z.sk
29.05.07,15:40
Chcem si doviesť novú loď na rekreačné účely z USA cez sprostredkovateľa v Nemecku ako súkromná osoba. Zmluva je postavená tak, že poverujem sprostredkovateľa nákupom tejto lode, jej certifikáciou a pod. Faktúra bude vystavená na moje meno. Môže na základe tejto zmluvy sprostredkovateľ vyplatiť v Nemecku clo a DPH a následne loď bez problémov dopraviť na Slovensko?
Vladimír Ozimý
30.05.07,11:57
ja si osobne myslím že by to malo byť preclené v SR keďže faktúra je na Vaše meno s USA
emgeton
30.05.07,12:05
Chcem si doviesť novú loď na rekreačné účely z USA cez sprostredkovateľa v Nemecku ako súkromná osoba. Zmluva je postavená tak, že poverujem sprostredkovateľa nákupom tejto lode, jej certifikáciou a pod. Faktúra bude vystavená na moje meno. Môže na základe tejto zmluvy sprostredkovateľ vyplatiť v Nemecku clo a DPH a následne loď bez problémov dopraviť na Slovensko?


Doviezť v režime dovoz na Slovensko, tu precliť a odviesť DPH ( v rámci JCD).
Peterka
30.05.07,12:44
Doviezť v režime dovoz na Slovensko, tu precliť a odviesť DPH ( v rámci JCD).
Ja som takto doviezol malé motorové lietadlo
benefin
14.02.08,09:52
Ja som takto doviezol malé motorové lietadlo

ahoj Peterka, prosím nevieš poradiť ako sa také lietadlo odpisuje? mám podbný problém, v roku 2007 zaplatili zálohu na základe kúpnej zmluvy do USA, lietadlo by malo prísť v 2008, tam ho aj zaradím, ale ďalej neviem čo s tým. DPH odvedieme pri preclení, ale tie odpisy? ak môžeš poraď. lietadlo som ešte nemala. Ďakujem všetkým čo poradia