janasiv
29.05.07,21:48
Ahojte poradaci? Prosim Vas o nazor. Moze prist podnikatelovi kontrola z DU na rok 2007? Vedie JU a uctovnictvo si vacsinou spracuva az koncom roka, pretoze nie je platitelom DPH. Na DU teda nebol za rok 2007 odovzdany ani jeden vystup. Teraz ale prisiel list z DU, ze pridu na kontrolu roku 2006 a 2007.Za nazory dakujem.
va1ke
29.05.07,21:55
No podľa mňa môže prísť aj na rok 2007. Však podľa zákona o účtovníctve sa účtovníctvo nespracúva na konci roka ale v časovom slede.
§*3
(1) Účtovná jednotka účtuje a*vykazuje účtovné prípady v*období, s*ktorým časovo a*vecne súvisia (ďalej len „účtovné obdobie“). Ak túto zásadu nemožno dodržať, účtovná jednotka ich zaúčtuje a*vykáže v*období, keď sa tieto skutočnosti zistili.
Ja viem, že malí podnikatelia to nedodržiavajú...
Orsz
29.05.07,22:01
Ahojte poradaci? Prosim Vas o nazor. Moze prist podnikatelovi kontrola z DU na rok 2007? Vedie JU a uctovnictvo si vacsinou spracuva az koncom roka, pretoze nie je platitelom DPH. Na DU teda nebol za rok 2007 odovzdany ani jeden vystup. Teraz ale prisiel list z DU, ze pridu na kontrolu roku 2006 a 2007.Za nazory dakujem.

Treba teda účtovníctvo za rok 2007 dorobiť, i keď podľa mňa je to trošku netradičný postup - nestretla som sa s kontrolou aktuálneho roku - iba v prípade DPH, ak prestal byť niekto platcom.
Johanka
29.05.07,22:10
A čo idú kontrolovať? V oznámení musí byť druh kontrolovanej dane ...
cloe
29.05.07,22:17
Raz som sa stretla s tým, že prišiel pán z DÚ a celý deň sedel vo firme a zisťoval ako sa evidujú a spracovávajú doklady, pokladničná kniha a pod. Urobil si z toho zápis, išlo len o také miestne zisťovanie. Inak, že by kontrolovali účtovníctvo daného roka /kontrolu dane z príjmu/, s tým som sa ešte nestretla. Len pri DPH. Dôležité je, čo je naozaj v tom oznámení.
FAA
29.05.07,23:08
Pravdepodobne ide o krížovú kontrolu faktúr, ale to vo výzve napísané nebude.
betka
30.05.07,08:37
Môže ísť aj o miestne zisťovanie:
§ 14
Miestne zisťovanie

(1) Správca dane je oprávnený na účely správy daní vykonávať miestne zisťovanie. Na vykonanie miestneho zisťovania je zamestnanec správcu dane povinný preukázať sa služobným preukazom.

(2) Zamestnanec správcu dane má právo v dobe primeranej predmetu zisťovania, najmä v dobe prevádzky, na neobmedzený prístup do každej prevádzkovej budovy, miestnosti alebo miesta, vrátane dopravných prostriedkov, k účtovným písomnostiam, záznamom a informáciám na technických nosičoch dát a vykonať obhliadku veci v rozsahu nevyhnutne potrebnom na dosiahnutie účelu podľa tohto zákona. Toto právo má tiež, ak ide o byt, ktorý daňový subjekt používa tiež na podnikanie. Zamestnanec správcu dane, ktorým je daňový úrad alebo colný úrad, je oprávnený tovar nakúpený pri miestnom zisťovaní v nezmenenom stave vrátiť daňovému subjektu, ktorý je povinný tento tovar prevziať späť a zaplatenú cenu zamestnancovi správcu dane, ktorým je daňový úrad, vrátiť.
janasiv
30.05.07,11:13
V oznameni bolo pisane,ze na danovy urad mame predlozit penazny dennik a to sa mi prave zda cudne.
Johanka
30.05.07,11:19
Neuplatňujete paušálne výdavky :--- ?
Johanka
30.05.07,11:22
A je veľký problém urobiť PD za tých pár mesiacov roka 2007 ?
janasiv
30.05.07,11:32
to este neviem, zatial nemam ziadne podklady.Ide mi len o tu logiku. Ak tam aj bude chyba, pokutu by DU za rok 2007 nemal dat, pretoze este sme ziadnu dan neodvadzali...