chelle
29.05.07,14:32
Vie mi niekto dať rozumný odôvodnenie prečo platiť SOZU aj SLOVGRAM? Veď to je obyčajné zdieranie a hra zo slovíčkami.
Muška
29.05.07,12:36
Gabbika
24.04.10,09:13
autori, ktorý komponujú hudbu si zaslúžia, aby ich práca bola tak isto vyplatená ako tá vaša. tým, že vy si zapnete rádio v napr. kaderníctve, kde ho počúva širšia verejnosť, teda šírite ich hudobné diela, si autor daného diela zaslúži odmenu za to, že vy využívate ich umenie. nemôže predsa chodiť celé dni po slovensku a kontrolovať, či niekde náhodou nehrajú jeho dielo a vyberať si tak odmeny za svoju prácu. to je nemysliteľné, preto existuje SOZA, ktorá toto všetko robí za autorov a následne im vypláca z vašich uhradených faktúr odmeny, ktoré si právom zaslúžia.
rickman
24.04.10,17:25
autori, ktorý komponujú hudbu si zaslúžia, aby ich práca bola tak isto vyplatená ako tá vaša. tým, že vy si zapnete rádio v napr. kaderníctve, kde ho počúva širšia verejnosť, teda šírite ich hudobné diela, si autor daného diela zaslúži odmenu za to, že vy využívate ich umenie. nemôže predsa chodiť celé dni po slovensku a kontrolovať, či niekde náhodou nehrajú jeho dielo a vyberať si tak odmeny za svoju prácu. to je nemysliteľné, preto existuje SOZA, ktorá toto všetko robí za autorov a následne im vypláca z vašich uhradených faktúr odmeny, ktoré si právom zaslúžia.

Logiku by to malo len vtedy, pokial by sa viedli zoznamy odvysielanych skladieb a podla toho by sa odmeny vyplacali. Je to vsak postavene na hlavu. A kde su zahranicni autori?

Mne tieto organizacie pripadaju protizakonne, aj ked maju vlastny zakon.

Ja ked si pustim v obchode platene internetove radio, kde nezaznie ani jedna pesnicka od slovenskeho tvorcu, moja platba tymto instituciam sa rozdeli slovenskym autorom? :confused:

Gabika: inac skoro 3 roky stara tema...

Ale ako vidime, stale aktualna.
andreaS
28.04.10,11:18
akurat toto riesim...

klient ma fitness centrum a je tam aj TV aj radio, pusta sa hudba z CD-ciek a TV zatial bezi len na obraze (bez zvuku)...

ake ma povinnosti voci tymto instituciam?

ja tomu dako nerozumiem... hladam aj dake sadzby, poplatky a na soze som nasla clenske ale nerozumiem ci clenmi su umelci alebo ta druha strana...

cele je to strasne neprehladne...

dakujem za akukolvek odpoved ci nasmerovanie...
Ivenka
28.04.10,11:21
My platíme SOZA a RTVS.
dodo1
08.09.10,06:15
Logiku by to malo len vtedy, pokial by sa viedli zoznamy odvysielanych skladieb a podla toho by sa odmeny vyplacali. Je to vsak postavene na hlavu. A kde su zahranicni autori?

Mne tieto organizacie pripadaju protizakonne, aj ked maju vlastny zakon.

Ja ked si pustim v obchode platene internetove radio, kde nezaznie ani jedna pesnicka od slovenskeho tvorcu, moja platba tymto instituciam sa rozdeli slovenskym autorom? :confused:

Gabika: inac skoro 3 roky stara tema...

Ale ako vidime, stale aktualna.

Tak tomu ver, ze zoznamy skutocne existuju a jednotlive radia a TV ich posielaju napr. SLOVGRAM-u, takze logiku to iste ma, rovnako existuju medzinarodne zmluvy a dohody, podla ktorych sa postupuje.