mamiatko
29.05.07,13:15
Dcére po stomatochirurgickom zákroku / operácia v marci / stŕpla polovica tváre. EMG vyšetrením sa zistilo, že má poškodený nerv, ešte musí ísť neurochirurgovi. Čo to znamená ? Myslíte že bude musieť podstúpiť ďalšiu operáciu ? Som z toho nešťastná.
plavčík
29.05.07,11:31
Niektoré poškodenia nervu sa žiaľ musia operačne odstrániť, ale je to vždy lepšie ako keby to bolo trvalé poškodenie nervu.
Inak naše telo si vie nájsť" iné chodníčky" a spojenie nervov ...takže šanca tu je. Držím palce.
mamiatko
29.05.07,11:44
Ďakujem. Mám totiž vlastnú skúsenosť s poškodením nervu na ruke a viem si predstaviť čo ju čaká .... Je pekná, mladá ... Ale už teraz to vidieť a čo o pár rokov. Chytá ma z toho "depka"
Muška
29.05.07,11:56
Ďakujem. Mám totiž vlastnú skúsenosť s poškodením nervu na ruke a viem si predstaviť čo ju čaká .... Je pekná, mladá ... Ale už teraz to vidieť a čo o pár rokov. Chytá ma z toho "depka"
Držím Ti všetky prsty, aby ste to prekonali.
Viem presne o čom hovoríš. Moja dcéra v 19-tich mala tzv. Bellovú obrnu na jednej polovičke tváre. Všetky nervy prestali fungovať - vraj stres, únava, prievan. Padlo jej obočie, jedno oko nezatvárala, kútik nosa a úst padnutý. Bolo to strašné. Chodila som sa k segre každý večer vyrevať. Malo sa jej po týždni pohnúť aspon obočie ....a nič, až po 20 dňoch - akurát bol Štedrý večer sa jej to pohlo. Radosť bola neuveriteľná, aj sme si zabudli vybaliť darčeky.
Tiež chodila na neurologiu, brala rôzne druhy B-vitamínov a 2x za deň chodila na masáže. Až sa nervy umúdrili a zregenerovali sa.
Tiež si myslím, že ten nerv sa Tvojej dcérke zregeneruje, len skúšajte všetko čo sa dá. Myslím, že tie masáže boli najväčším prínosom

Držte sa a daj vedieť ako to dopadlo :)
ALDA
29.05.07,12:12
Keď som bola v nemocnici /operácia ucha/, bola tam jedna 83 ročná teta...museli sme jej hovoriť slečna, pretože bola slobodná...:) mala smolu, že po operácii ucha jej zostala pravá časť tváre ochrnutá, kázali jej masáže a verte, že teta za týždeň bola fit, ale masírovala a cvičila s tou postihnutou časťou asi 6 x za deň a sama. Muška má pravdu, tie masáže asi pomáhajú.
Držím palce.
mamiatko
29.05.07,12:40
Mesiac chodila a ešte chodí denne na rehabilitáciu masáže,pred masážou ešte pol hodinový zábal. Včera bola na EMG a to potvrdilo poškodenie
Muška
29.05.07,12:51
Mamiatko, až teraz som si všimla, že sa to stalo v marci.
To je už fakt dlho. Daj vedieť ako sa vyjadril neurochirurg.
mamiatko
29.05.07,13:03
Ďakujem za povzbudenia, ozvem sa.
kalkulka
30.05.07,03:35
Mamiatko, mám s tým tak trocha skúsenosti na prste. Pred pár rokmi som bola taká chytrá, že som si pri rezaní chleba preťala nerv na prste. Povedali mi, že pomôže operácia, ale aj nemusí. Na začiatku však neurologička tvrdila, že sa mi ten nerv obnoví sám v priebehu 3-6 mesiacov. Už sú to roky, na operáciu som nebola a nerv sa sám celkom neobnovil.Je to trocha lepšie, ale nie ako by malo byť. Ale poznám jedného pána, čo bol na operácie viaceré, ale on mal ťažkú haváriu a nádej je tam vždy. Takže ja by som odporúčala skúsiť tú operáciu, ak sa to do pol roka nezlepší. Držím prsty.
irma1
30.05.07,06:29
Mamiatko, mala som ísť na stomatochirurgický zákrok pred rokom. Obidve spodné osmičky. Keď mi lekárka povedala, že to, čo tu vlastne popisuješ, je vlastne úplne bežná komplikácia a mohlo by sa stať, že si nebudem cítiť celú spodnú časť tváre, nebola som nikde. Môj stav taký akútny nebol, aby som to riskovala. Ale zároveň mi povedali aj to, že sa ten nerv môže do roka upraviť aj sám a väčšinou sa aj upraví. Tak Vám obom s Tvojou dcérkou držím palce, aby to bol aj Váš prípad.
mamiatko
31.05.07,19:44
Neurochirurg neodporúča operáciu pre neistý výsledok a isté zväčšenie rany - už by na tvári mohli byť jazvy. Zatiaľ intenzívne rehabilitácie a B a E vitamíny. O mesiac a každý ďalší štvrťrok EMG a kontrola na neurochirurgii. Ak nebude zlepšenie ani po roku tak plastická chirurgia cca každé 4 roky korekčný facelifting.
No a porušili jej to priamo pri operácii sánky. Som zvedavá ako sa zachová chirurg, ktorý to spôsobil. A ako sa máme chovať my, alebo čo máme robiť my ?
mamiatko
31.05.07,19:51
A zabudla som Vám všetkým poďakovať. Každé povzbudivé slovo mi veľmi pomohlo. Nie som typ zúfalca, ale čo je veľa, to je moc, hlavne keď sa to týka zdravia detí . Aj keď už má 21, vždy to bude ten malý uzlíček.... Aj keď sme už preskákali divokú pubertu.
Takže ešte raz moje ĎAKUJEM.