franta 1
29.05.07,16:37
Podla hospodarskeho pracovneho kalendara na rok 2007 ma mesiac maj 21 pracovnych dni plus dva sviatky. Pracujeme v nepretrzitej prevadzke. Zamestnavatel nas nuti odpracovat 23 pracovnych zmien, udajne preto ze sme nepretrzita prevadzka a sviatky sa na nas nevztahuju.
Prosim poradte kto ma pravdu. My tvrdime, ze mame odpracovat iba 21 pracovnych zmien. Dakujem za odpoved.
Juliska2
29.05.07,20:41
Podla hospodarskeho pracovneho kalendara na rok 2007 ma mesiac maj 21 pracovnych dni plus dva sviatky. Pracujeme v nepretrzitej prevadzke. Zamestnavatel nas nuti odpracovat 23 pracovnych zmien, udajne preto ze sme nepretrzita prevadzka a sviatky sa na nas nevztahuju.
Prosim poradte kto ma pravdu. My tvrdime, ze mame odpracovat iba 21 pracovnych zmien. Dakujem za odpoved.
ak pracujes v nepretrzitej prevádzke, t.zn. že u teba je pracovný den vtedy, ked na teba pripadne smena podľa rozvrhu práce, teda aj v sobotu,nedelu, sviatok, prípadne noc./dobre tomu rozumiem?/ potom je tvoj fond za mesiac maj 23 x 7.1,t.zn. 163,3 hodín, pretože sviatky pripadajú na pracovné dni a tie su pre teba pracovnými dnami. podľa mňa je to tak. opravte ma ak sa mýlim.
pa.