FIFA
29.05.07,14:30
Dobrý deň prajem, čítala som si asi všetky príspevky, čo sa týka výpovedi zamestnanca. Moja kamarátka, pracuje v skôlke a dala výpoveď podľa § 67. Jej vedúca sa jej spýtala, prečo podľa tohto § a že má výpovednú dobu 3 mesiace, pretože tam pracuje len 4 roky. Ako som sa dočítala v príspevkoch, tak zamestnanec, ak dáva výpoveď má 2 mesiace výpovednú dobu. Je snáď u zamestnancov škôl a školiek iný zákon? Vie mi niekto poradiť,prosím.
Tweety
29.05.07,12:33
Áno, je najmenej 2 mes.( ak nie je ošetrené v KZ inak) a nezáleží od doby zamestnania. ZP platí aj pre nich rovnako.
FIFA
29.05.07,12:41
Ďakujem veľmi pekne za rýchlu odpoveď.
endrju
29.05.07,12:43
Dobrý deň prajem, čítala som si asi všetky príspevky, čo sa týka výpovedi zamestnanca. Moja kamarátka, pracuje v skôlke a dala výpoveď podľa § 67. Jej vedúca sa jej spýtala, prečo podľa tohto § a že má výpovednú dobu 3 mesiace, pretože tam pracuje len 4 roky. Ako som sa dočítala v príspevkoch, tak zamestnanec, ak dáva výpoveď má 2 mesiace výpovednú dobu. Je snáď u zamestnancov škôl a školiek iný zákon? Vie mi niekto poradiť,prosím.

Dovolím si odpovedať otázkami.

Ad "výpoveď podľa §67" :
Je to §67 Zákonníka práce? Mal zamestnanec podať výpoveď podľa iného paragrafu?

Ad "Výpovedná doba 3 mesiace pretože tam pracuje len 4 roky":
Niečo je tu nedopovedané. Ak by pracovala 20 rokov, výpovedná doba by bola koľko mesiacov? Ak by pracovala 4 mesiace, výpovedná doba by bola koľko mesiacov? Akými zákonnými ustanoveniami argumentovala vedúca pri formulácii takého tvrdenia?

Ad "Je snáď u zamestnancov škôl a škôliek iný zákon?":
Nie je to vylúčené. Preto nasledujú posledné 2 otázky. Na základe akého zákona je uzatvorený pracovný pomer? Je to Zákonník práce?
Treba sa pozrieť do pracovnej zmluvy a v nej nájsť odkaz na zákon, na základe ktorého bol pracovný pomer uzatvorený.
FIFA
29.05.07,12:48
Ďakujem, skúsim si od nej vypýtať zmluvu a preštudovať ju.