MIRKA
02.02.05,20:29
potrebujem poradiť:

čo znamená veta na tlačive dolu, 4.bod?:

Prevodné príkazy neobsahujú poukázanie DB.

a ešte: dátum, kedy sa zamestnancom vyplatila, pripísala alebo poukázala mzda a DB k dobru, je dátum, kedy to odišlo z našej banky?

prosím súrne, potrebujem to mať ešte dnes, najneskôr zajtra a ja už som z toho všetkého magor.
brm
03.02.05,07:17
milá skratka DB znamená daňový bonus...
saman
03.02.05,10:00
Ano, je to datum, kedy sa zamestnancom vyplatili mzdy.
Mne sa teraz stalo, ze som to vypisovala nejakeho 5.1.05 (za 12/04) a uhrada miezd bola 12.1.05 (taky datum som tam napisala) a klient to odoslal 7.1.05 a nevratili nam sumu danoveho bonusu pretoze sme im to poslali skor ako to bolo vyplatene!!! Dobre som sa na tom pobavila:)))
MIRKA
03.02.05,10:11
Ano, je to datum, kedy sa zamestnancom vyplatili mzdy.
Mne sa teraz stalo, ze som to vypisovala nejakeho 5.1.05 (za 12/04) a uhrada miezd bola 12.1.05 (taky datum som tam napisala) a klient to odoslal 7.1.05 a nevratili nam sumu danoveho bonusu pretoze sme im to poslali skor ako to bolo vyplatene!!! Dobre som sa na tom pobavila:)))
tak to je slušné!!!!!
Ďakujem za odpoveď.
Potrebovala som to vedieť včera. Dala som tam dátum 4.2. a vtedy bude aj príkaz na prevod miezd. Tak som rada, že to je OK.

karkulka:ja viem, že to je daňový bonus, len sa mi to nechcelo celé vypisovať:D
misurka
08.02.05,06:58
Ako postupovat ak suma DB a preplatku na dani z roč. zúčtovania, kt. zamestnavateľ vykonal svojim zamestnancom je vyššia ako daňová povinnosť. Treba napísať na daňový úrad nejaku zvláštnu žiadosť? Najskôr tieto preplatky preplatim z peň. prostriedkov zamestnávateľa a potom si ich žiadam od DU?
ZuzanaA
08.02.05,07:16
Misurka, podľa toho aká veľká je tá suma a či je predpoklad, že ju u Vás do konca roka nebudete mať z čoho odrátať (teda budete platiť veľmi nízke alebo žiadne preddavky na daň). Ak je to tak, treba napísať na DÚ žiadosť o poukázanie sumy DB a preplatku dane a odôvodniť to. Keď som to robila ja, zavolali mi z DÚ, aby som im ešte doručila aj ročné zúčtovania pracovníkov, asik aby sa presvedčili na vlastné oči.:D
MIRKA
08.02.05,10:40
Ako postupovat ak suma DB a preplatku na dani z roč. zúčtovania, kt. zamestnavateľ vykonal svojim zamestnancom je vyššia ako daňová povinnosť. Treba napísať na daňový úrad nejaku zvláštnu žiadosť? Najskôr tieto preplatky preplatim z peň. prostriedkov zamestnávateľa a potom si ich žiadam od DU?
mala som to isté:
ja som požiadala DÚ o poukázanie sumy DB (na to je orig. talčivo), ktoré som vyplatila z vlastných prostriedkov a o preplatky budem postupne (myslím, že to treba vysporiadať do konca roka) znižovať odvod dane z miezd na DÚ, takže mne to vychádza cca, že až do apríla im nič neodvediem.
Bianka
17.01.06,13:09
Táto žiadosť sa niekam posiela? A musí sa vypĺňať každý mesiac?
Janka6685
17.01.06,13:16
Táto žiadosť sa niekam posiela? A musí sa vypĺňať každý mesiac?

Posiela sa na príslušný daňový úrad, kam patríš. Ja osobne ju posielam každý mesiac a vždy nám rozdiel vrátili.
Bianka
17.01.06,13:17
A čo urobiť keď som to nikdy nerobila? Myslíš že dodatočne je potrebné to zaslať?
Janka6685
17.01.06,13:23
A čo urobiť keď som to nikdy nerobila? Myslíš že dodatočne je potrebné to zaslať?

Na tlačive, tam, kde uvádzaš za ktorý je to mesiac, je v zátvorke "mesiace", takže pošli teraz naraz za rok 2005. Teraz je to vhodné, lebo je ešte len január.
Bianka
17.01.06,13:34
Aha ja som si to asi zle prečítala. Táto žiadosť sa zasiela iba vtedy ak sa DB vypláca z prostriedkov zamestnávateľa, ale ak sa mu priamo znižuje o tento DB preddavok na daň a teda aj výplata - toto tlačivo sa neposiela, stačí urobiť RZD. Tak?
Janka6685
17.01.06,13:36
Aha ja som si to asi zle prečítala. Táto žiadosť sa zasiela iba vtedy ak sa DB vypláca z prostriedkov zamestnávateľa, ale ak sa mu priamo znižuje o tento DB preddavok na daň a teda aj výplata - toto tlačivo sa neposiela, stačí urobiť RZD. Tak?

Presne tak. Požiadaš len o rozdiel, teda ak je suma DB vyššia ako daň všetkých tvojich zamestnancov.
Bianka
17.01.06,13:46
Presne tak. Požiadaš len o rozdiel, teda ak je suma DB vyššia ako daň všetkých tvojich zamestnancov.

A nedá sa to urobiť tak ako tu už bolo spomínané? V prípade, nedoplatku doplatím a v prípade preplatku na RZD znížim odvodovú povinnosť dovtedy pokiaľ sa mi to nevyrovná.
Muška
17.01.06,13:49
No každopádne to uvádzaš na svojich kvartálnych výkazoch - ako si sa vyrovnala s DB. Takže výkaz Ťa nepustí. Ak to vyplatíš naraz v ročnom zúčtovaní, tak to uvedieš vo výkaze za 1.Q.2006 a ak budeš mať preplatok na DU, tak si to môžeš odpočítavať...až kým preplatok nevyčerpáš.