petulik
29.05.07,20:29
Ahojte,

prislo mi dnes predvolanie na kontrolu na zivnostenskom urade na 4.juna.
Mam na Vas niekolko otazok. Vzhladom k tomu, ze som momentalne v zahranici, nestihnem sa na stanoveny termin dostavit. Je nejaka zakonom stanovena doba, ktoru mi musia dat k dispozicii-napr. tak ako je to pri danovom konani-40 dni?
Dalej by ma zaujimalo, ci su taketo kontroly normalne? Vobec nechapem, preco ma tam mozu volat? som obycajny zivnostnik-zaoberam sa sprostredkovanim a poradenstvom, ale nie vo velkom.
dalej by ma zaujimalo, co vsetko odo mna vsetko mozu vyzadovat?

Vopred Vam dakujem za nazory
Orsz
29.05.07,19:09
Ahojte,

prislo mi dnes predvolanie na kontrolu na zivnostenskom urade na 4.juna.
Mam na Vas niekolko otazok. Vzhladom k tomu, ze som momentalne v zahranici, nestihnem sa na stanoveny termin dostavit. Je nejaka zakonom stanovena doba, ktoru mi musia dat k dispozicii-napr. tak ako je to pri danovom konani-40 dni?
Dalej by ma zaujimalo, ci su taketo kontroly normalne? Vobec nechapem, preco ma tam mozu volat? som obycajny zivnostnik-zaoberam sa sprostredkovanim a poradenstvom, ale nie vo velkom.
dalej by ma zaujimalo, co vsetko odo mna vsetko mozu vyzadovat?

Vopred Vam dakujem za nazory

Je to bežná kontrola, kontrolujú či podnikáš v súlade so zákonom, teda či vykonávaš len činnosti, na ktoré máš oprávnenie. Prípadne ak máš viac činností, ktoré máš uvedené na ŽL, ale v priebehu 2 rokov si v nich nezačal podnikať, môžu ich zrušiť. Požiadaj o preloženie z dôvodu pobytu v zahraničí v tej dobe. Myslím, že by mali vyhovieť.
Milan Benka
29.05.07,19:11
Ahojte,

prislo mi dnes predvolanie na kontrolu na zivnostenskom urade na 4.juna.
Mam na Vas niekolko otazok. Vzhladom k tomu, ze som momentalne v zahranici, nestihnem sa na stanoveny termin dostavit. Je nejaka zakonom stanovena doba, ktoru mi musia dat k dispozicii-napr. tak ako je to pri danovom konani-40 dni?
Dalej by ma zaujimalo, ci su taketo kontroly normalne? Vobec nechapem, preco ma tam mozu volat? som obycajny zivnostnik-zaoberam sa sprostredkovanim a poradenstvom, ale nie vo velkom.
dalej by ma zaujimalo, co vsetko odo mna vsetko mozu vyzadovat?

Vopred Vam dakujem za nazory

Je to normálne.
Kontrolujú napr. či na vykonávané činnosti máte živn. oprávnenie. (podľa vami vystavených faktúr a živnostenského listu).
Ďalej môžu kontrolovať, či na obchodných dokumentoch uvádzate č. živn. registra a pod. ( Aj faktúra je obchodným dokumentom)
mamiatko
29.05.07,19:12
Ak by niečo vyžadovali, asi by to do predvolania napísali. Ak nemôžete prísť, skúste im zavolať a nielen že sa dozviete, ale zároveň sa ospravedlníte a prípadne si dohodnete termín, ktorý bude vyhovovať aj Vám.
ekonomaja
29.05.07,19:12
Dnes sme práve absolvovali takúto kontrolu na základe predvolania. Sme s.r.o. a oni vyžadovali predložiť vydané faktúry rok 2006 a 1.Q.2007, prijaté faktúry 1.Q.2007, výkazy do sociálnej a zdravotnej poisťovne za zamestnancov a bankové účty o úhradách odvodov poistného a taktiež predložiť inšpekčnú knihu.Náš problém bol, že sme nemali označenú prevádzku... Na predvolanke bola možnosť odložiť daný termín. Good luck!
petulik
30.05.07,13:10
dakujem Vam za odpovede, takze ziadaju odo mna vsetky vysle faktury od roku 2005, kedy som zacal s podnikanim.
Mam na Vas este jednu otazku- na zaciatku podnikania som sa zoaberal aj poradenskou cinnostou-na zaklade inzeratu sa mi hlasili ludia, ktori mali zaujem o pracu v zahranici a ja som im na zaklade poplatku poskytol poradenstvo-ako spravne napisat CV, kde inzerovat na internete a sprostredkoval som im aj kontakt na zahranicnych zamestnavatelov-je to v poriadku ako predmet podnikania? kedze v predmete podnikania mam poradensku a sprostredkovatelsku cinnost v rozsahu volnej zivnosti? Je problemom, ze som im nevystavoval faktury? lebo uctovncka mi tvrdila, ze to nie je zapotreby, kedze ide o normalne fyzicke osoby a ze im ako danovy doklad prip. staci doklad z banky o prevode penazi a ze mne staci, ze tie peniaze su vedene na podnikatelskom bankovom ucte ? dakujem
Aljok
31.05.07,07:09
dakujem Vam za odpovede, takze ziadaju odo mna vsetky vysle faktury od roku 2005, kedy som zacal s podnikanim.
Mam na Vas este jednu otazku- na zaciatku podnikania som sa zoaberal aj poradenskou cinnostou-na zaklade inzeratu sa mi hlasili ludia, ktori mali zaujem o pracu v zahranici a ja som im na zaklade poplatku poskytol poradenstvo-ako spravne napisat CV, kde inzerovat na internete a sprostredkoval som im aj kontakt na zahranicnych zamestnavatelov-je to v poriadku ako predmet podnikania? kedze v predmete podnikania mam poradensku a sprostredkovatelsku cinnost v rozsahu volnej zivnosti? Je problemom, ze som im nevystavoval faktury? lebo uctovncka mi tvrdila, ze to nie je zapotreby, kedze ide o normalne fyzicke osoby a ze im ako danovy doklad prip. staci doklad z banky o prevode penazi a ze mne staci, ze tie peniaze su vedene na podnikatelskom bankovom ucte ? dakujem
Odpovede sú tu: http://www.porada.sk/t53750-povinnost-vystavnia-faktury.html