katarina.j
29.05.07,12:25
Rozhodla som sa napísať v suvislosti s najnovšou aférou ohľadom auto- reklamy a je mi veľmi smutno na duši-aký sme my- národ slovenskí??
Dokedy ešte, si budeme požičiavať peniaze na bezplatnej linke za úrok 250%? Dokedy ešte si budeme myslieť, že nám niekto dá zadarmo auto? Dokedy ešte si budeme veci poisťovať hlboko pod cenu a pri škode zistíme, že polovička vecí tam nieje zahrnutých? Dokedy ešte , keď niekde kúpime skazené maso a aj tak ho tam na druhý deň kúime zasa? Dokedy ešte, keď nás pozvú niekde na prezentáciu zájazdov, budeme takí naivní a dojdeme odtiaľ vysmiati, aký obchod sme urobili??? Ja viem, že toto sa netýka drvivej vačšiny návštevníkov Porady, lebo sú tu vačšinou inteligentní, rozumní ľudia, ale stáva sa to, však sme na Slovensku.
Raz som sem napísala príspevok o spravodlivosti a dostala som odpoveď, že som nepoužila správne slová, dosť ma to zabolelo, lebo ja mam rada spravodlivosť, transparntnosť, slušnosť a keď som niekoho videla ako sa stáva obeťou špekulanta musela som reagovať a zareagujem aj nabudúce.
misomiso
29.05.07,10:35
Len taka poznamka - vsetky tieto podvodne praktiky nie su nejakym slovenskym specifikom, vsetko sa k nam dostalo postupne zo zahranicia, kde je to uz riadne "oskusane". Nemusis mat teda ako Slovenka ziadne komplexy menejcennosti. :)
Bohuzial nie je pravda, ze navstevnikov porady sa to netyka a dokonca v poslednej dobe som tu zaznamenal zvysenu aktivitu od roznych pofidernych subjektov slubujicich rozne formy investovania, predeovsetkym vo vseobecnych temach o podnikani.
abel
29.05.07,10:36
a je mi veľmi smutno na duši-aký sme my- národ slovenskí??
Ja viem, že toto sa netýka drvivej vačšiny návštevníkov Porady, lebo sú tu vačšinou inteligentní, rozumní ľudia, ale stáva sa to, však sme na Slovensku.

Katka, toto sa nestáva preto, že sme národ slovenský, ale v každom národe sa to stáva, pretože všade sú ľudia rozumní, inteligentní (nielen na Porade), ale aj ľudia vychytralí a naivní. Ten, kto si vie spočítať, že 2+2 nemôže byť 5, ten také problémy nemá. Ale ak si niekto myslí, že tentokrát sa už stane zázrak a konečne zbohatne, tak nech platí za hlúposť a naivitu.
Gabi03
29.05.07,10:39
Katka, toto sa nestáva preto, že sme národ slovenský, ale v každom národe sa to stáva, pretože všade sú ľudia rozumní, inteligentní (nielen na Porade), ale aj ľudia vychytralí a naivní. Ten, kto si vie spočítať, že 2+2 nemôže byť 5, ten také problémy nemá. Ale ak si niekto myslí, že tentokrát sa už stane zázrak a konečne zbohatne, tak nech platí za hlúposť a naivitu.

Súhlasím, pokiaľ sa štát nerozhodne kompenzovať chudákov oklamaných ľudí. :mad: :)
Pepa
29.05.07,10:54
Súhlasím, pokiaľ sa štát nerozhodne kompenzovať chudákov oklamaných ľudí. :mad: :)
:eek: to ako vážne? Štát má kompenzovať ľudí, pretože sú naivní a za vidinou vysokého zisku sú ochotní riskovať? To snáď nie.
Gabi03
29.05.07,10:58
:eek: to ako vážne? Štát má kompenzovať ľudí, pretože sú naivní a za vidinou vysokého zisku sú ochotní riskovať? To snáď nie.

Mám silný pocit, že môj príspevok nebol pochopený. Samozrejme zvýraznenú časť som myslela ironicky. V kontexte to hádam dáva zmysel. :D :rolleyes:
Pepa
29.05.07,10:59
Mám silný pocit, že môj príspevok nebol pochopený. Samozrejme zvýraznenú časť som myslela ironicky. V kontexte to hádam dáva zmysel. :D :rolleyes:
:D :D :D no veď zato pozerám jak puk.
Melnick
29.05.07,11:00
Katka,všetko je to o ľuďoch a niekedy aj o chamtivosti . Predsa nemôže byť pre mňa dôveryhodný partner ten,ktorému za zamestnanie ,alebo inú spoluprácu musím ja zaplatiť čo i len jednu slovenskú korunu. Ak je firma férová tak urobíme zmluvu a po čase dostanem za odvedenú prácu odmenu. Takto ja vnímam zdravý pracovnoprávny, alebo iný vzťah,nech už ide o čokoľvek.
katarina.j
29.05.07,11:02
Dúfam, že sa na mňa za vytvorenie tejto témy nehneváte...
Len som mala potrebu, niečo k tomu napísať
Melnick
29.05.07,11:07
Katka ,ja sa určite nehnevám:) . A možno keby tí chudáci čítali podobné témy ako je táto,bolo by menej sklamaných a bohužiaľ oklamaných ľudí.:cool: ;)
Tweety
29.05.07,11:10
:D :D :D no veď zato pozerám jak puk.
Erika, ale veľa už nechýbalo, a boli by sme odškodňovali klientov nebankovky.:mee:
Pepa
29.05.07,11:13
Erika, ale veľa už nechýbalo, a boli by sme odškodňovali klientov nebankovky.:mee:
Ja dúfam, že zdravý rozum to nedovolí :)
misomiso
29.05.07,11:14
Dúfam, že sa na mňa za vytvorenie tejto témy nehneváte...
Len som mala potrebu, niečo k tomu napísať

Jasne, potreby treba ventilovat, inak skoncime vsetci na psychiatrii.:)
Ja lem dodam, ze podla mna tito podvodnici patria do spolocnosti ci sa nam to paci alebo nie a maju v nej nezastupitelne miesto, podobne ako rozny otravny hmyz alebo burina v prirode. Vsetko zle je na nieco dobre.

Uz som to tu pisal, keby ma nebol Fruni obral o 500.000, dodnes by som bol stale statnym zamestnancom a zobral by som o kazdu korunu. Dnes mam vlastnu firmu a dokonca vlastnu znacku a produkt. Peniaze o ktore som prisiel som zarobil niekolkonasobne. Uz som v podstate niekolkonasobne odskodneny. Moze sa Vam to zdat zvratene, ale ja som mu naozaj z celeho srdca vdacny, az mam trocha vycitky svedomia, ze sa mu nemam ako revansovat. V podstate keby som bol ferovy, tak mu necham do vazenia posielat kazdu nedelu kaviar a flasu dobreho vina.
misomiso
29.05.07,11:31
Sporenie babiciek na poherb je sice tradicia, ale v podstate su to tiez nespravne investovane peniaze. Myslim, ze povinnostou kazdeho decka je dochovat a pochovat dostojne svojho rodica. Myslim, ze poherb je to jedine, o co by sme sa na tomto svete nemali starat uz my, ale niekto iny. Ja viem, bolo to myslene ako metafora, ale nedalo mi nezareagovat.

Co sa tyka uspor babiciek, napriek tomu, ze su v inej fin. situacii ako ja, plati pre ne uplne to iste: Ak niekto vlozil do BMG, tak vlozil peniaze, ktore NEPOTREBOVAL. Tym padom nema co nariekat nad ich stratou. Bolo vela ludi, ktori by chceli vlozit, ale jednoducho namali "zbytocne peniaze" ako som mal ja alebo niektore babicky. Ti, co taketo peniaze nemali, su teraz usetreni problemov ako sa k tomu postavit.
misomiso
29.05.07,11:32
Tak vidim, ze kym som stihol dopisat prispevok, uz niekto stihol aj ten svoj predosly vymazat...:)
Melnick
29.05.07,11:35
necham do vazenia posielat kazdu nedelu kaviar a flasu dobreho vina.
Som hnusná súkromníčka a nehľadím na babku,ale keď tých podvedených babiek je tak veľa, no ten kaviár a sekt môžeme od teba prijať na prípadnom stretku ako je teraz pri BB.Aj masku Fruňa si nasadíme ,aby si mal pocit,že hostíš toho pravého.:D

PS. Teší skutočnosť,že aspoň jeden z podvedených ,je z blata von.;)
Pepa
29.05.07,11:37
Tak vidim, ze kym som stihol dopisat prispevok, uz niekto stihol aj ten svoj predosly vymazat...:)
Vidíš aká som šikovná? :)
Ale vážne, trošku ma to "vytočilo" tak som reagovala v slabšej chvíľke :)
wagner
29.05.07,15:26
Pokiaľ som dobre počúvala, tak stále chcú odškodniť "postihnutých klientov nebankoviek". Len neviem či by ich boli aj zdanili, keby o tie peniaze neboli prišli. Myslím si, že národ slovenský je niekedy nepoučiteľný. Ako aj s auto reklamou. Takých šikovných tiež podnikateľov je u nás stále dosť a snažia sa nás oblbnúť na každom kroku. Ten trend nie je len u nás, ale všade na okolo. Tak sa ma snažila oblbnúť "kamarátka", aby som vstúpila do sytému získavania peňazí nejakým prepočítavaním poistiek. Naposledy vysvitlo, že tam treba vložiť 80 tisíc a je to systém multilevel? neviem či som to dobre napísala. Keď som ju poriadne nalomila, tak mi všetko o tom prezradila. Keď sa zúčastníš ich stretnutia, ktoré býva každý mesiac, tak do dvoch týždňov tam musíš vstúpiť, inak máš dva roky od nich dištanc. To znamená, že tam musíš vstúpiť v čase, keď si z "tej kopy peňazí čo Ťa podľa nich čaká " bez prácnym ziskom ešte riadne ohúrená. Potom tam už asi málokto vstúpi.
katarina.j
30.05.07,07:29
Erika, ale veľa už nechýbalo, a boli by sme odškodňovali klientov nebankovky.:mee:

Ozaj, ak asi pred 2 rokmi som vsadila 1000sk na hokej , na OTTAWU a ona prehrala ale tiket mám ešte- to by aj mňa mohol štát nejako odškodniť, či nie? xixi
Olgica
30.05.07,07:37
Katka, toto sa nestáva preto, že sme národ slovenský, ale v každom národe sa to stáva, pretože všade sú ľudia rozumní, inteligentní (nielen na Porade), ale aj ľudia vychytralí a naivní. Ten, kto si vie spočítať, že 2+2 nemôže byť 5, ten také problémy nemá. Ale ak si niekto myslí, že tentokrát sa už stane zázrak a konečne zbohatne, tak nech platí za hlúposť a naivitu.
Veľmi sa mi páči tento výrok. Čo sa týka autoreklami tak stále to bola len reklama na autoreklamu a rozumný človek by sa mal dovtípiť, že na tom nezarobí, len prerobí. V tomto prípade neľutujem tých, ktorí do toho išli.
Jozef I
30.05.07,07:43
Veľmi sa mi páči tento výrok. Čo sa týka autoreklami tak stále to bola len reklama na autoreklamu a rozumný človek by sa mal dovtípiť, že na tom nezarobí, len prerobí. V tomto prípade neľutujem tých, ktorí do toho išli.

A v prípade nebankových subjektov, ked banky dávali 5-8 % úroky a niekto slubuje 40%, tak ich treba ľutovať? Ja myslím, že každý dopláca na svoju hlúposť a nie na neschopnosť vlády a zákonov.
Olgica
30.05.07,08:00
Jasné. Keď by som mala niekam investovať, tak predtým než budem mať veľké oči pre zisk, si zistím aké sú garancie. V dnešnej dobe sa nedá zarobiť ani len v banke a nie to v nebankových inštitúciách. Aj tá reklama od VUB, sľubujú 5% výnos na bežnom účte - ale za akých podmienok? musí vám tam chodiť mesačne aspoň 15tisíc a musíte mesačne urobiť 12 pohybov. Keď urobím 12 výberov tak tých 5% si už môžu nechať, lebo mi nam nič nezostane. Zase je to ofajč.
Daniela
30.05.07,08:01
Proste na ľudskej hlúposti sa dá najlepšie zarobiť... viac k tomu niet čo dodať. Pokiaľ bude ľudstvo ľudstvom, bude to tak.
Mňa skôr trápi téma odpadov, je tiež o ľudoch a peniazoch, ale... čo bude keď bude šengen, no potom to bude sranda.
Len je mi čudné, že prečo nám zakazujú JE Bohunice, zbúrať chcú čechom Temelín a nám "dodávajú" kontaminovaný, hnusný, smradlavý, zhnitý nemocničný a neviem aký odpad. Ach tá EU.
Čo vy nato?
Chobot
30.05.07,08:25
Jasné. Keď by som mala niekam investovať, tak predtým než budem mať veľké oči pre zisk, si zistím aké sú garancie. V dnešnej dobe sa nedá zarobiť ani len v banke a nie to v nebankových inštitúciách. Aj tá reklama od VUB, sľubujú 5% výnos na bežnom účte - ale za akých podmienok? musí vám tam chodiť mesačne aspoň 15tisíc a musíte mesačne urobiť 12 pohybov. Keď urobím 12 výberov tak tých 5% si už môžu nechať, lebo mi nam nič nezostane. Zase je to ofajč.

A navyše - máš úročenú len sumu do 15.000. KEby si tam mala 100.000, tak úrok 5% máš len na 15.000, na zvyšok máš ten "smiešny úrok 0,1%" :D :D :D .
rastom
30.05.07,08:39
Ja dúfam, že zdravý rozum to nedovolí :)
Ešte sa to môže stať...
zdravý rozum? to akože v politike?
xe xe
Lion Topoľčany
30.05.07,08:40
A navyše - máš úročenú len sumu do 15.000. KEby si tam mala 100.000, tak úrok 5% máš len na 15.000, na zvyšok máš ten "smiešny úrok 0,1%" :D :D :D .

Musím sa aj ja pridať k téme VÚB. Keď spustili v telke reklamu, hneď som utekala do banky dať si to vysvetliť. Ešte že som sedela, ako tu už bolo povedané-pekný ofajč, slečne pri prepážke hovorím: to ale nemyslíte vážne, čo mi tu hovoríte ? Klient, keď si všetko preráta, nakoniec je v absolútnej nevýhode.
rastom
30.05.07,08:44
Ešte ani neutíchla záležitosť okolo autoreklamy a VUB-ky a už tu máme ďalšiu.
Požičajte si 100.000,- Z nich 70 tis dáte firme, 30 tis. si necháte a firma za Vás splatí celú istinu aj s úrokmi. Managerom je 19-ročný chlapec, ktorý sa venuje modelingu. :)))))
Lion Topoľčany
30.05.07,08:47
Ešte ani neutíchla záležitosť okolo autoreklamy a VUB-ky a už tu máme ďalšiu.
Požičajte si 100.000,- Z nich 70 tis dáte firme, 30 tis. si necháte a firma za Vás splatí celú istinu aj s úrokmi. Managerom je 19-ročný chlapec, ktorý sa venuje modelingu. :)))))

K nám tento druh "podnikania" ešte nedorazil alebo aspoň o tom ešte neviem. Fúúúúúúj 19r. managerovi !!
rastom
30.05.07,08:47
Ale viete čo?
Ja to všetkým tým ľudom čo do takýchto "serioznych" záležitostí dajú svoje peniaze PRAJEM.
Nič iné si ani nezaslúžia!
Najlepšie na tom je, že aj ked ich niekto oklame akonáhle príde niekto nový - naletia zase.
Komu niet rady, tomu niet pomoci.
Nakoniec - sú to ich peniaze, môžu si s nimi robiť čo chcú.
(Len nech pootm preboha nechcú peniaze od štátu! )
rastom
30.05.07,08:50
Lion Topoľčany
30.05.07,08:59
http://roup.blog.respekt.cz/c/2088/Milionarem-snadno-a-rychle-aneb-prevratny-financni-objev.html
alebo
http://superweby.cz/2007/03/13/jak-se-stat-milionarem/

Moc ďakujem za link, zase som o niečo múdrejšia, žeby som začala takýmto smerom podnikať, kto sa pridá ? Čo som ja horšia ako nejaký
19 ročný model ?