martin321
29.05.07,18:36
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať ako mám postupovať pri predaji bytu.Byt je v osobnom vlastnictve nie su viazane na byt žiadne vecné bremená ,okrem ťarchy voči ostatným vlastnikom ,vzhladom na spoločenstvo vlastnikov bytov.Spoločenstvo vlast.bytov požiadalo od Vás ŠFRB požičku na zateplenie a opravu systemových poruch bytoveho domu .Na mojom liste vlastnictva sa však už nachadza plomba .a nový majiteľ bytu si chce kúpu mojho bytu prefinancovať cez Hypotekarny úver . Poraďte mi prosim Vás ako postupovať.
Elena Navrátilová
29.05.07,18:06
Ak máš na byte ťarchu len úver ŠFRB, ten je akceptovateľný pre úvery ponúkané bankami.
martin321
30.05.07,03:26
ďakujem potrebujem to riešiť do 1.6 2007
peton
30.05.07,10:58
Martin, zhodou okolnosti som tiez v pozicii kupujuceho. Ty ako predavajuci si nemusis robit ziadne starosti (relativne), tie bude mat kupujuci a predseda spolocenstva. Trosku ma metie vsak Tvoja veta: "Spoločenstvo vlast.bytov požiadalo od Vás ŠFRB požičku na zateplenie a opravu systemových poruch bytoveho domu .Na mojom liste vlastnictva sa však už nachadza plomba."

Znamena to, ze spolocenstvo uz dostalo uver od SFRB a teda je na byt zalozne pravo aj v prospech SFRB, alebo ste uver este nedostali a je to iny zavazok? Predpokladam, ze tak ako predpokladala Elenka, ze je to zalozne pravo v prospech SFRB. V tom pripade ako som uviedol nerob si starosti, banky to akceptuju.

Ak vsak chces byt poctivec voci kupujucemu, mozes mu povedat, ze bude potrebovat pre banku odkial berie hypoteku, od SFRB suhlas na zriadenie dalsieho zalozneho prava, ktoreho ziadost ma vypracovat a poslat predseda spolocenstva na SFRB (na tento suhlas cakam uz 3 tyzdne). Mozno to ani nie je treba, ale ked uz som mal vsetky doklady pozhanane a malo dojst k zaslaniu podkladov na schvalenie este sa zobudili, ze halo pane, este tuto toto. A tuto toto cakam ako som spomenul 3 tyzdne. Keby som uver nepotreboval, kaslem na vsetky banky. Hlavne, ze maju super-bombasticke reklamy. Drzim palce tak Tebe ako aj kupujucemu. :-)
martin321
30.05.07,18:10
Ta plomba sa tyka len zastavanej plochy .uver je schvalený len banka este nie je vybraná.
martin321
30.05.07,18:10
Skype matohe76
martin321
30.05.07,18:30
Peton to som skopčil z emailu ktorý som posielal pravnikovy ktorý je na ŠFRB. Tu vetu čo Ta miatla
peton
31.05.07,09:10
Aha, tak je to uz jasnejsie. Takze plati tak ako sme s Elenkou uviedli. Proste nema problema. Len treba vela trpezlivosti. Som rad, ze som Ti pomohol.
martin321
31.05.07,11:55
Ďakujem za rady.
jarenka1
15.10.07,11:23
Ak máš na byte ťarchu len úver ŠFRB, ten je akceptovateľný pre úvery ponúkané bankami.
Petom, momentálne mám rovnaký problém, kupujem byt a chcem sa spýtať po akej dlhej dobe si dostal súhlas od ŠFRB na zriadenie dalšieho založného práva a v prospech koho je to dalšie záložné právo zriadené.