Pohar
29.05.07,16:21
Prosím aké tlačivo mam dať ked som 10 mesiacov bola samoplatitel, a dva mesiace SZČO.?
Prosím kde nájdem prehľad kolko platil samoplatitel za rok 2006?
katkaj
29.05.07,14:23
Prosím aké tlačivo mam dať ked som 10 mesiacov bola samoplatitel, a dva mesiace SZČO.?
Prosím kde nájdem prehľad kolko platil samoplatitel za rok 2006?

Ak si ako samoplatitel nemala žiadne príjmy tak by to malo byť tlačivo B nakoľko si mala príjem len ako szčo Viď príspevok od Janky Motyčkovej

a ešte doplním že samoplatiteľia platili minulý rok 634,- Sk mesačne
Pohar
29.05.07,14:25
ok dakujem. ako samoplatitel som nemala príjem, takže dávam B. je to ok? že?
Jana Motyčková
29.05.07,14:25
Podľa výšky VZ (úhrn príjmov za obdobie samoplatiteľa + VZ zo SZČO). Ak výška je menej ako 82800, tak X+XB+XC, inak S+SB+SC-
Prehľad koľko ste zaplatila ako samoplatiteľ by ste mali mať vy (výpisy z účtu, poštové poukážky), alebo nerozumiem otázke ?
katkaj
29.05.07,14:27
Podľa výšky VZ (úhrn príjmov za obdobie samoplatiteľa + VZ zo SZČO). Ak výška je menej ako 82800, tak X+XB+XC, inak S+SB+SC-
Prehľad koľko ste zaplatila ako samoplatiteľ by ste mali mať vy (výpisy z účtu, poštové poukážky), alebo nerozumiem otázke ?


Janka ale ke´d ako samoplatiteľ nemala príjem tak načo podávať prílohu C ?
Pohar
29.05.07,14:28
mam malý problém, pri stahovani sa mi osobné výpisy vyparili, takže nemam prehlad kolko som poslala ako samoplatitel.... chcela som vedieť, kde najdem tabulku kolko platili samoplatitelia....
Jana Motyčková
29.05.07,14:31
Janka ale ke´d ako samoplatiteľ nemala príjem tak načo podávať prílohu C ?
Lebo aj keď ako samoplatiteľ príjem nemá, musí zúčtovať za všetkých platiteľov. Obdobne keby bola aj zamestnancom s príjmom do 47475 Sk (čiže ako zamestnanec RZZP robiť nemusí), RZZP urobí aj na liste A, nestačí tlačivo B.
Pohar
29.05.07,15:19
tak som si to našla samoplatitel platil 634 sk. ináč volala som do poistovne vraj tam mam 12 sk preplatok, mne to nejak nevychadza asi robím chybu.....