dobre nechápem aký "doklad" budeme nosiť na Soc.poisťovňu 30,6,2005 keď už máme po novom len Potvrdenie o podaní DP.

prosím viete mi proadiť??? - dííííííík :eek: :eek: :eek:
enter
02.02.05,17:53
tu je tlačivo stiahnuté zo zdrav. poist.
na daňových úradoch majú tieto tlačivá k dispozícii
sway
02.02.05,18:04
tu je tlačivo stiahnuté zo zdrav. poist.
na daňových úradoch majú tieto tlačivá k dispozícii

........... :) :D :p ďakujem, zmiatlo ma to trochu, lebo vlani bol aj takýto výpis priamo v mojom SW (ALFA) - tento rok ho ta nedali, tak som sa zľakla. Fajn, použijem tento. dííííííííííík
Manual
02.02.05,18:12
........... :) :D :p ďakujem, zmiatlo ma to trochu, lebo vlani bol aj takýto výpis priamo v mojom SW (ALFA) - tento rok ho ta nedali, tak som sa zľakla. Fajn, použijem tento. dííííííííííík
sway, asi sa ponáhlaš. Keď pozreš v Alfe ver. 11.03 za DP, je tam potvrdenie o podaní DP za tým niekde je aj Výpis z DP, len nie je aktívny. Ja mám stiahnutú 11.03 Beta verziu v nej to je. Zachvílu bude na nete "riadna" a tam sa to už bude dať tlačiť. To sú inf. z Krosu
Pekný večer želám...
sway
02.02.05,21:30
sway, asi sa ponáhlaš. Keď pozreš v Alfe ver. 11.03 za DP, je tam potvrdenie o podaní DP za tým niekde je aj Výpis z DP, len nie je aktívny. Ja mám stiahnutú 11.03 Beta verziu v nej to je. Zachvílu bude na nete "riadna" a tam sa to už bude dať tlačiť. To sú inf. z Krosu
Pekný večer želám...

Beta verzie sa bojím - v riadnej to nie je. :confused: :) :D čakám, ale už ho mám inde.
sway
02.02.05,21:49
Prosím Vás ľudkovia, mám dilemu: :confused: :confused: :confused:
Na základe akej výšky vymeiavacieho základu bude platiť SZČO odvody do Soc.poisťovne.
Aká je maximálna výška tohto základu - a ktorý to je? - rozdiel príjmov a výdavkov? - alebo úhrn príjmov ???, aby platil len minimálne odvody???

prosím viete mi proadiť??? - dííííííík :eek: :eek: :eek:

predošlý príspevok poriešil Tlačivo a čo tieto veci - poradíte???? - dííííík. :confused: :confused: :confused:
zk25
03.02.05,17:17
Vymeriavací základ sa vypočítava z ČZD / rozdiel príjmov a výdavkov/.
Výpočet:
ČZD : počet mesiacov podnikania v roku:2. Táto suma sa zaokruhľuje na celé koruny nahor.
Min. vymeriavcí základ je 6500, max na NP 21548 a DP 43095. Maximálne vymeriavacie základy by sa mali od 1.7. meniť.
hanulla
04.02.05,08:13
Aká je to tá verzia alfy BETA ked sa jej tak boja.dik